Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 2014-2019] Świtatła stop włączone na stałe. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=339782)

mmarc1n 09-03-2024 17:43

Świtatła stop włączone na stałe.
 
Witam, odebrałem (kupiłem) Transita przyprowadziłem do domu i okazuje sie że światła STOP (wszystkie 3) pala sie zawsze. Zawsze, to znaczy ze nawet jak stoję z kluczykiem w reku a samochód jest zamknięty. Kiedy go odbierałem takiego problemu nie było ale stał 2-3 tygodnie na parkingu nie jeżdzony. jakies pomysły? OBD nic nie wykazuje.

pankrakus 09-03-2024 18:16

Odp: Świtatła stop włączone na stałe.
 
Witam

1) Sprawdzić stan akumulatora

2) Odłączyć akumulator na chwilę

pozdrawiam

mmarc1n 09-03-2024 18:30

Odp: Świtatła stop włączone na stałe.
 
1. Przyjechałem 200 km to chyba już sie akumulator doładował. (ma tylko jeden aku? nie ma dodatkowego na podtrzymanie? )
2. Już próbowałem pare godzin stał bez - zapietego. (+ zostawiłem)

marek230482 09-03-2024 19:16

Odp: Świtatła stop włączone na stałe.
 
Zacząłbym od styku hamulca a nie akumulatora. Co ma do tego akumulator? Pewnie czujnik stopu przy pedale zworę na stałe dostał.

arturek 09-03-2024 19:45

Odp: Świtatła stop włączone na stałe.
 
Cytat:

Napisał mmarc1n (Post 3487351)
[...]
okazuje sie że światła STOP (wszystkie 3) pala sie zawsze.
Zawsze, to znaczy ze nawet jak stoję z kluczykiem w reku a samochód jest zamknięty.
[...]


Cytat:

Napisał marek230482 (Post 3487361)
Zacząłbym od styku hamulca a nie akumulatora.
[...]
Pewnie czujnik stopu przy pedale zworę na stałe dostał.

Raczej bez kluczyka stopy się nie świecą.

Bardziej bym podejrzewał jakiś "wygłup" komputera albo wilgoć w skrzynce bezpieczników

pozdrawiam
Arturek

mmarc1n 09-03-2024 20:29

Odp: Świtatła stop włączone na stałe.
 
Wilgoci żadnej nie widzę ani nie czuje. Wyciągnąłem bezpiecznik żeby zgasić je na noc.
Kiedy go odbierałem światła sie nie paliły (zakładałem rejestracje jestem pewien). Odpaliłem przejechałem 100m do żabki po kawe i wtedy myślałem ze to słońce sie odbija od i tak wyglądają.

mmarc1n 10-03-2024 13:01

Odp: Świtatła stop włączone na stałe.
 
Problem rozwiązany, na początek muszę zaznaczyć ze nigdy wcześniej nie spotkałem sie z przypadkiem działania świateł stopu bez kluczyka w stacyjce. W Fordzie to jest możliwe... @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] miał chyba racje, wygiąłem jakiś metal który naciskał sygnał światła stop. Przez co nie działał też tempomat, logiczne skoro hamuje . Sprawa zamknięta, dzięki wszystkim.

marek230482 10-03-2024 16:43

Odp: Świtatła stop włączone na stałe.
 
Jest mnóstwo aut (jak nie większość) gdzie stop działa zawsze bez względu na zapłon.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.