Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Nie działają pokrętła wentylacji (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=137246)

Grzaniec 09-08-2011 20:29

Nie działają pokrętła wentylacji
 
Witam,
Dziś przytrafiła się taka usterka:
- nie działa pokrętło ciepłe/zimne - kręci się, ale nie reguluje temperatury
- nie działa pokrętło kierunku nawiewu, jak wyżej, kręci, ale nie reguluje
- nie działa włącznik klimy, obiegu wewn, dodatkowej nagrzewnicy
- brak podświetlenia pokręteł

Jedyne co działa z tego panelu, to regulacja prędkości dmuchawy.

Kilka dni wstecz czasami usterka pojawiała się na chwilę - gasło podświetlenie, guziki i pokrętła nie reagowały, ale trwało to góra kilka sekund. Dziś padło na amen :(
Pomóżcie..w sobotę mam wyjazd z małymi dzieciakami a klimy nie da się włączyć :(

Stefano 09-08-2011 20:38

Odp: Nie działają pokrętła wentylacji
 
No co, wyjmij panel sterowania i zobacz sam co tam sie pokićkało...
Pozdr.

Grzaniec 09-08-2011 20:42

Odp: Nie działają pokrętła wentylacji
 
Kilka dni temu, jak po raz pierwszy na chwilę "się zgasiło" dobrałem się od tyłu do panela... wyjąłem radio i sprawdziłem wtyki....wszystkie na miejscu, mocno zapięte. Sądzisz, że trzeba rozebrać cały panel?? Jeżeli tak, to jak go wyjąć? Wyjmuję radio i co dalej? Jak ściągnąć srebrną ramkę dokoła konsoli, bo podejrzewam, że panel jest przykręcony jakimiś wkrętami pod tą ramką...

EDIT:
Dziś rano znów wszystko działało...ale wiem już jak wyjąć panel, więc mam zamiar go dzisiaj obejrzeć od środka

EDIT2:
Wyjąłem panel, otworzyłem, obejrzałem....nic podejrzanego tam nie widać - kondensatory nie popuchnięte, ścieżki całe, ogólnie wnętrze jak nowe, czyściutkie itp.... taśma w porządku, sztywno przypięta do obu płytek... Zamontowałem do auta, dalej mruga podświetlenie, na początku ze stałą prędkością błysków, potem jakby mniej regularnie. Nie wiem, ale mam wrażenie, że problem może tkwić w jakimś przekaźniku, bezpieczniku.... jest coś takiego po drodze do panela??

marcingo 09-11-2011 18:22

Odp: Nie działają pokrętła wentylacji
 
To mój pierwszy post tutaj więc witam wszystkich.
Mam identyczny problem jak kolega Grzaniec z tą tylko różnicą iż ja nabyłem moje autko z tą właśnie usterką. Jestem już po wyjęciu sterowania ogrzewaniem i jego wstępnych oględzinach, niestety nic one nie wykazały. Podejrzewam natomiast, że jest to problem z zasilaniem a dokładniej masą sterowania ponieważ podświetlenie i sterowanie klimą powinny mieć osobne zasilania. Jutro postaram się "przedzwonić" wszystkie przewody i sprawdzić masy, o wynikach poinformuję.

djibiza 09-11-2011 22:49

Odp: Nie działają pokrętła wentylacji
 
A czy przypadkiem panel migając wyświetla błędy? Podepnijcie pod vaga i sprawdźcie czy coś pokaże.

marcingo 09-11-2011 22:57

Odp: Nie działają pokrętła wentylacji
 
Na tych panelach nie ma wyświetlacza, to nie jest climatronic. Zapomniałem dodać, że mój panel w ogóle nie świeci i nie reaguje na żadne przyciski i pokrętła oprócz siły nawiewu.

Edit:
No i niestety na 99% uszkodzony panel. Wszystkie przewody sprawdzone masy są i po włączeniu świateł pokazuje się na niebieskim przewodzie +12V czyli chociaż podświetlenie panelu powinno działać. Za parę dni może będę miał taki panel na podmiankę to zobaczymy czy zadziała.

tomek_78 12-11-2011 20:14

Odp: Nie działają pokrętła wentylacji
 
Witam
Mam taki sam problem jak Grzaniec i Marcingo a dopadło mnie i to już w zeszłym miesiącu. kuna wtargała całą wrone i zaklinowała ją pod maską w silniku. myślałem że coś pozrywała a tu widzę że są inni co maja ten sam problem.dodatkowo u mnie nie działa ogrzewanie tylnej szyby.czy komuś udało się rozwiązać problem?
pozdrawiam Tomek

Grzaniec 15-11-2011 07:39

Odp: Nie działają pokrętła wentylacji
 
No niestety - u mnie problem dalej aktualny, choć występuje (przynajmniej na razie) bardzo sporadycznie. Też na początku wyjąłem panel, rozkręciłem, obejrzałem wszystkie połączenia lutowane, ścieżki, sprawdziłem przewody dochodzące do panelu - wszystko pięknie. Mam wrażenie, że problem jest gdzieś w skrzynce bezpieczników / przekaźników. Jakby któryś przekaźnik był luźny, albo przypalony - ale nie wiem czy tam jest w układzie w ogóle jakiś przekaźnik a jak jest - to gdzie go szukać...

deha62 20-11-2011 09:46

Odp: Nie działają pokrętła wentylacji
 
Witam.jeszcze niedawno byłem posiadaczem volvo v40 r96.Takie same objawy -pulsowanie kontrolek ,raz działa raz nie.po przekopaniu instalacji znalazłem śmieszną przyczynę . Nie przekazywał przekaźnik odpowiadający za cały panel wentylacji,klikał ale nie zawsze przekazał. Koszt naprawy ---7 złotych [ale najpierw kupa nerwów ] pozdrawiam

GALAXYMK2 09-01-2012 20:16

Odp: Nie działają pokrętła wentylacji
 
Cytat:

Napisał Grzaniec (Post 1693996)
.ale wiem już jak wyjąć panel

a moglbys napisac jak go wyjac?bo moje przyciski od klimy nagrzewnicy i zamknietego obiegu jakby sie zaciely i ruszaja sie wszystkie naraz jakby tam jakiegos brudu nalecialo.dzieki z gory


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.