Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Wymiana kół na większe (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=187818)

backdel 13-08-2013 10:31

Wymiana kół na większe
 
Witam, chcę wymienić koła z 14 na 15 w celu podniesienia samochodu, Ford focus mk1 , 1.8 diesel.
Czy po wymianie kół samochód będzie wyższy, czy nie będzie żadnej różnicy?

wojtekjanus 13-08-2013 10:42

Odp: Wymiana kół na większe
 
Cytat:

Napisał backdel (Post 2059389)
Czy po wymianie kół samochód będzie wyższy, czy nie będzie żadnej różnicy?

O średnicy koła decydują nie felgi, ale opony jakie na nich są. Nawet bez wymiany felg na większe, możesz na stare założyć opony o wyższym profilu i uzyskasz koło o większej średnicy.
Ale aby sensownie podnieść samochód, to raczej trzeba pomyśleć o sprężynach, a nie o kołach.
Np zwiększenie średnicy koła o 10mm podniesie auto o... 5mm, a zmieni się za to wyraźnie przełożenie całkowite, spadnie przyspieszenie, nieprawidłowo będzie wskazywał licznik i prędkościomierz.
Generalnie dopuszcza się zmianę wskazań (czyli przełożenia) do 2%.

Użyj kalkulatora opon i felg do obliczania promienia (średnicy) i procentowej zmiany wskazań licznika, pełno ich w sieci, np. ten: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Agutto 13-08-2013 10:55

Odp: Wymiana kół na większe
 
Cytat:

Napisał backdel (Post 2059389)
Witam, chcę wymienić koła z 14 na 15 w celu podniesienia samochodu, Ford focus mk1 , 1.8 diesel.
Czy po wymianie kół samochód będzie wyższy, czy nie będzie żadnej różnicy?

185/70/14 lub 195/60/15

backdel 13-08-2013 11:09

Odp: Wymiana kół na większe
 
Dziękuję za wskazanie kalkulatora do obliczania wymiarów opon/kół.
Może byś dokładniej opisał jak podnieść samochód o minimum 5 cm. Jak sprawdzić czy sprężyny są słabe lub za niskie?

moons 13-08-2013 11:26

Odp: Wymiana kół na większe
 
W życiu tak nie podniesiesz Focusa, żadnymi sprężynami. SUVa robisz?
wszystkie jakie sprężyny są dostępne to raczej obniżają a nie podnoszą. Jedyne co to jeśli masz np wersję trend która fabrycznie ma niższe zawieszenie o jakieś 12 mm to zakładając fabryczne sprężyny standardowe podnosisz auto o te 12 mm. Wszystko inne to raczej na jakieś specjalne zamówienie trzeba robić.
Sprawdź może masz jakiś obniżający zestaw sprężyn, powrót do standardowych da ci jakieś 30 mm wyżej.
Pozdrawiam

wojtekjanus 13-08-2013 16:45

Odp: Wymiana kół na większe
 
Cytat:

Napisał backdel (Post 2059415)
Może byś dokładniej opisał jak podnieść samochód o minimum 5 cm.

Sądziłem, że może kupiłeś jakiegoś obniżonego Focusa i chcesz powrócić do wyższego ustawienia. Jeżeli jednak masz teraz mniej więcej ustawienie fabryczne, ale chcesz go podnieść o 5cm (po co?) - to odradzam.
Wahacz z kołem porusza się w zakresie na jaki pozwala mu skok amortyzatora. Jezeli podniesiesz auto o 5 cm, to na odbiciu będzie brakować skoku - auto będzie się fatalnie prowadzić.

Generalnie takie duże modernizacje sprężyn wymagają wizyty u kowala od resorów i sprężyn. Zrobią wszystko...

mutabatcz 15-08-2013 11:03

Odp: Wymiana kół na większe
 
Chcesz podnieść samochód? Mam sprężyny, które podniosły mi samochód o ok. 10 cm. Sprężyny są do focusa. Jak nowe, niedawno kupowane. Pojeździłem na nich miesiąc i zmieniłem na inne używki bo za wysoko stał i mi się nie podobało.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.