Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] opóźnione przyśpieszenie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=100575)

artista82 17-05-2010 14:12

opóźnione przyśpieszenie
 
Witam!Jestem od niedawna właścicielem Mondka i nigdy wcześniej nie jeździłem fordami. Chcę się więc koledzy zapytać czy to normalne?Po nagłym wciśnięciu pedału gazu samochód nie przyśpiesza gwałtownie, a dopiero po ok. 1 sek. zwłoki wciska w fotel:wink:Z góry dziękuję za odpowiedź!

weksla 17-05-2010 14:26

Odp: opóźnione przyśpieszenie
 
musi wejść na odpowiednie obroty tj zaczyna przyspieszać dopiero przed 2.000obr/min

Gregor90 17-05-2010 15:23

Odp: opóźnione przyśpieszenie
 
Jeździłeś wcześniej turbo dieslem? Turbina się musi rozpędzić i dać odpowiedni ciśnienie. Wtedy czujesz, że masz migdałki w uszach:D

Ofaniel 17-05-2010 15:47

Odp: opóźnione przyśpieszenie
 
Dla mnie troszke bzdura co piszecie. W fordach jest straszny lag. Sam to zauwazylem przesiadajac sie na to auto. Wczesniej jezdzilem seatem i nic podobnego nie bylo odczuwalne. Samochod odrazu reagowal na pedal gazu. Niestety co do forda to ten tym chyba tak ma, ze tak go juz skonstruowali ojcowie.

sebapl01 17-05-2010 18:32

Odp: opóźnione przyśpieszenie
 
Wcześniej przez dłuższy czas miałem Focusa TDDi(obecnie jest żony) i turbo dziura występowała bardzo zauważalna. W obecnym Mondeo TDCi praktycznie jest nie do zauważenia.
Wydaje mi się, że zależy to od konstrukcji turbiny. W TDCI 130KM jest turbina ze zmienną geometrią i przez to nie daje się tak odczuć tego laga.

Gregor90 17-05-2010 22:17

Odp: opóźnione przyśpieszenie
 
Fakt, w mondeo lag jest i tak bardzo mały. W domu mam opla 1.7 i fiata 2.0 oba diesle. Tam to jest masakra dopiero. Co nie zmienia faktu, że dla kogoś kto jeździł benzyną lag będzie bardzo odczuwalny

weksla 18-05-2010 06:23

Odp: opóźnione przyśpieszenie
 
u mnie w tdci zrobionym na ponad 160ps jest tez duża turbodziura i zbiera się dopiero bardzo zauważalnei przy około 1800obr. Jest to widoczne na wykresie momentu obrotowego z hamowni

artista82 18-05-2010 09:28

Odp: opóźnione przyśpieszenie
 
Dzięki koledzy!pocieszyliście mnie. Zawsze jeździłem tylko benzyniakami i trochę mnie to dziwiło, ale widocznie Mundek tak ma:p (sprawdziłem i faktycznie u mnie też dostaje kopa tak przy ok. 1800-1900 obr/min)

Ofaniel 18-05-2010 10:30

Odp: opóźnione przyśpieszenie
 
Co nie zmienia faktu, ze zawsze ten wykres momentu mozna zmienic :D:D Jednakze wg mnie to nie konstrukcja samej turbiny, bo w TDDi tez mam ze zmienna geometria. Co calego ukladu dolotowego chociaz az tak biegly nie jestem by to obliczyc:P


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.