Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=13111)

gebek 12-05-2010 22:27

Odp: [Mk3] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
Cytat:

Napisał misiekxyz (Post 1355597)
Witam!
Ja też borykałem się z przepaloną żarówką ......................
Podświetlenie działa bez zarzutu, nie widzę różnicy międzi 12V a 14,4V......Wydaje mi się że jest to jakiś wymysł forda...a dlaczego pozostałe żarówki (mijania, pozycyjne itp.) są na 12 V a 14,4V......

Witam!
Podwyższone napięcie stosuje się aby uzyskać dłuższą żywotność, nie jest to duży problem techniczny. Pozdrawiam

anko1973 13-05-2010 08:15

Odp: [Mk3] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
Tak informacyjnie dla tych co będa wymieniać, żarówka w URSYN Car'ze w w-wie 7,49. wykręcać trzeba kombinerkami - wyszło. Dziekuję kolegom za pomoc i za zajefajny instruktaż! Udało mi się jeszcze wymienić przez sprzedażą auta.

kiri 30-05-2010 19:37

Odp: [Mk3] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
Witam

Czy ktoś w ramach łatania podświetlenia zegarów wymieniał również żarówki kontrolek? Nie wiem jakie kupić, a na forum nie potrafię znaleźć rodzaju żarówki. Będę wdzięczny za pomoc.

1olek 30-05-2010 20:31

Odp: [Mk3] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
sa takie same jak do podswietlenia wyswietlaczy LCD, ale jest ich garstka reszta to diody wlutowane w zegary. Ktore kontrolki Ci nie swieca?

kiri 31-05-2010 09:58

Odp: [Mk3] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
Po włączeniu świateł włącza mi się tylko kontrolka pozycyjnych, bez kontrolki świateł mijania. Do tej pory mi to nie przeszkadzało, ale będę wymieniał żarówkę podświetlenia licznika i od razu chciałbym załatwić obie sprawy.

cosmo80 31-05-2010 11:03

Odp: [Mk3] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
2 załącznik(i)
Ale nie ma oddzielnej kontrolki do świateł mijania. Jest kontrolka świateł drogowych i wspólna do świateł pozycyjnych i mijania.

kiri 02-06-2010 15:56

Odp: [Mk3] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
No to jedna robota mniej. Dzięki, człowiek uczy się całe życie :)

mszary 07-07-2010 11:19

oświetlenie deski rozdzielczej
 
Trudno, wybaczcie ale zakładam nowy. To forum jest tak rozbudowane że nie jestem w stanie znaleźć tematu z wymianą żarówek deski rozdzielczej a po godzinie szukania juz nie mam siły i nerwów na to. Już nie wiem co wpisywać w wyszukiwarce nawet...

Pomóżcie panowie, wiem że gdzieś był link do naprawy z fotkami nawet. Krok po kroku jaką śrubkę odkręcać i jak zmienić żarówki.

Zgasł mi cały obrotomierz i muszę się za to zabrać.

Pozdrawiam

staszeksm 07-07-2010 11:26

Odp: oświetlenie deski rozdzielczej
 
prosze bardzo [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

mszary 07-07-2010 11:29

Odp: oświetlenie deski rozdzielczej
 
juz miałem pisać o zamknięciu tematu. godzina i 5 minut szukania i znalazłem to:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

dzieki wielkie :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.