Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Kratka od nawiewu pod szyba (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=130635)

radekg32 11-05-2011 18:45

Kratka od nawiewu pod szyba
 
Czy ktos z Was wie od czego jest takie kółko na srodku tej kratki ? U mnie jest o dziwo koloru fioletowego.:shock:

Roberto77 11-05-2011 18:53

Odp: Kratka od nawiewu pod szyba
 
:-) tez się nad tym kiedyś zastanawiałem...ciekawe...

radekg32 11-05-2011 18:56

Odp: Kratka od nawiewu pod szyba
 
Cytat:

Napisał Roberto77 (Post 1652828)
:-) tez się nad tym kiedyś zastanawiałem...ciekawe...

A nie jest to jakis czujnik od czegos ?

Roberto77 11-05-2011 19:01

Odp: Kratka od nawiewu pod szyba
 
Też myślałem że to jakiś czujnik zmierzchowy ale nic zmierzchowego raczej nie mam w aucie...:?::?:

radekg32 11-05-2011 19:04

Odp: Kratka od nawiewu pod szyba
 
No to jutro chyba wyciagne kratke i zobacze czy jakis kabelek tam nie idzie :p
Mysle,ze raczej to jakas ozdoba czy cos w tym rodzaju to nie jest,ale niech wypowiedza sie jeszcze Ci co wiedza coz to takiego jest 8)

cosmo80 11-05-2011 19:14

Odp: Kratka od nawiewu pod szyba
 
Panowie odpowiedz na Wasze pytanie jest na tym forum i wystarczy troszke sie wysilic.
Ja u siebie w aucie tego czujnika nie mam a pomimo to wiem ze to czujnik naslonecznienia od klimy automatycznej.

radekg32 11-05-2011 19:20

Odp: Kratka od nawiewu pod szyba
 
Cytat:

Napisał cosmo80 (Post 1652846)
czujnik naslonecznienia od klimy automatycznej.

A mozesz cos wiecej o tym czujniku napisac? Jaka jest zasada jego dzialania i kiedy on ma wpływ i jak do klimy ?

bulion771 11-05-2011 20:12

Odp: Kratka od nawiewu pod szyba
 
czujnik naslonecznienia to nic innego jak czujnik swiatla. jak cos w niego swieci, znaczy swieci slonce, znaczy grzeje przez szybe, znaczy trza bardziej chlodzic albo mniej grzac.

zaczerpnięte z elektroda.pl

radekg32 11-05-2011 20:27

Odp: Kratka od nawiewu pod szyba
 
Cytat:

Napisał bulion771 (Post 1652888)
czujnik naslonecznienia to nic innego jak czujnik swiatla. jak cos w niego swieci, znaczy swieci slonce, znaczy grzeje przez szybe, znaczy trza bardziej chlodzic albo mniej grzac.

No moze i tak ale skad i kiedy mam wiedziec kiedy mam grzac albo chlodzic ? Przeciez jesli ten czujnik sie nagrzewa to gdzie podaje jakis komunikat o grzaniu czy chlodzenie? nie bardzo Qmam o co ma w tym chodzic.......:shock:

bulion771 11-05-2011 20:49

Odp: Kratka od nawiewu pod szyba
 
Cytat:

Napisał radekg32 (Post 1652896)
No moze i tak ale skad i kiedy mam wiedziec kiedy mam grzac albo chlodzic ?

Ty masz grzać jak ci za zimno a chłodzić jak ci za gorąco :)
Czujnik jeśli pada na niego intensywne światło ( grzeje ) pewnie podaje sygnał do kompa informując go ,że należy zwiększyć intensywność chłodzenia lub zmniejszyć intensywność grzania tak aby utrzymać temperaturę w okolicy tej jaką ustawiliśmy na panelu klimy.
Tak ja to rozumiem .
Pewnie nie sam czujnik nasłonecznienia tym steruje ale razem z czujnikiem temp. wewn. a może i zewnętrznej i pewnie przy pomocy kilku innych danych klima działa :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.