Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Zapalająca się kontrolka temperatury (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=160824)

galex 30-06-2012 20:01

Zapalająca się kontrolka temperatury
 
Witam
Dane autka
Rok 2001 1.9tdi 115km
Gdy jadę autem po wyżej 140km/h to zapala się kontrolka temperatury i podnosi się wskaźnik ponad 90 C.
Gdy silnik jest ciepły i odkręcam korek od płynu chłodniczego to słychać syk powietrza i płyn momentalnie zaczyna się wylewać ze zbiorniczka a potem wraca na właściwy poziom.
Zauważyłem iż przewody od chłodnicy są twarde i zimne.
Jaka jest tego przyczyna?
Martwię się tą usterką gdyż nie chcę uszkodzić silnika.
Proszę o odpowiedź w tej sprawie z Góry dziękuje i Pozdrawiam
Galex

wojtekn 30-06-2012 22:17

Odp: Zapalająca się kontrolka temperatury
 
galex po pierwsze to wpisz w profilu jaki silnik rocznik itp. lub w poście łatwiej będzie zgadywać czyt. podpowiadać ;) :027:

bartixr 01-07-2012 23:37

Odp: Zapalająca się kontrolka temperatury
 
galex poszukaj tematów o uszczelce pod głowicą, czeka cię wymiana i nie zwlekaj z tym.

taxidriver 03-07-2012 22:40

Odp: Zapalająca się kontrolka temperatury
 
uszczelka jest kilka fajnych tematów , a czy jak włączysz klime to temp spada? jak tak to wymień uszczelkę pod głowicą.;) niestety wredna robota.

kryniu1 07-08-2012 17:54

Odp: Zapalająca się kontrolka temperatury
 
Witam drogich klubowiczów mam taki sam problem z moim galaksiakiem 02 jak kolega Galex węże twarde po zagrzaniu 90c a dolny wąz zimny poradzcie coś silnik 1.9TDI 130ps

kryniu1 07-08-2012 18:16

Odp: Zapalająca się kontrolka temperatury
 
Jeszcze jedno dwa tygodnie temu działo sie podobnie wracałem z niemiec 750 km leciałem sobie 120k/h temperatura 90c po przekroczeniu 140/160km/h temperatura rośnie do 130 swieci sygnał w kabinie na czerwono strasznie ubywało płynu doleciałem do Polski wymieniłe nowy rozrząd pompe wody termostat olej płyn chłodniczy filtry na chwile pomogło pruba na autostradzie 170 woda szalej 130c na dobry mechanik z VW zdjagnozował problem poprzez to że do zbiorniczka wyrównawczego idzie od trójnika do przelewu mały wężyk tam jest mały czujnik ustawiony na 90c może być niedrożny usunełem wiec go auto jak nowe nic się niedzieje walłem 1000km i dopiero pikła mi lampka od temperatyry dolałem płynu 1l ponad i wszystko gra pytanie moje czy może to w dalszym ciągu swiadczyć ze głowica jest walnięta na korku oleju nie pojawiał się żadna maż ani na korku od wyrównawczego

tedzik 07-08-2012 22:11

Odp: Zapalająca się kontrolka temperatury
 
uszczelka pod głowicą i rób za wczasu bo ja sobie tak zimę przejeżdziłem i miałem pęknięty tłok

le-mar 07-08-2012 22:15

Odp: Zapalająca się kontrolka temperatury
 
uszczelka........ i 100X uszczelka ,
sam nie wierzyłem bo wierzyłem w termostat ...
po wymianie wypad do CRO i z powrotem - 3500 km i "troszke" po kraju - i zrobiło sie juz 10000 po wymianie .... NIC złego się nie dzieje ....

kryniu1 08-08-2012 09:19

Odp: Zapalająca się kontrolka temperatury
 
dZIĘKI ZA ODPOWIEDZ I ZAINTERESOWANIE NA 100% JADE I ROBIE GŁOWICE ŁĄCZNIE Z PLANOWANIEM PO DRODZE WYMIENIE ODRAZU USZCZELNIACZE I PIERŚCIENIE;)

klapek_ 08-08-2012 11:30

Odp: Zapalająca się kontrolka temperatury
 
Cytat:

Napisał kryniu1 (Post 1861538)
PO DRODZE WYMIENIE ODRAZU USZCZELNIACZE I PIERŚCIENIE;)

Że co?? :!:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.