Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] moje mondeo słabo odpala na mrozie po dłuższym postoju. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=87965)

Leszek90 06-01-2010 10:25

moje mondeo słabo odpala na mrozie po dłuższym postoju.
 
Moje mondeo po całej nocy w garażu ciężko pali. za każdym razem grzeje świece
trzy razy i dopiero kręce rozrusznikiem samochód nawet szybko łapie ale od razu gaśnie i tak cztery pięć razy i dopiero zapali a nie zgaśnie. czasem zapali prędzej
ale tylko wtedy jak przytrzymam go na rozruszniku jak już złapie, ale nie jest to raczej zbyt korzystne. Dodam też że swiece żarowe mam nowe i wstawiłem także zawor zwrotny przed pompą. Nie wiem co jeszcze mogę zrobić, liczę na waszą pomoc.
Mondeo 1.8TD endura de z pompą lukasa.

wytryh 06-01-2010 10:30

Odp: moje mondeo słabo odpala na mrozie po dłuższym postoju.
 
tak. przerabiałem to wczoraj. też mam nowe świece i zawór przed pompą, ale i trak było powietrze w wężykach i odpalenie auta rano graniczyło z cudem. Wymontowałem podgrzewacz i założyłem drugi zawór zwrotny na przezroczystych wężykach przed filtrem paliwa. Jest lepiej o wiele ale jeszcze nie to co bym chciał. pozdro

Leszek90 06-01-2010 10:42

Odp: moje mondeo słabo odpala na mrozie po dłuższym postoju.
 
dzieki sprawdze z tym drugim zaworkiem. pozdro.

Emmm 06-01-2010 13:57

Odp: moje mondeo słabo odpala na mrozie po dłuższym postoju.
 
Sprawdź też świece, mimo, iż są nowe.
Pozdrawiam

Leszek90 06-01-2010 15:52

Odp: moje mondeo słabo odpala na mrozie po dłuższym postoju.
 
świece sprawdzalem gzreja dobrze.

Emmm 06-01-2010 16:49

Odp: moje mondeo słabo odpala na mrozie po dłuższym postoju.
 
W takim razie załóż przezroczyste przewody, aby wiedzieć gdzie dalej szukać.
Pozdrawiam

Leszek90 12-01-2010 12:55

Odp: moje mondeo słabo odpala na mrozie po dłuższym postoju.
 
zrobiłem wszystko swiece przewody i dwa zawory zwrotne i nadal jest tak samo. Ale zauwazyłem ze zlatuje paliwo z zaworu od turbiny booster i nie wiem czy moze miec to wpływ na odpalanie zimnego silnika.

Emmm 13-01-2010 21:28

Odp: moje mondeo słabo odpala na mrozie po dłuższym postoju.
 
Nie bardzo rozumiem gdzie masz ten wyciek, z boostera? A może z korektora kąta wtrysku, nad boosterem?
Pozdrawiam

matrog19 13-01-2010 21:53

Odp: moje mondeo słabo odpala na mrozie po dłuższym postoju.
 
Przerabiałem to u siebie. Booster jak cieknie to na pewno ma wpływ. Korektor wtrysku raczej nie zapowietrza. Wiem natomiast z doświadczenia, że wszystkiemu winna jest ręczna pompka paliwa. Mi też paliwo się cofało mimo zamontowanych zaworków zwrotnych. Rozwiązałem ten problem regenerując tą ręczną pompkę zestawem dostępnym w internecie. Otóż w pompce są dwa gumowe zaworki o kształcie pinezki. Po latach zaczynają one puszczać z powrotem paliwo nie zamykając odpowiednio wylotów. Czy to na pewno te zaworki można prosto zdiagnozować próbując wciągnąć powietrze ustami przez wyloty z pompki paliwa (oczywiście po zdjęciu filtra, żeby nie opić się ropki) Jeżeli przez oba można zassać to zaworki są do doopy. Kupując zestaw regeneracyjny trzeba zwrócić uwagę czy zawiera on w swoim składzie te zaworki bo niektóre nie maja. Ja kupiłem bodajże na fordsklep.pl czy coś takiego. Może ktoś powie, że jak pompka przy pompowaniu twardnieje to jest wszystko dobrze. Otóż nie. Mi twardniała po 2 naciśnięciach a paliwo uciekało. Sprawdźcie to u siebie przez to zasysanie, które opisałem wcześniej. Dodam, że po wymianie już ponad rok spokój mam z tą pompką. Wywaliłem też zaworki zwrotne. Wszystko mam oryginalne, nie wyrzucałem podgrzewacza itd. Gdy tylko wymieniłem te zaworki to nie mogłem wogóle zassać powietrza przez rurkę nawet z dużą siłą. Pozdrawiam i sukcesów w naprawie życzę 8)

Leszek90 14-01-2010 10:18

Odp: moje mondeo słabo odpala na mrozie po dłuższym postoju.
 
nareszcie ktoś napisał coś nowego sprawdze to jeszcze dzisiaj dzięki kolego pozdrawiam. poźniej napisze czy pomogło.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.