Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Kiedy powinien się włączać wentylator od klimy? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=105785)

gieniu2000 22-07-2010 19:14

Kiedy powinien się włączać wentylator od klimy?
 
Witam,

Kiedy powinien się włączać wentylator w Focusie z jednym wentylatorem dwubiegowym? W momencie włączania klimy nie włącza się samoczynnie.

I pytanie wynikające z pierwszego - jak włączany jest ten wentylator przy włączeniu klimy - co nim steruje?

Dodam jeszcze, że wentylator działa i załącza się normalnie przy wysokiej temperaturze silnika.

lucash 22-07-2010 20:43

Odp: Kiedy powinien się włączać wentylator od klimy?
 
Z mojej wiedzy wentylator powinien załączyć się zaraz po uruchomieniu klimatyzacji przyciskiem w kabinie - przynajmniej tak to działa u mnie w dwóch fordach i tak też to działało w samochodach, które dało mi się zaobserwować.

Tutaj niedawno był poruszany podobny topic [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Co do drugiego pytania, to tylko jedno przychodzi mi na myśl - czujnik :)

Pozdr

maureliusz 22-07-2010 20:52

Odp: Kiedy powinien się włączać wentylator od klimy?
 
Wentylator załącza się razem z klimą i naparza cały czas. W FII brzemi jak V8 :-), na szczęście w środku go nie słychać.

gieniu2000 22-07-2010 21:20

Odp: Kiedy powinien się włączać wentylator od klimy?
 
Lukash, o jakim czujniku mówisz i na jakiej zasadzie on działa?

roldan 22-07-2010 22:30

Odp: Kiedy powinien się włączać wentylator od klimy?
 
Mam podobny problem, choć odwrotny. u mnie wentylatory normalnie się nie włączają.
Przy klimie uruchamiają się od razu.
1. Sprawdź oba przekaźniki w skrzynce bezpiecznikowej w podszybiu nad silnikiem. Najlepiej przy włączonej klimie sprawdzić, czy jest podawane napięcie na przekaźniki. Można je rozebrać i przy włączonym silniku docisnąć blaszkę przekaźnika. Będziesz wiedział, czy w idzie do nich prąd.
2. Może to byś rezystor wentylatorów ( mniej więcej na środku chłodnicy, od strony silnika w górnej części).

gieniu2000 22-07-2010 23:34

Odp: Kiedy powinien się włączać wentylator od klimy?
 
Dzięki roldan! sprawdzę przy najbliższej okazji.

Myślałem o przekaźnikach, ale nie wiedziałem jak to sprawdzić.

kozik77 24-07-2010 09:23

Odp: Kiedy powinien się włączać wentylator od klimy?
 
u mnie w takie upały chodzi prawie ciągle...

czaperek 24-07-2010 19:09

Odp: Kiedy powinien się włączać wentylator od klimy?
 
U mnie załącza się wentylator zaraz po uruchomieniu silnika. Myśle że to może być wina czujnika. Latem dobrze że włącza ale zimą to troche niebardzo :-/
Gdy mam włączoną klimę to załącza się za jakiś czas...

mondeo70235 24-07-2010 22:13

Odp: Kiedy powinien się włączać wentylator od klimy?
 
kolego sprawdz bezpiecznik to jak pamiętam patrząc na skrzynke z przodu auta ,z prawej strony 30a

Ziółek912 14-11-2020 12:49

Problem z włączającym się wentylatorem chłodnicy
 
Witam
Mam problem z wentylatorem który włącza się zaraz po uruchomieniu silnika i nie wiem co może być jego przyczyną. Nigdzie nie mogę znaleść co to może być. Z góry dziękuję za pomoc


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.