Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Płyn chłodzący się gotuje. Chłodnica zimna a wentylator się włącza. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=70000)

Darek 1969 17-05-2009 13:38

Płyn chłodzący się gotuje. Chłodnica zimna a wentylator się włącza.
 
Witam.mam problem z układem chłodzenia.ford mondeo 2.0 benz gaz 145km.płyn chłodzący się gotuje.chłodnica zimna a wentylator się włącza i chodzi bez przerwy.(klima wyłączona)wskażnik temp. Stoi na godz 12 czyli ok.jak dodam gazu to wentylator na chwile się wyłączy a potem włączy.jak odkręcę korek od zbiornika i przegazuje to robi się ok tzn chłodnica ciepła i wentylator włącza się iwyłącza.w styczniu wymieniłem termostat a tydzień temu pompe wody.co to możę być.mam podejżenie na uszczelke pod głowicą.pomocy.dzięki

Mariusz 17-05-2009 15:07

Odp: Problem z chłodzeniem
 
Podejrzewam, że masz walnięty zawór w korku zbiornika wyrównawczego!
Druga pozycja na tej stronie [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Trzecia pozycja tutaj [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Darek 1969 17-05-2009 15:28

Odp: Problem z chłodzeniem
 
Cytat:

Napisał 12345mario (Post 1165390)
Podejrzewam, że masz walnięty zawór w korku zbiornika wyrównawczego!
Druga pozycja na tej stronie [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Trzecia pozycja tutaj [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

dzięki ale to nie to.korek nowy

Mariusz 17-05-2009 15:38

Odp: Problem z chłodzeniem
 
To dlaczego jak go odkręcisz to chłodnica robi się ciepła? Sam sobie wytłumacz! Nieraz słyszałem o kupieniu nowego termostatu w ASO i był od nowości wadliwy!

Darek 1969 17-05-2009 15:50

Odp: Problem z chłodzeniem
 
Cytat:

Napisał 12345mario (Post 1165405)
To dlaczego jak go odkręcisz to chłodnica robi się ciepła? Sam sobie wytłumacz! Nieraz słyszałem o kupieniu nowego termostatu w ASO i był od nowości wadliwy!

wygląda tak jakby się odpowietrzał tylko dlaczego się zapowietrza z kąd.czy możliwe że to uszczelka?jeśli to termostat to pół biedy.jak potrzymam go na obrotach przy otwartym korku to robi się ok

Mariusz 17-05-2009 17:00

Odp: Problem z chłodzeniem
 
Źle mnie zrozumiałeś. Na przykładzie uszkodzonych- nowych termostatów chciałem Ci powiedzieć, że mogłeś kupić wadliwy korek!

Darek 1969 17-05-2009 17:38

Odp: Problem z chłodzeniem
 
a jakie są objawy uszczelki.dzięki

Mariusz 17-05-2009 22:17

Odp: Problem z chłodzeniem
 
Po konsultacji ze znawcą tematu jest to możliwe, że masz walniętą uszczelkę pod głowicą! Możesz jeszcze sprawdzić, czy na korku od wlewu oleju nie pojawia Ci się mleczny kożuch (osad) i czy nie ubywa płynu chłodzącego.

Darek 1969 18-05-2009 08:20

Odp: Problem z chłodzeniem
 
dzięki za pomoc .pozdrawiam

davinci 29-06-2010 17:37

Odp: Problem z chłodzeniem
 
witam, mam pytanie. Jak się spawa skończyła. U mnie jest troszku inaczej, płyn chłodniczy zwiększa swą objętość (przez lewe powietrze czy cuś). I wywala odpływem zbiorniczka wyrównawczego. Podejrzewałem korek, no ale niestety teraz coraz bardziej się skłaniam do uszczelki po głowicą :(. A czemu, ano dlatego, że mimo odkręconego korka i tak wzrasta ilość płynu chłodzącego podczas pracy.
Czy może jednak się mylę? czy warto wydać te 200 zł na diagnozę ASO, czy są wstanie sprawdzić czy to uszczelka?
Dzia za pomoc


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.