Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Brak przyspieszenia (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=231772)

Rico_233 07-10-2015 19:30

Brak przyspieszenia
 
Witam

Mam taki problem obojetnie na jakim biegu nie pojade gdy obroty dojda do 2200 to sie auto zbiera a gdy wlaczam klimatyzacje to nawet na pierwszym biegu auto jest bardzo mulowate a dalej to juz nie wspomne
Moja fuzja to 1.4 TDCI

Proszę o pomoc

Dziekuje

aramis35 07-10-2015 22:24

Odp: Brak przyspieszenia
 
to jest jak najbardziej normalne to jest tylko 70 koni mocy a masz kawal budy do ruszenia ,klima mocno zamula to autko.Jazda zaczyna sie od 2tys obrotow i bez klimy jezeli mozna nazwac to jazda
ale ja jestem zadowolony z ekonomi
pozdrawiam

Rico_233 08-10-2015 10:59

Odp: Brak przyspieszenia
 
tylko nawet jak mam pedal gazu w podlodze ani rusz nie zbiera sie tak jak kiedys ;/

rrubens 08-10-2015 17:50

Odp: Brak przyspieszenia
 
Ten samochód nigdy nie będzie taki sam na klimie. Trzeba pamiętać tak jak przedmówca powiedział, że on ma 68 koni.

Staraj się nie wciskać pedału do podłogi tylko wyczuć moment kiedy przyspiesza najmocniej. Czasami tak jest, u mnie to samo siedzi (od samego początku) lepiej przyspiesza jak wyczuje odpowiednie położenie pedału a nie cisnę do podłogi.

Rico_233 08-10-2015 18:49

Odp: Brak przyspieszenia
 
no ok rozumiem ale nawet jak nie jest w podlodrze toczy sie wolno na prostej drodze srednia gorka i oborty spadaja do 1,5 tys i auto ma problemy podjechac pod gorke
redukcja biegu nie ma tego ze auto sie zbierze jedzie tak samo jak na poprzednim biegu

rrubens 09-10-2015 20:20

Odp: Brak przyspieszenia
 
Sprawdź na kompie, zobaczy czy nie dymi, sprawdź czy turbina pracuje. Nic innego mi nie przychodzi do głowy.

Ja pamiętam jak swoim pojechałem w góry stołowe to była dopiero jazda. 4 osoby na pokładzie i czasami trzeba było klimę wyłączać bo słabo ciągnął na 2. Ale jak mówisz o małym wzniesieniu to możesz mieć rację coś jest nie tak.

Kiedy wymieniałeś filtry? Czy są jakieś inne objawy?

rrubens 11-10-2015 20:42

Odp: Brak przyspieszenia
 
Gadałem ze znajomym co ma Renault Megane 1.5 dci i mówił, że miał podobny problem. Jego przebieg był nie mniejszy nić 400 tyś. km. Okazało się, że ma padniętą pompę wtryskową, która sypała opiłkami metalu, które zarazem uszkodziły tryski.

Kompresja cofała się do układu paliwowego ponieważ wtryski były zanieczyszczone. Nie wiem coś mi tam opisywał. Może masz ten sam problem. Nigdy o tym nie słyszałem w tych silnikach ale może u Ciebie coś takiego się stało. Mówił mi, że charakterystyczną rzeczą jest piana w układzie paliwowym. Jak masz przezroczysty fragment przewodu to powinieneś to dostrzec. Ale był by problem z odpalaniem, system by się zapowietrzał a w tym układzie jest to kłopotliwe bo pompa wtryskowa jest zarazem pompą niskiego ciśnienia. Jedź na kompa i niech sprawdzą ciśnienia w układzie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.