Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=13111)

Zawika 10-07-2008 12:30

Re: [Mk3] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
Są "białe" reszta to wynalazki takie jak te z Allegro.

Kamil_ST 10-07-2008 12:33

Re: [Mk3] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
Warto kupować takie białe z Allegro czy polecacie serwis ? potrzebuje w sumie tylko jedną ale wymienię juz wszystkie:)

Cobretti 12-07-2008 19:13

Re: [Mk3] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
a jak to jest z diodami ?? próbował ktoś zastąpić żarówki diodami ??
bo u mnie jest los problemos z W3W :fcp11

Jesionki 15-07-2008 17:13

Re: [Mk3] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
Diody za mocno świecą i wiem od ludzi którzy to montowali, że licznik jest za jasny. Nie ten efekt.
Pozdrawiam

matias18 15-07-2008 17:40

Re: [Mk3] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
nie montujcie tych diod bo to jedna wielka lipa, ja zamontowalem raz w vectzre b. sprzedawca tych diod zapewnial ze sa super ze rozpraszaja swiatlo bo maja plaska kocowke ktora je podbno rozprasza. ale okazalo sie zupelnie inaczej i tak widac bylo punkty, nie ma to jak zwykla zarowka

szperaczz 15-07-2008 19:03

Re: [Mk3] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
wszystkie żarówki poza oryginalnymi forda będą świeciły jaśniej :fcp5

ford wymyślił patent że te żarówki są 14 V bądź 14,5 V a dostępne żarówki maja 12V

koszt w sklepie Forda 4 duże 5,50 zl szt
małe niestety dostałem dopiero w serwisie 7,50 zl szt :fcp4

matias18 15-07-2008 20:02

Re: [Mk3] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
no niewiem, jak mi sie spalila jedna to kupilem na stacji zwykla w3w wlozylem jedna i nie widze roznicy miedzy lewa czescia gdzie jest jeszce chyba oryginalna a prawa ktora kupilem w cpn za 50 gr

Cobretti 02-08-2008 13:56

Re: [Mk3] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
dzieki za instruktarz wymiany (ja jeszcze zdjąłem całą obudowę kolumny bo tak było łatwiej)
żarówki W3W za 1,2 bez problemu dostałem w sklepie na moim osiedlu :fcp2 (w KarFordzie stwierdzili ze tylko w ASO :fcp20 )
oczywiscie wymieniłem 4 (okazało sieze jedna była już "oczerniona" wiec by padła raz dwa

adk11 24-11-2008 14:09

Re: [Mk3] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
czytając cały wątek nie jestem pewien czy do podświetlenia informacji z komputera pokładowego (wyświetlacz wielofunkcyjny) też jest użyta żarówka W3W, ostatnio mi padło podświetlenie tego wyświetlacza i chcę mieć dobrą żarówkę do podmiany gdy już dostanę się do nieszczęsnego podświetlenia :fcp1
pozdrawiam.

wejslav 27-11-2008 09:59

Re: [Mk3] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
Koledzy.
A jak wymienia się żarówki w podświetleniu przełączników ogrzewania w mondeo mk3? Jakie to żarowki? A może wystarczy wymienić bezpiecznik? Jest osobny bezpiecznik odpowiedzialny za to podświetlenie?
Z gory dziękuję za udzielone informacje.
Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.