Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Pasy bezpieczeństwa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=24990)

Jotpiw 16-05-2007 16:57

Pasy bezpieczeństwa
 
Jak wymienić pas bezpieczeństwa dla 5 pasażera ukryty w oparciu tylnej kanapy? Wygląda na to, że konieczny jest demontaż "pleców" oparcia, tylko jak to zrobić?

MANIEK70 16-05-2007 19:43

Co z tym pasem że musisz wymienić??

Jotpiw 17-05-2007 06:36

Pasy bezpieczeństwa
 
Kupiłem fuzję w wersji ciężarowej, zarejestrowanej na 4 osoby. Chcę go "odciężarowić", stąd m.in. konieczność zamontowania 5 pasa, bo jakiś magik go uciął.

Fjuzek 01-06-2007 22:18

Demontaż całego oparcia nie jest konieczny. Miałem tę samą sytuację co ty. Odkleiłem filc z pleców oparcia w miejscu w którym znajduje się pas i jest tam tylko taka mała klapka o rozmiarach na oko 15 x 10 cm , przykręcona śrubami. Przez nią można spokojnie wyjąć pas W moim przypadku okazało się, że cały mechanizm pasa wraz z samym uciętym pasem był w środku. Brakowało mi jedynie klamry zapinającej. Wziąłem ją z Focusa. Wydaje mi się, że pasowałaby też np. od Lanosa bo wydaje się być identyczna ale tego nie jestem pewien.
Cała robota nawinięcia i przymocowania nowego pasa to max. 20 minut.
Nie każda stacja diagnostyczna jednak ci to "ulegalni". Popytaj w swoim mieście. Ja znalazłem, skasowali 300 zł. za rozszerzony przegląd i z odpowiednim papierkiem udałem się do wydziału komunikacji w urzędzie miasta.

remofuzz 13-07-2023 09:31

Odp: Pasy bezpieczeństwa
 
Odświeżając wątek :)
Ja również szukam tylnego pasa środkowego do FF 2009 1.4 (JU2, FXJA1) i mam pytanie, czy spasuje do tego modelu z innego Forda (Mondeo, Fiesta)? Jeśli tak, to za jakich modeli?
Oglądałem zdjęcia na różnych aukcjach i ogłoszeniach, ale nie chcę kupować w ciemno nie wiedząc, czy spasują. Jedne mają blachę mocowania drugiego punktu pojedynczą, a inne podwójną - razem z zapinką dla pasa prawego. No i oczywiście kwestia rozmiaru i mocowania samego zwijacza w kieszeni oparcia kanapy.

slawomirro 22-07-2023 20:32

Odp: Pasy bezpieczeństwa
 
Cytat:

Napisał remofuzz (Post 3463402)
Odświeżając wątek :)
Ja również szukam tylnego pasa środkowego

Oglądałem zdjęcia na różnych aukcjach i ogłoszeniach, .

Przede wszystkim kupując i montując używane pasy bezpieczeństwa robisz to niezgodnie z prawem, bo to zakazane, a pomijając to, narażasz się na niebezpieczeństwo, bo żaden sprzedawca nie poniesie konsekwencji, że kupiłeś pas, który może być stary, lub zużyty i nie będzie tego w ogłoszeniu widać. Finalnie to osoba, która go użyje może ucierpieć lub zginąć. Wg mnie nie warto ponosić takiego ryzyka w imię 800zł oszczędności za nowy pas.

arturek 22-07-2023 21:08

Odp: Pasy bezpieczeństwa
 
Witam

Ford zaleca wymianę poduszek powietrznych co 10 lat - ile osób to robi?!

Temat można ciągnąć w nieskończoność.

Czym się różni 20-to letni pas jeżdżący w samochodzi od pasa kupionego z demontażu
(szansa, że ktoś siedział na środkowym miejscu w czasie wypadku jest praktycznie równa zero) => darujmy sobie takie dyskusje


Pomijam kwestię gdzie kupić nowy pas do 20-to letniego auta, bo na pewno nie u Forda - mają obowiązek dostarczania części przez 10 lat od zaprzestania produkcji

pozdrawiam
Arturek

slawomirro 23-07-2023 10:17

Odp: Pasy bezpieczeństwa
 
Cytat:

Napisał arturek (Post 3464410)
gdzie kupić nowy pas do 20-to letniego auta, bo na pewno nie u Forda - mają obowiązek dostarczania części przez 10 lat od zaprzestania produkcji

W 2019 roku musiałem do Fiesty kupić pas kierowcy. W starym popsuł się zwijacz pasa. Bez problemu w ASO Forda za 800zł nabyłem nowy pas.

konieczko5 26-07-2023 09:23

Odp: Pasy bezpieczeństwa
 
Czemu nie kupiłeś poduszki powietrznej? Termin ważności to też 10 lat...

slawomirro 03-08-2023 19:53

Odp: Pasy bezpieczeństwa
 
NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW W ODPOWIEDZI, A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!!

MOŻNA UŻYĆ JESZCZE FUNKCJI "CYT. SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego)


W sumie racja, powinienem kupić i to zrobię. Dla własnego bezpieczeństwa. Cena ok 600zł za nową kierowcy.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.