Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Sciąganie na prawo po wymianie drązka i końcówki (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=105760)

majkelmk3 22-07-2010 12:05

Sciąganie na prawo po wymianie drązka i końcówki
 
Witam!
Mam problem.Po wymianie drążka i koncówki z prawej strony i końcowki z lewej.Samochód ucieka mi na prawo.Byłem na dwóch stacjach diagnostycznych,zrobili mi ustawianie zbierznosci a problem nadal jest,udałem sie na wyważenie koł wszystkich czterech i nic sie nie zmienia,cisnienie w oponach przód 2,5 tył 2..Auto nie bite na 100%.
Wie ktoś jak temu zaradzić

konger 22-07-2010 12:38

Odp: Sciąganie na prawo po wymianie drązka i końcówki
 
Drążek i końcówkę wymienianą miałeś na warsztacie czy w "garażu"? Czy przed wymianą też ściągało samochód na prawo?

majkelmk3 22-07-2010 12:43

Odp: Sciąganie na prawo po wymianie drązka i końcówki
 
Wymiany robił mi facet który ma swój warsztat po godzinach a na codzień pracuje w serwisie forda.Przed wymianą nic nie sciągało

konger 22-07-2010 12:55

Odp: Sciąganie na prawo po wymianie drązka i końcówki
 
Ciekawy przypadek:pomysl:Jeśli byłoby coś źle złożone to by wyszło na zbieżności. To co piszesz wyklucza się na wzajem.

majkelmk3 22-07-2010 13:58

Odp: Sciąganie na prawo po wymianie drązka i końcówki
 
pisze jak jest ;/

luckmar 22-07-2010 20:25

Odp: Sciąganie na prawo po wymianie drązka i końcówki
 
jeżeli znajomy znał się na rzeczy (pracownik forda)to nie powinien tam nic schrzanić bo tam nie ma co schrzanić, może zalożył odwrotnie koła????
spróbuj przelożyć koła z prawej strony na lewą stronę ....
może błachostka a sprawa się wyjaśni .....

Slawko 22-07-2010 21:09

Odp: Sciąganie na prawo po wymianie drązka i końcówki
 
Cytat:

Napisał majkelmk3 (Post 1478763)
Po wymianie drążka i koncówki z prawej strony i końcowki z lewej.Samochód ucieka mi na prawo

Cytat:

Napisał majkelmk3 (Post 1478779)
Przed wymianą nic nie sciągało

no to coś schrzanione jest. Skoro przed wymiana było ok, to teraz tez powinno być ok.
Rozważmy:
-wymieniony drążek i obie końcówki - dlaczego? z jakiej przyczyny?
-jeśli były luzy, to ok, pozostaje ustawić prawidłowo zbieżność i sprawdzić geometrię.
Cytat:

Napisał majkelmk3 (Post 1478763)
Byłem na dwóch stacjach diagnostycznych,zrobili mi ustawianie zbie[ż]nosci a problem nadal jest

jeśli zrobili to prawidłowo i pozostałe elementy są ok, to samochód powinien jechać prosto, chyba, ze cos jeszcze jest nie sprawne, albo zbieżność była ustawiana "na oko", albo geometria jest do bani.

krzyszto1976 22-07-2010 21:53

Odp: Sciąganie na prawo po wymianie drązka i końcówki
 
Witam
Ja bym sprawdził opony gdyż jak długo jeździłeś z tymi wybitymi końcówkami to zbieżność była do bani to mogło zciąć opony z jednej strony i teraz jak wszystko ustawiłeś a opony są przycięte to będzie ściągać.

goral 23-07-2010 07:59

Odp: Sciąganie na prawo po wymianie drązka i końcówki
 
Sprawdź czy nie założył Ci "przez pomylkę" dwóch prawych albo dwóch lewych końcowek. Mi tak któryś mądry założył, chociaż po ustawieniu zbieżności bylo ok i nieswiadomy zrobilem pare ladnych kilometrow.

majkelmk3 23-07-2010 17:14

Odp: Sciąganie na prawo po wymianie drązka i końcówki
 
Cytat:

Napisał krzyszto1976 (Post 1479114)
Witam
Ja bym sprawdził opony gdyż jak długo jeździłeś z tymi wybitymi końcówkami to zbieżność była do bani to mogło zciąć opony z jednej strony i teraz jak wszystko ustawiłeś a opony są przycięte to będzie ściągać.

Masz kolego racje.Zmieniłem z lewej na prawa z prawej na lewą i jak ręka odjął


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.