Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] manualna skrzynia biegow - trzeci bieg haczy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=256044)

markowski71 29-12-2016 18:51

manualna skrzynia biegow - trzeci bieg haczy
 
Witam
Mam problem z manualna skrzynia biegow w mondeo mk5 ,pojemnosc 2.0 tdci z 2015 roku , przebieg 22.000 km , a mianowicie trzeci bieg haczy przy wrzucaniu z drugiego ,albo przy redukcji z czwartego nie zdaza sie to za kazdym razem niejednokrotnie wchodzi bez problemu ale potrafi sie tez niezle zahaczyc i tzeba wyspzeglic zeby weszla trojka , czy ktos z Forumowiczow spodkal sie z poobnym problemem ? Albo moze ma ktos pomysl co to moze byc ?
Pozdrawiam wszystkich

Basra 29-12-2016 20:04

Odp: manualna skrzynia biegow
 
Witam

Sprawdz poziom oleju w skrz.biegów.Wykonaj regulację linki zm.biegów.
Stawiam na uszkodzenie pierścieni synchronizatora biegu trzeciego.

pozdrawiam

arturek 29-12-2016 20:16

Odp: manualna skrzynia biegow
 
Witam

Kolego => w okresie gwarancji, auta naprawia się w ASO,
tak więc szukanie rozwiązania na forum jest bezcelowe
(bo i tak nie wolno Ci "dłubać" samodzielnie)

pozdrawiam
Arturek

kuba0005 29-12-2016 23:25

Odp: manualna skrzynia biegow
 
Cytat:

Napisał arturek (Post 2717572)
Witam

Kolego => w okresie gwarancji, auta naprawia się w ASO,
tak więc szukanie rozwiązania na forum jest bezcelowe
(bo i tak nie wolno Ci "dłubać" samodzielnie)

pozdrawiam
Arturek

Ale jak kupił uszkodzony to nie ma gwarancji i może dłubać. A jak chce to kto mu zabroni.

arturek 30-12-2016 09:42

Odp: manualna skrzynia biegow
 
Witam

1) Okres gwarancji to 2 lata od daty zakupu => nie ma znaczenia w jakim stanie kupił, auto jest na gwarancji

2) Mam wrażenie, że odpowiedź kolegi, to "sztuka dla sztuki" => nie wnosi nic konstruktywnego ale można sobie nabić licznik postów.

3) Na jakiej podstawie kolega wysnuł wniosek, że auto nie jest objęte gwarancją, bo z treści pytania to nie wynika

4) Kolego => to nie jest forum Onetu czy innego Pudelka, aby tylko pisać komentarze dla samego pisania

pozdrawiam
Arturek

M4r3k77 30-12-2016 09:48

Odp: manualna skrzynia biegow
 
Cytat:

Napisał arturek (Post 2717831)
1) Okres gwarancji to 2 lata od daty zakupu => nie ma znaczenia w jakim stanie kupił, auto jest na gwarancji
Arturek


W przypadku uszkodzenia mechanicznego spowodowanego zdarzeniem drogowym gwarant nie ma obowiązku naprawiać go w ramach gwarancji. Można jedynie rozszerzyć u ubezpieczyciela naprawę...
Dajmy na to uderzenie w koło. Łożysko koła niby ciche podczas oględzin, ale po wymianie po 100km zaczyna hałasować. Mimo że łożysko powinno zostac wymienione na nowe (i to z piastą i zwrotnicą) przy naprawie to ubezpieczyciele oszczędzają pieniążki i ograniczają wydatki. Może się uda a może nie...

markowski71 30-12-2016 10:28

Odp: manualna skrzynia biegow
 
Panowienie chodzi mi czy mohe grzebac czy nie jak to stwierdzil arturek ,bo jego wypowiedz mi nie pomogla , moim pytanim bylo czy ktos mial taki przypadek albo ma pomysl co moze byc , a nie wypowiedzi czy moge czy nie cos robic we wlasnym samochodzie kolego Arturek
Pozdrawiam wszystkich

kuba0005 30-12-2016 15:55

Odp: manualna skrzynia biegow
 
Cytat:

Napisał Basra (Post 2717561)
Witam

Sprawdz poziom oleju w skrz.biegów.Wykonaj regulację linki zm.biegów.
Stawiam na uszkodzenie pierścieni synchronizatora biegu trzeciego.

pozdrawiam

Już ci odpowiedział.

Jakubek_x 10-03-2020 15:24

Odp: manualna skrzynia biegow - trzeci bieg haczy
 
witam, niestety mam podobny problem.
Co było przyczyną ?

Pozdrawiam

Warszef 26-06-2023 17:36

Odp: manualna skrzynia biegow - trzeci bieg haczy
 
Witam. Mam podobny problem. Bieg 3 i 4 haczy. Nie za każdym razem, ale czasami trzeba użyć trochę więcej siły lub cofnąć na luz i spróbować ponownie. Ktoś miał podobny przypadek ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.