Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Przeróbka reflektorów przednich GB-EU (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=244490)

cypek_malaguti 16-05-2016 17:11

Przeróbka reflektorów przednich GB-EU
 
Witam forumowiczów!

Na forum jestem już od dość dawna i wiele znalezionych wątków pomogło mi "udoskonalić" moją (już nie) gołą foczkę. :P

Jednak przejdę do rzeczy - jak wiadomo lampy do anglika są tanie jak barszcz bo oświetlają nie tą stronę drogi co trzeba.
Zastanawiają mnie jednak 2 bardzo ważne kwestie - klosz i odbłyśnik w tej lampie.
Czy ktoś kiedyś próbował przerobić taką lampę? Wystarczy przełożyć odbłyśniki, czy do wymiany dojdą jeszcze klosze taj lampy?

Moje lampy, jeżeli chodzi o ich stan, to pozostawiają wiele do życzenia, poprzedni właściciel bardzo umiejętnie zakładał i ściągał je z auta, robił to tak umiejętnie, że połamał wszystkie zaczepy z wyjątkiem mocowania górnego na śrubę. - dlatego nie szkoda mi ich przeznaczyć jako "dawców" narządów do anglików.

Czekam na konstruktywną dyskusję ;)

(do moderacji: jeżeli temat się powtarza, proszę wrzucić do kosza - na wyszukiwarce nie znalazłem niczego podobnego jeżeli chodzi o FFII)

krzys1968 16-05-2016 18:31

Odp: Przeróbka reflektorów przednich GB-EU
 
1 załącznik(i)
Przeciesz wystarczy wymienic same zaczepy

Grzegorz MX 16-05-2016 19:05

Odp: Przeróbka reflektorów przednich GB-EU
 
jak odbłyśnik w swoich EU masz w porzadku to pozyskaj resztę z UKowych.

A jak nie to jak przedmówca wspomniał dokup zaczepy i po temacie.

cypek_malaguti 16-05-2016 21:01

Odp: Przeróbka reflektorów przednich GB-EU
 
Czyli klosz jest jednakowy w lampach GB i EU?

Problemu ze zdjęciem klosza mieć nie będę, a jezeli chodzi o moje lampy, to klosz prawej strony mam troche porysowany po parkingowce. I tego nie spoleruję.

Co do odbłyśnika - ktos coś wie jak jest zamontowany?

Davo 17-05-2016 20:42

Odp: Przeróbka reflektorów przednich GB-EU
 
Kolego oj zebys sie nie mylil z tym zdjeciem kloszy gdyz byl juz tema ze uzyty klej jest taki ze nie puszcza w piekarniku sam to sprawdzilem przy próbie montażu soczewek i uszkodzilem lampy a nie puscily gdzie w innych modelach robilem ten zabieg wielokrotnie.

cypek_malaguti 17-05-2016 22:36

Odp: Przeróbka reflektorów przednich GB-EU
 
W piekarniku to nie ma co trzymać bo ogrzewasz całą lampę, a tworzywo sztuczne, z którego jest zbudowany korpus lampy jest mocno plastyczny.

Mam akurat kilka fajnych urządzonek, które sprawnie pomogą mi punktowo odpowiednio podgrzać praktycznie samo łączenie puszka - klosz.

Inaczej: mam na tyle skatowane lampy, że bez bólu mogę je przeznaczyć na eksperymenty, jak nie podołam temu, to stratny nie będę. I tak muszę kupić lampy. A jeżeli mogę przyoszczędzić parę PLN-ów to czemu nie? (wieje cebulą, ale jako pracujący student chyba mogę trochę pojanuszować, co nie?) W pracach precyzyjnych przy tworzywach sztucznych mam niezłe doświadczenie, ze znajomością konstrukcji elementu i kilku poręcznych narzędzi można na prawdę WIELE zdziałać. Zabiorę się za to końcem miesiąca i przy dobrych wiatrach wrzucę kilka fotek z opisem :)

merchel 17-05-2016 23:43

Odp: Przeróbka reflektorów przednich GB-EU
 
W c-maxie wystarczyło wymienić same odbłyśniki, więc w focusie może być podobnie . Nie trzeba było rozklejać lamp, wszystko można było wyciągnąć przez otwór z tyłu lampy , zamykany tym dekielkiem na zatrzaski. Przy odrobinie wprawy można bez problemu samemu to zrobić. Kilka lat temu właśnie kupiłem za grosze idealne lampy z anglika i wymieniłem odbłyśniki ze swoich starych EU. Nie był problemu z ustawieniem lamp na przeglądzie . Gdzieś na forum był nawet link .

lgruszkos 18-05-2016 06:21

Odp: Przeróbka reflektorów przednich GB-EU
 
Czekamy na relacje bo tez jestem ciekawy jak to wyjdzie

miko1972 18-05-2016 15:52

Odp: Przeróbka reflektorów przednich GB-EU
 
Na forum już o tym pisałem, gdyż sam u siebie montowałem.
Miałem bardzo porysowane klosze lamp przednich więc za niewielkie pieniążki kupiłem lampy w idealnym stanie w wersji angielskiej. Demontując z nich odbłyśniki, założyłem te z wersji kontynentalnej z mojego autka. W stacji diagnostycznej ustawiono mi światła i po kłopocie:razz:
Trzeba tylko lekko popracować nadgarstkiem by wyjąć odbłyśnik przez otwór zaślepiany dekielkiem i po sprawie, a wcześniej zdemontować silniczek, wiązkę elektryczną i odkręcić wkręty, mocujące odbłyśnik z obudową.

cypek_malaguti 18-05-2016 17:04

Odp: Przeróbka reflektorów przednich GB-EU
 
O proszę, czyli da się to zrobić bez metod inwazyjnych :)

W tym tygodniu zamówię więc reflektory od "anglika" (przy okazji zmienię sobie na te z czarnymi środkami - przy srebrnym lakierze fajnie się kontrastują) i porobię trochę fotek - może nawet uda mi się zrobić jakieś opisy czy procedury krok po kroku...

Dzięki za odpowiedzi drodzy forumowicze :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.