Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   -7 i niżej problem z uruchomieniem (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=88354)

marko37 10-01-2010 09:47

-7 i niżej problem z uruchomieniem
 
witam wszystkich forumowiczów.Temat na pewno wiele razy wałkowany ja jednak chciałbym opisac swoją przypadłosc.Od listopada 2009 jestem posiadaczem Mondeo MK3 2,0 TDDI 2001 r. Nieawłocznie po nabyciu owego samochodu wymieniłem wszystkie filtry oraz olej.problemy zaczeły sie gdy temperatury spadły poniżej zera tj.około -7 i w dół.Mam poważne problemy z uruchomieniem silnika.Musze naprawdę długo kręcic żeby zaskoczył czasami jest to trzeci a czasami piąty raz.Dodam że świece sprawdzałem wg instrukcji "sam naprawiam..." bez ich wykręcania. Wszystko wskazuje na to że są dobre, prąd do przewodu zasilającego świece też dochodzi. Po udanej próbie uruchomienia silnik przez około 30 sekund pracuje nierównomiernie i po chwili zaczyna kopcic na biało.Nie mam zielonego pojęcia co to może byc? Czy możliwe jest ze świece zarowe są już tak zejechane że tak słabo grzeją, może paliwo cofa się i dlatego to tak długo trwa zanim pompa zassa.Pomocy brak mi już pomysłów.Paliwo tankuję tylko na renomowanych stacjach BP, ORLEN

motorek26 10-01-2010 14:02

Odp: -7 i niżej problem z uruchomieniem
 
wykręć świece i sprawdź jak grzeją jak dobrze to proponuje sprawdzić stan silnika (kompresje)

Kubuch 11-01-2010 11:33

Odp: -7 i niżej problem z uruchomieniem
 
Na 99% spalone świece.

skola 11-01-2010 20:03

Odp: -7 i niżej problem z uruchomieniem
 
Kompresja, filtry, świece, paliwo plus dodatki, lewe powietrze jesli wszystko sprawdzisz napisz

marko37 13-01-2010 07:19

Odp: -7 i niżej problem z uruchomieniem
 
usterka usunięta.Przyczyną były świece.Z czterech padły dwie.Wymieniłem wszystkie i po problemie.Dzięki za poradę

marko37 13-01-2010 07:24

Odp: -7 i niżej problem z uruchomieniem
 
Kompresji nie sprawdzałem ,filtry mam po wymianie w listopadzie,paliwo z Orlenu co do powietrza to nie mam pojęcia bo nie wiem co sprawdzac, ale przyczyną były świece.dzięki za poradę.

matrog19 13-01-2010 20:59

Odp: -7 i niżej problem z uruchomieniem
 
Jak biały dym po zapaleniu albo w trakcie uruchamiania i czuć nie przepalonym paliwem to świece a nie kompresja...

wozo13 21-01-2010 19:47

Odp: -7 i niżej problem z uruchomieniem
 
zachciało się Fordowi francuskich silników(HDI) :)

matrog19 22-01-2010 14:07

Odp: -7 i niżej problem z uruchomieniem
 
co ma hdi to tddi... predzej do tdci bo oba to common rail

Scaglietti 22-01-2010 15:33

Odp: -7 i niżej problem z uruchomieniem
 
Cytat:

Napisał matrog19 (Post 1339979)
co ma hdi to tddi... predzej do tdci bo oba to common rail

TDDI nie ma CR!


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.