Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Pompa paliwa 1.4 TDCi-cofa się paliwo (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=178946)

andrewst 27-03-2013 20:55

Pompa paliwa 1.4 TDCi-cofa się paliwo
 
Mam Forda Fusiona 1.4 TDCi. Po dłuzszym postoju cofa mi się paliwo i muszę pompować ręcznie żeby odpalić. Mój mechanik nie znalazł wycieków i stwierdził że pomoże założenie zaworu jednokierunkowego przed pompą.Zakładał to w komorze silnika. Pytanie brzmi gdzie jest ta pompa , gdyż spotkałem się z aukcją na allegro gdzie było zdjęcie pompy instalowanej w baku.Ponadto dodam że instalacja tego zaworu pogorszyła sprawę bo trudniej jest pompować tą gruszką.

MIREKTERAZPOLSKA 28-03-2013 08:51

Odp: Pompa paliwa 1.4 TDCi-cofa się paliwo
 
jak jest pełny bak też jest taki problem???

Andy1973 28-03-2013 13:38

Odp: Pompa paliwa 1.4 TDCi-cofa się paliwo
 
Witam .
Miałem to samo ale mechaniol założył zawór zwrotny ale nie w komorze lecz na wężyku i problem z głowy ,teraz działa jak należy

aramis35 29-03-2013 09:13

Odp: Pompa paliwa 1.4 TDCi-cofa się paliwo
 
2 załącznik(i)
Witam
Umnie bylo podobnie ,z tym ze fordzik zapalal na kilka sekund i gasl trzeba bylo go napompowac recznie i zapalal jak nowy .Na poczatek zalozylem zaworek zwrotny i to czesciowo rozwiazalo problem ,zdazalo sie raz na kilka dni ze usterka powracala .Nastepnym podejzanym byly szybko zlaczki na przewodach paliwowych ,wiekszosc obracala u mnie sie w tych pastikowych wezykach i nie mozna bylo tego scisnac zadna opaska zaciskowa .Podjalem decyzje o wymianie na cos bardziej elastycznego i zalozenie opasek zaciskowych ,a do tego zlozenie wszystkiego na silikon. Po tym zabiegu problem ustapil od zeszlego roku do dzisiaj cisza . Jednak ostatnio slubna cos wspomniala ze dlugo musi krecic rozrusznikiem zanim silnik zaskoczy , ale to poczekam az sie wiosna zrobi i :>zajze pod maske .

andrewst 30-03-2013 16:07

Odp: Pompa paliwa 1.4 TDCi-cofa się paliwo
 
Cytat:

Napisał Andy1973 (Post 1985708)
Witam .
Miałem to samo ale mechaniol założył zawór zwrotny ale nie w komorze lecz na wężyku i problem z głowy ,teraz działa jak należy

W którym miejscu na wężyku bo u mnie założył za pompą wtryskową i nic to nie dało?

Andy1973 01-04-2013 16:55

Odp: Pompa paliwa 1.4 TDCi-cofa się paliwo
 
1 załącznik(i)
Witam.Przesyłam fotkę bo nie wiem czy to jest przed czy za ,dzisiaj zrobiłem:)

andrewst 02-04-2013 17:37

Odp: Pompa paliwa 1.4 TDCi-cofa się paliwo
 
Usterka naprawiona po żmudnych poszukiwaniach mechanik znalazł przetarty przewód paliwowy.

Mirek Zieliński 12-12-2023 14:27

Odp: Pompa paliwa 1.4 TDCi-cofa się paliwo
 
Cytat:

Napisał aramis35 (Post 1986252)
Witam
Umnie bylo podobnie ,z tym ze fordzik zapalal na kilka sekund i gasl trzeba bylo go napompowac recznie i zapalal jak nowy .Na poczatek zalozylem zaworek zwrotny i to czesciowo rozwiazalo problem ,zdazalo sie raz na kilka dni ze usterka powracala .Nastepnym podejzanym byly szybko zlaczki na przewodach paliwowych ,wiekszosc obracala u mnie sie w tych pastikowych wezykach i nie mozna bylo tego scisnac zadna opaska zaciskowa .Podjalem decyzje o wymianie na cos bardziej elastycznego i zalozenie opasek zaciskowych ,a do tego zlozenie wszystkiego na silikon. Po tym zabiegu problem ustapil od zeszlego roku do dzisiaj cisza . Jednak ostatnio slubna cos wspomniala ze dlugo musi krecic rozrusznikiem zanim silnik zaskoczy , ale to poczekam az sie wiosna zrobi i :>zajze pod maske .

Mam ten sam problem w lecie wymieniłem filtr paliwa i się zaczęło mechanik założył jeszcze inny filtr i był spokój ok 4 miesiące i problem wrócił wymienił przewody paliwowe i dalej klapa autko stoi dalej u mechanika. Dodam tylko tyle że autem jeżdżę 10 lat zrobiłem ponad 150 tys km i nigdy takiego problemu nie miałem . pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.