Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Wymiana lusterek z manuali na elektryki. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=324551)

zielonywtemacie 14-02-2011 13:23

Elektrycznie składane lusterka - montaż
 
Witam,
przymierzam się do wymiany lusterek z manualnych na elektryczne.
Jeśli ktoś ma za sobą podobne doświadczenia lub wiedzę w temacie, to byłoby super, gdyby się nimi podzielił.

Pytania:

1. Dokąd (jeśli w ogóle) poprowadzone są przewody odpowiedzialne za lusterka w samochodach z 2003 roku.
2. W związku z powyższym, co oprócz lusterek i tych plastików wewnątrz auta razem z przyciskiem będzie mi potrzebne.
3. Czy ktoś ma jakieś schematy itp. (w sieci nic nie mogłem znaleźć jak dotąd)

Pozdrawiam i proszę odpowiedzi:wink:

zielonywtemacie 15-02-2011 11:11

Odp: elektryczne lusterka montaż
 
1 załącznik(i)
Może jednak znajdzie sie ktoś, kto wie choć trochę o podobnych przypadkach?
Znalazłem na tym forum forda zza wschodniej granicy coś takiego, ale jest to schemat isntalacji lusterek już zamontowanych, więc w kwestii tego, co jest potrzebne komuś, kto ich jeszcze nie ma, niezbyt wiele pomaga.
Wrzucam, może się innym przyda.

Jitter 16-02-2011 22:08

Odp: elektryczne lusterka montaż
 
Witam,

Z dużym prawdopodobieństwem nie będziesz miał na stanie koniecznego okablowania - pozostaje uzupełnić ją we własnym zakresie. Tu jest wyczerpująca fotorelacja jednego z naszych forumowych kolegów: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Opis dotyczy Fiesty Mk6, ale to niemal identyczne auto, jak Fuzja ;)
Powodzenia!

zielonywtemacie 16-02-2011 22:35

Odp: elektryczne lusterka montaż
 
Wielkie dzięki za info - tego się właśnie obawiałem :( - i za link.
Zobaczę, co ewentualnie mnie czeka ;)
Pozdrawiam

Jitter 16-02-2011 22:45

Odp: elektryczne lusterka montaż
 
Nic się nie łam - dni mamy coraz dłuższe i na pewno coś zdziałasz ;) IMHO warto w międzyczasie zaopatrzyć się w wiązki i wtyczki np. z rozbitka - szczególnie te drugie są bezcenne przy uzupełnianiu okablowania, vide podłączenie do GEM oraz dozbrojenie przepustów w słupkach.

zielonywtemacie 17-02-2011 12:42

Odp: elektryczne lusterka montaż
 
Cytat:

Napisał Jitter (Post 1600719)
Nic się nie łam - dni mamy coraz dłuższe i na pewno coś zdziałasz ;) IMHO warto w międzyczasie zaopatrzyć się w wiązki i wtyczki np. z rozbitka - szczególnie te drugie są bezcenne przy uzupełnianiu okablowania, vide podłączenie do GEM oraz dozbrojenie przepustów w słupkach.

Prawda z tymi dłuższymi dniami, ale z tym, że coś zdziałam, to się dopiero okaże ;)
W końcu nie bez przyczyny wybrałem swój nick ;)
Nick nickiem, ale uczyć się jeszcze potrafię...
Głupio mi pytać, bo może to kogoś ubawi, ale "dozbrojenie przepustów w słupkach" brzmi dla mnie dość tajemniczo :?

Pozdrawiam

Jitter 17-02-2011 18:17

Odp: elektryczne lusterka montaż
 
Przyznaję, wyraziłem się dość enigmatycznie ;) Miałem na myśli uzupełnienie okablowania, które w gumowej osłonie, z kabiny, poprzez przedni słupek, trafia do wnętrza drzwi.

EMILIAN 17-02-2011 19:27

Odp: elektryczne lusterka montaż
 
sproboj na youtubie wpisac zamiana lusterek na elektryczne jak nie po polsku to po angielsku napewno znajdziesz filmik instruktarzowy;)

Jitter 17-02-2011 20:42

Odp: elektryczne lusterka montaż
 
Cytat:

Napisał EMILIAN (Post 1601228)
sproboj na youtubie wpisac zamiana lusterek na elektryczne jak nie po polsku to po angielsku napewno znajdziesz filmik instruktarzowy;)

Skoro widziałeś takie filmiki, to może podasz jakieś przykłady odnośnie tego modelu Forda :?:

PS: Słownik ortograficzny się kłania ;)

EMILIAN 18-02-2011 09:15

Odp: elektryczne lusterka montaż
 
Ja nie napisalem ze widzialem;)
nigdy nie szukalem ale do swojego mondka znalazlem pare ciekawych filmikow
wiec moze warto sprobowac poszukac do fusiona


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.