Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Zablokowany przycisk od składania tylnego siedzenia (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=199019)

mikolaj86krot 13-02-2014 18:57

Zablokowany przycisk od składania tylnego siedzenia
 
Witam. Pojawił się u mnie taki problem... nie mogę złożyć tylnego siedzenia ponieważ przycisk do góry się zablokował, kiedyś po rozłożeniu siedzenia przycisk nie wyskoczył do końca, widać tam tą czerwoną linię i teraz nie mogę go ani wdusić ani zrobić tak żeby wyskoczył.
Nie wiem jak się do niego dobrać, co z tym zrobić. Ktoś ma jakiś pomysł?

radek9103 13-02-2014 20:10

Odp: Zablokowany przycisk od składania tylnego siedzenia
 
Spróbuj dociskać siedzenia ew. między kanapą a nadkolem jakiś pasek blachy do góry i do dołu.

Rafał A.(antek) 13-02-2014 23:51

Odp: Zablokowany przycisk od składania tylnego siedzenia
 
dodatkowo spróbuj poruszać pasem środkowym jeśli to ta cześć oparcia

mikolaj86krot 14-02-2014 07:11

Odp: Zablokowany przycisk od składania tylnego siedzenia
 
chodzi o tą dużą część oparcie, za kierowcą...
dzisiaj będę próbował waszych sposobów, dociskanie już było i nic nie drgnęło..
na co mam zwrócić uwagę ruszając pasem środkowym?

Barichello 14-02-2014 08:41

Odp: Zablokowany przycisk od składania tylnego siedzenia
 
Miałem taki problem bo oparcie było zamontowane pod złym kontem.
już myślałem że będzie trzeba masakrować :) wystarczyło odkręcić oparcie i lekko je unieść. Ale to w ostateczności próbuj wcześniej metod kolegów wyżej.
Powodzenia

mikolaj86krot 14-02-2014 10:36

Odp: Zablokowany przycisk od składania tylnego siedzenia
 
a w jaki sposób odkręcić to oparcie? oddzielić oparcie od części lezącej kanapy?

Abback 14-02-2014 18:18

Odp: Zablokowany przycisk od składania tylnego siedzenia
 
Cytat:

Napisał mikolaj86krot (Post 2159487)
a w jaki sposób odkręcić to oparcie? oddzielić oparcie od części lezącej kanapy?

Siedzisko jest osobnym elementem tylnych siedzeń i podnosi się je do góry od strony oparcia. Po podniesieniu masz jak na widelcu zawiasy oparć :p

Zanim się do zawiasów dobierzesz zrób to w stylu Chuck Norris-a ( a nie jakieś dopychanie - chyba, że Pudzian Ci pomagał :D) czyli kopnij w oparcie od strony kabiny i traf najlepiej w prawy róg oparcia. Jeżeli to nie pomoże to zrób to samo od strony bagażnika :p Oczywiście nie przesadzaj z siłą kopnięcia - z wyczuciem oraz nie pobrudź sobie siedziska butem albo gołą stopą kopnij :p

W moim poprzednim samochodzie to pomogło, a problem podobny miałem :p

mikolaj86krot 15-02-2014 20:04

Odp: Zablokowany przycisk od składania tylnego siedzenia
 
zrobione... wykręciłem dwie śruby mocujące oparcie, które są w narożniku oraz na łączeniu krótkiej części z dłuższą jedną śrubą mocującą zawiasy. Wtedy mogłem wyciągnąć tą dłuższą cześć oparcie, przy wysuwaniu przycisk się odblokował i jest już wszystko ok. Jedynie muszę uważać żeby nie za mocno wciskać tamtej strony bo wydaje mi się że jest tam coś źle spasowane.

dzięki za porady.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.