Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2013-2020] Nowy model - nowinki , zmiany (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=99836)

robo007 24-02-2016 07:36

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Wczoraj podczas poszukiwania informacjo o SYNC 3 znalazłem zapis, który zainteresuje pewnie nie jedną osobę chcacą w przyszłości zmienić swoje stare audio na sync 3 - a mianowicie SYNC 3 obsługuje komendy głosowe w 5 nowych językach w tym polski! !!. Informację już potwierdził Ford Polska na swoim "facebuku" :)

boncio 25-02-2016 12:37

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał jankowalski973 (Post 2542674)
Światła stop-u też są led-owe

Zgadza się, dostępne w pakiecie z ksenonami.

Audi'ofil 25-02-2016 12:50

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał jankowalski973 (Post 2542674)
Światła stop-u też są led-owe.

Dzisiaj sprawdzę. Właśnie odbieram auto.

leszcz 25-02-2016 21:08

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał robo007 (Post 2543691)
swoje stare audio na sync 3 - a mianowicie SYNC 3 obsługuje komendy głosowe w 5 nowych językach w tym polski!

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

mayak 26-02-2016 07:38

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał Audi'ofil (Post 2544628)
Dzisiaj sprawdzę. Właśnie odbieram auto.

jak wrażenia z porównania 163KM vs. 180 KM?

ps.
mogłeś zaoszczędzić biorąc 2.0tdci 150 i potem przełączając na 180 ;)

Audi'ofil 26-02-2016 08:17

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał mayak (Post 2545160)
jak wrażenia z porównania 163KM vs. 180 KM? ...

W tej jest mocniejszy silnik, ale przede wszystkim Power Shift. Wreszcie udało mi się przekonać moją g:okulary do automatu. Tutaj to sama przyjemność z jazdy. Nie muszę wchodzić w sport, a dynamika większa jak w poprzedniej.
Co do przyjemności, to próbuję powoli ogarnąć wszystkie dodatkowe bajery, które w tej są, a w tamtej nie było:
+ Power Shift - tu szkoda słów, jeden wielki +
+ ACC z FA - fajna zabawka na trasie i poprawia bezpieczeństwo
+ SYNC 2 - zestaw ICFBD. Wreszcie przyzwoity ekran navi (8"). Chyba lepszy dźwięk. Reszta ... za mało czasu...
+ elektryczny fotel kier. - w zestawie z regulacją wysokości pasażera
+ ekran między zegarami - przyjemne kolory i chyba więcej funkcji (komp.1, 2 ...)

Na minus:
- dalej brak pilota do webasto (załatwiam we własnym zakresie)
- niewygodne (brak podparcia bocznego) fotele

Brakowało mi Kugi. Jednak, warto było czekać ~pół roku na nową.

Cytat:

Napisał mayak (Post 2545160)
...
ps.
mogłeś zaoszczędzić biorąc 2.0tdci 150 i potem przełączając na 180 ;)

Powiem tak. Udało się dobrze utargować :D
Co do mocy, mimo wszystko zastanawiam się czy nie można jeszcze podkręcić te 180 horses :?:

Yakac 27-02-2016 09:27

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał Audi'ofil (Post 2542401)
Edge już jest dostępna w Ford konfiguracji [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]. Fajna bryka. Na razie w PL mają być silniki max 2.0 TDCi 210 KM Twin-Turbo, a przy dołożeniu paru gratów 200k pln cena się zaczyna.

200tys to kupa kasy.
Ale można poszukać lekko uszkodzonego w USA i sprowadzić, wyjdzie max połowa tej kwoty. Już zaczynają się pojawiać na Coparcie (chociaż na razie mało i rocznik 2015, ale będzie przybywać):

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Audi'ofil 29-02-2016 13:42

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Podczas wczorajszej podróży, w momencie kolizyjnej sytuacji zadziałał system Forward Alert.
Myślałem, że działa tylko przy włączonym ACC, jednak nie tylko.

Wygląda to tak:


robo007 29-02-2016 19:19

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
2 załącznik(i)
Z cyklu:
Znajdź różnice :027:
(dla mniej wtajemniczonych z lewa Escape, a po prawicy Kuga 2 - obydwa po FL)

Yakac 03-03-2016 22:16

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Ta lewa nieco ładniejsza :)

mayak 03-03-2016 22:45

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
bo automat :)

tedi_k 04-03-2016 10:38

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał robo007 (Post 2547609)
...Znajdź różnice :027:
...

Zdjęcie tendencyjne...:P
Escape wziąłeś z radiem Sony a Kugę z fordowskim "no name"... A ponadto Escape (jak chyba wszystkie) w automacie a Kuga z "europejskim" manualem. Lepszy wypas zwykle jest bardziej atrakcyjny...

Audi'ofil 04-03-2016 13:31

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2550129)
... Escape ... Lepszy wypas zwykle jest bardziej atrakcyjny...

Automat może być i w Kudze, ale pamięci foteli nie uświadczysz (na tym zdjęciu też nie widać).

Więc dalej będzie g:galy gadać, znowu mi fotel przestawiłeś :mrgreen:

robo007 04-03-2016 17:31

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2550129)
Zdjęcie tendencyjne...:P
Escape wziąłeś z radiem Sony a Kugę z fordowskim "no name"... A ponadto Escape (jak chyba wszystkie) w automacie a Kuga z "europejskim" manualem. Lepszy wypas zwykle jest bardziej atrakcyjny...

tendencyjne czy nie tendencyjne - bardziej chodziło o pokazanie różnicy w postaci konsoli środkowej, umiejscowienia gniazda USB. Widać ciągle marudzący amerykanie mają większą siłę przebicia i dlatego zmiany w stylistyce są jeszcze bardziej widoczne. No i jeszcze jedna mała różnica - komputer pokładowy w wersji EU jest bez samochodzika. Nie wiem czy dobrze też zauważyłem ale chyba w wersji z US na podszybiu jest HUD, a i inne są nawiewy wentylacyjne.

LukasZZ-78 07-03-2016 13:51

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Wersja UE głośniki w słupkach A?

boncio 07-03-2016 13:55

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] takie nawiewy są w UE przed liftem. Polifcie jest mniej tej "stalowej" ramki.
A cod USB, to ja wolę schowane niż na wierzchu.

robakg 07-05-2016 00:17

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Escape ma inny włącznik do świateł

tedi_k 07-05-2016 13:12

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał robakg (Post 2590941)
Escape ma inny włącznik do świateł

Było już kilka razy napisane - Kuga europejska ma włącznik świateł jak w C-maxie/Grand C-maxie, a Escape USA ma włącznik jak w FF3.

Audi'ofil 09-05-2016 11:51

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Przejechane kolejne kilometry nową Kugą.
Z systemów w jakie jest wyposażona na czołówkę wychodzi ten nad którym najbardziej się zastanawiałem - ACC+FA. Miał być zabawką, a okazuje się, że jest jednym z bardziej przydatnych, a na pewno poprawiających bezpieczeństwo.
Radar skanuje przestrzeń przed pojazdem, nawet przy wyłączonym tempomacie (o tym nie wszyscy wiedzą > dilerzy), bardzo poprawia aktywne bezpieczeństwo w mieście i na trasie.
Nagle ktoś wybiega, wjeżdża rowerem na drogę, zmienia pas ruchu, my zaś jesteśmy zajęci np ustawianiem ... navi, auto szybko reaguje i ostrzega nas o zagrożeniu.
W doposażeniu to ≈4 tys, ale to chyba najlepiej wydana kasa.

System wart jest polecenia

.

robo007 09-05-2016 19:15

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał Audi'ofil (Post 2592020)
Przejechane kolejne kilometry nową Kugą.
Z systemów w jakie jest wyposażona na czołówkę wychodzi ten nad którym najbardziej się zastanawiałem - ACC+FA. Miał być zabawką, a okazuje się, że jest jednym z bardziej przydatnych, a na pewno poprawiających bezpieczeństwo.
Radar skanuje przestrzeń przed pojazdem, nawet przy wyłączonym tempomacie (o tym nie wszyscy wiedzą > dilerzy), bardzo poprawia aktywne bezpieczeństwo w mieście i na trasie.
Nagle ktoś wybiega, wjeżdża rowerem na drogę, zmienia pas ruchu, my zaś jesteśmy zajęci np ustawianiem ... navi, auto szybko reaguje i ostrzega nas o zagrożeniu.
W doposażeniu to ≈4 tys, ale to chyba najlepiej wydana kasa.

System wart jest polecenia

.

bardzo mnie to cieszy- że tak fajnie działa - ale myślę że zamontuję to dużooooo taniej niż 4 tyś. (mam już kody wszystkich potrzebnych elementów i zabieram się za kompletowanie) :diabel2:

Audi'ofil 09-05-2016 20:29

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał robo007 (Post 2592285)
... mam już kody wszystkich potrzebnych elementów i zabieram się za kompletowanie ...

szacun :one: jeżeli uda się doprowadzić do stanu fabrycznego.
Pomyśl o wyciszaniu radia (jeżeli to jest możliwe) podczas nadawania sygnału (tak jak jest przy cofaniu)

.

robo007 09-05-2016 22:17

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał Audi'ofil (Post 2592344)
szacun :one: jeżeli uda się doprowadzić do stanu fabrycznego.
Pomyśl o wyciszaniu radia (jeżeli to jest możliwe) podczas nadawania sygnału (tak jak jest przy cofaniu)

.

wszystkiego nie da się zrobić - tylko parę rzeczy, (z teego co już zrobiłem bezinwazyjnie można dodać jeszcze BLIS no i ACC - reszta to juz jazda po bandzie). Samo radio też można wymienić (Sync 2), ale te akurat mi się nie podoba - mulasto chodzi, mało intuicyjne, a navi szprecha zamiast mówić po naszemu i nie zabardzo wiem o co chodzi z tym wyciszeniem?

Audi'ofil 09-05-2016 23:32

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał robo007 (Post 2592427)
... nie zabardzo wiem o co chodzi z tym wyciszeniem?

Podczas cofania, gdy czujki napotkaną przeszkodę, automatycznie ścisza się radio i lepiej słyszalny jest sygnał o przeszkodzie.
Tego przy Forward Alert nie ma. Oczywiście, pojawia się sygnał na wyświetlaczu i raczej cichy dźwięk. Przy głośnej muzyce, słabo słyszalny.
Jeszcze nie doprowadzałem do takiej sytuacji, aby same zadziałały hamulce.
Czułość jest nastawiona na maxa, więc dość często odzywa się system, ucząc nas utrzymywania większego dystansu między autami.

Ostatnio mieliśmy ciekawą sytuację nocą.
Oślepiło mnie mijające auto. FA zasygnalizował przeszkodę na drodze ... nieoznakowany i nie oświetlony rowerzysta :572:

tedi_k 09-05-2016 23:56

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Kolega robo007 robi to po "fabrycznemu", więc będzie miał tak jak Ty, tylko za trochę mniejsza kasę... Nie ma tu możliwości o "pomyśleniu" jak przy wyciszaniu radia przy cofaniu... Jak Ford wymyślił, tak będzie.

Audi'ofil 10-05-2016 02:08

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2592454)
... więc będzie miał tak jak Ty, tylko za trochę mniejsza kasę...

... co do kasy, to bym się nie licytował, tu akurat :D lepiej nie można było utargować ...

Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2592454)
... Jak Ford wymyślił, tak będzie.

mówią polak wszystko potrafi ...

.

robo007 10-05-2016 12:37

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał Audi'ofil (Post 2592458)
... co do kasy, to bym się nie licytował, tu akurat :D lepiej nie można było utargować ...


mówią polak wszystko potrafi ...

.

a co do kasy sprawa była prosta - wszystko co było poza standardem przy zamówieniu bardzo wydłużało czas oczekiwania na samochód - tak że to był kompromis między czasem a wyposażeniem.
Jeśli teraz bym kupował na pewno dodał bym ACC, asystenta pasa ruchu i skrzynię automatyczną.

a co do tego że Polak potrafi - zbyt duża ingerencja w system.

Audi'ofil 10-05-2016 13:19

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał robo007 (Post 2592743)
a co do kasy sprawa była prosta - wszystko co było poza standardem przy zamówieniu bardzo wydłużało czas oczekiwania na samochód ...

Auto zamawiałem przełom października / listopada, chciałem z datą produkcji 2016 więc na czasie nie zależało. Priorytetem dla mnie był mocny diesel, PS, 4x4, piec. To już w założeniu dawało cenę. Do tego zaproponowali wszystkie bajery gratis.
Teraz żałuję, że od razu nie doposażyłem w hak.

Cytat:

Napisał robo007 (Post 2592743)
a co do tego że Polak potrafi - zbyt duża ingerencja w system.

nie znam się na tym. Na pewno wyciszanie było by dobrym rozwiązaniem. Moja g:DD też na to zwróciła uwagę.

Audi'ofil 24-01-2017 06:31

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Ciekawy test Kugi do 100kkm w [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...].
Poprzednia dostawała już zadyszkę po przejechaniu ~40kkm. Moc spadała do ~140KM

.

Sara002 19-04-2021 17:58

System City Stop
 
Cześć witam wszystkich posiadam Kuge z 2015 mam system City Stop moje pytanie jaka funkcje pełni ten system .Z góry dziekuje za informacje.

Zbijar 12-11-2022 06:26

Odp: System City Stop
 
Cytat:

Napisał Sara002 (Post 3336733)
Cześć witam wszystkich posiadam Kuge z 2015 mam system City Stop moje pytanie jaka funkcje pełni ten system .Z góry dziekuje za informacje.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.