Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Woda w kabinie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=66135)

wiewior7 02-04-2009 06:37

Woda w kabinie
 
Witam, od jakiegoś czasu walczę z woda w kabinie a dokładniej woda na wykładzinie z przodu po stronie pasażera. Mam tam normalne bajoro... woda leci nie wiadomo skąd byłem w ASO i szukają szukają wymienili mi już podszybie okazało się że dalej leci... teraz właśnie mam samochód w serwisie i stwierdzili ze woda prawdopodobnie leje się po wiązce kabli które idą do sterownika silnika bo podobno nie ma na tej wiązce osłony czy to możliwe żeby leciała tam woda?? Wydaje mi się ze jak by tam woda leciała to już dawno byłoby po sterowniku silnika... no ale może się mylę... ma ktoś może jeszcze jakiś inny pomyśl skąd ta woda może lecieć...

Horhe 02-04-2009 07:06

Odp: Woda w kabinie
 
Siemasz. Walczę z tym samym u siebie w MK2. Tutaj niedawno ktoś też szukał przyczyny w MK3, coś na dolnej uszczelce w progu gdzie drzwi dochodzą. U siebie podkleiłem obudowę filtra kabinowego na silikon i dalej dupa. Już mnie szlag trafia. Póki co, zamówiłem używane podszybie ze szrotu. Jak przyjedzie to podmienię i się zobaczy. Zastanawiam się jeszcze na rynienką spustową co łapie wodę z podszybia i spuszcza gdzieś w nadkole. Jakby ją jakoś od środka nasmarować czymś na bazie smaru. Wpuściłoby się rurkę z ze strzykawką i natrysk jakiegoś smaru... bo nie chce mi się rozbierać nadkola.

wiewior7 02-04-2009 10:01

Odp: Woda w kabinie
 
w serwisie twierdza ze leci u mnie gdzies po tych kablach ze sterownika komputera bo twierdzi ze jak lali wode po szybie to wlasnie tam leci... tylko ciekawe czy wlasnie tam wody nie nalali ... i zaraz sie okaze ze sterownik bedzie do wymiany :/ co do tej uszczelki w progu... to kurcze u mnie widac ze sie saczy gdzies raczej jakby od silnika a nie od progu :|

fred8345 02-04-2009 12:50

Odp: Woda w kabinie
 
Tu masz taki sam temat może coś pomoże
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

wiewior7 02-04-2009 14:47

Odp: Woda w kabinie
 
Właśnie widziałem ten temat tylko tam jest problem wody w uszczelce a u mnie cala wykładzina pod nogami pasażera mokra... ewentualnie ostatnia podpowiedz jest do sprawdzenia z tym filtrem kabinowym może faktycznie zle wsadzili... jak by ktoś miał jeszcze jakieś pomysły to proszę piszcie :)

majkel1318 02-04-2009 19:45

Odp: Woda w kabinie
 
witam, na 90% przyczyna jest jakas nieszczelnosc filtrze przeciw pylkowym wiem bo ja mialem tak samo,sprawdz dokladnie a napewno znajdziesz tam przyczyne,pozdrawiam

wiewior7 02-04-2009 20:32

Odp: Woda w kabinie
 
Ten filtr przeciwpyłkowy znajduje sie w podszybiu po stronie pasazera?? Czy to nie ten??

majkel1318 03-04-2009 18:11

Odp: Woda w kabinie
 
Tak kolego po stronie pasazera,pod tym czarnym plastykiem jest chyba przykrecony na 5 srubek

MAXIMUS_00 03-04-2009 19:13

Odp: Woda w kabinie
 
w którym miejscu dokładnie znajduje się ten filtr przeciwpyłkowy, czy dostęp do niego jest z wnętrza samochodu czy z komory silnika ??????

MaCIEJ K. 04-04-2009 21:47

Odp: Woda w kabinie
 
Witajcie fordowicze! ja miałem ten sam problem,już go rozwiązałem.Woda leci w narozniku przez szybę, a tak szczegółowiej to spływa z rynienki w tych miejscach szyba sie najczęsciej odkleja i woda sobie przelatuje.Dla potwierdzenia tego co tu piszę to zdenerwowany ta woda u siebie rozebrałem prawie pół samochodu. pozdrawiam i życze powodzenia.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.