Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2010-2015] brak informacji o rezerwie paliwa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=224696)

Aleks5 13-05-2015 12:23

brak informacji o rezerwie paliwa
 
Witam,
proszę o informacje posiadaczy C-Max po 2010 jak to wygląda u nich.
W moim starym C-Max 2008 z chwilą, kiedy w baku miałem paliwa na 80 km automatyczne na wyświetlaczu komputera pojawiał się komunik ze zostało paliwa tylko na 80 km i po każdym włączeniu stacyjki taki komunikat automatycznie się wyświetlał. Natomiast w nowym C-max 2015 nic automatycznie się nie pojawia czekałem do wskazań wg komputera ze zostało tylko paliwa na 40 km i nic automatycznie się nie pojawia dopiero widzę jak wejdę w ta opcje na komputerze.

Aleks

mlx 13-05-2015 13:20

Odp: wskaźnik rezerwy paliwa
 
Mnie się zapala ikonka od rezerwy jak mam 80km na liczniku do końca dystansu. C-max Grand 2015. Może masz wyłączone powiadomienia, ale wydaje mi się że pomarańczowa ikonka dystrybutora powinna się bezwzględnie pojawić.

Aleks5 13-05-2015 14:35

Odp: wskaźnik rezerwy paliwa
 
dzięki za info
tak właśnie mi się wydaje ze powinno się pokazywać, poczekam może ktoś się jeszcze wypowie i ewentualnie wizyta do serwisu

boncio 13-05-2015 16:11

Odp: wskaźnik rezerwy paliwa
 
Tylko ikona rezerwy się zapala i jest jeden sygnał dźwiekowy. Po każdym odpaleniu silnika pali się ikona i 1 sygnał dźwiekowy.
Żadnych słownych komunikatów nie ma. Komputer też nie przełącza się na dystans do przejechania. Też miałem to w Fieście, a tutaj nie mam.
Może rzeczywiście w kompie masz ustawienia komunikatów i ostrzeżeń odptaszkowane.
A sama rezerwa zapala się przy stałej ilości paliwa w baku, a nie stałym dystansie do tankowania. Czyli może być 50km, a może i 120km.

Aleks5 14-05-2015 16:14

Odp: wskaźnik rezerwy paliwa
 
Boncio
przy jakiej ilości paliwa powinna zapalać się ikona rezerwy paliwa i sygnał dźwiękowy

schraczek 18-05-2015 08:21

Odp: brak informacji o rezerwie paliwa
 
Rezerwa pojawia się w okolicach 70km. Potem jak pisze Broncio przu każdym uruchomieniu dodatkowo jest sygnał dzwiękiowy.

boncio 18-05-2015 15:21

Odp: wskaźnik rezerwy paliwa
 
Cytat:

Napisał Aleks5 (Post 2402824)
przy jakiej ilości paliwa powinna zapalać się ikona rezerwy paliwa

W instrukcji jest napisane o 8l.
Dwa stare tematy Ci odpowiedzą dokładnie. Tak samo jest w C-maxie. Być może trochę zmienili od tego czasu ustawienia, ale nie sądzę.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Aleks5 20-05-2015 10:55

Odp: brak informacji o rezerwie paliwa
 
dzięki
teraz to już mniej więcej wszystko wiem
pozdrawiam

Kedar13 06-09-2018 08:10

Odp: brak informacji o rezerwie paliwa
 
Odświeżam temat. Od niedawna mam C-maxa 1,6 TDCi i wczoraj zaobserwowałem, że zapaliła się kontrolka rezerwy kiedy komputer pokazywał ok. 130 km do przejechania. Przejechałem jeszcze ok. 55 km i przy tankowaniu do baku weszło prawie 42 litry. W instrukcji wyczytałem tak jak kolega wyżej napisał, że kontrolka powinna się zapalić kiedy w baku jest 8 l, a bak ma 53 litry pojemności. A u mnie wychodzi, że w momencie kiedy zapaliła się kontrolka w baku było jeszcze ok. 14 litrów paliwa. Stąd pytanie jak to jest u was, czy też zapala się przy większej ilości paliwa w zbiorniku niż to wynika z instrukcji i ile można bez obaw przejechać z zapaloną kontrolką.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.