Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Czarny dymek z rury wydechowej przy mocnym wdepnięciu szczególnie na 2 biegu. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=163485)

michalp 12-08-2012 10:06

Czarny dymek z rury wydechowej przy mocnym wdepnięciu szczególnie na 2 biegu.
 
Hej,

Kłopocik jak w temacie. Przy mocniejszym depnięciu gazu z rury wydobywa się czarny dymek , w szczególności jest to widoczne w lusterku wstecznym na 2 biegu (czyżby EGR do czyszczenia/wymiany ?). W lutym miał regenerowane wszystkie wtryski, przeczyszczono układ, zmieniono filtr paliwa. Od tamtej pory zrobiłem 10k. km.

I jeszcze jedno pytanie :) Co jaki przebieg zalecacie wymianę oleju i filtrów ? Producent mówi o 15k. km ale jak to się ma do rzeczywistości ? :)

MALY11 12-08-2012 10:14

Odp: Czarny dymek z rury wydechowej przy mocnym wdepnięciu szczególnie na 2 biegu.
 
witam mam to samo a do tego mój mondek spala po miescie 10l a za miastem potrafi nawet 5.6l czy to jest coś nie tak duża róznica Jeszcze jedno jeżdzac po miescie bardzo laitowo do 2000obr spala 10l a jak jeżdze dynamicznie to potrafi 9spalic o co tu chodzi możesz mi cos powiedziec na ten temat z góry dzieki zaznaczam że jaestem pierwszy raz na tym forum
a co do oleju i filtrów robie to co jakieś 10tys albo raz w roku przed zimą

MacieqZST 12-08-2012 12:48

Odp: Czarny dymek z rury wydechowej przy mocnym wdepnięciu szczególnie na 2 biegu.
 
Cytat:

Napisał michalp (Post 1862980)
Kłopocik jak w temacie. Przy mocniejszym depnięciu gazu z rury wydobywa się czarny dymek

bo masz diesla nie benzynę

michalp 12-08-2012 13:11

no nie ma to jak pomocny kolega :D hehe ale bez jaj, wcześniej czegoś takiego nie zauważyłem :) a w lusterka patrzę dość często

Cytat:

Napisał MALY11 (Post 1862984)
witam mam to samo a do tego mój mondek spala po miescie 10l a za miastem potrafi nawet 5.6l czy to jest coś nie tak duża róznica Jeszcze jedno jeżdzac po miescie bardzo laitowo do 2000obr spala 10l a jak jeżdze dynamicznie to potrafi 9spalic o co tu chodzi możesz mi cos powiedziec na ten temat z góry dzieki zaznaczam że jaestem pierwszy raz na tym forum
a co do oleju i filtrów robie to co jakieś 10tys albo raz w roku przed zimą

może przepływomierz ?

Snajper_881 12-08-2012 13:46

Odp: Czarny dymek z rury wydechowej przy mocnym wdepnięciu szczególnie na 2 biegu.
 
Może być milion powodów...a jednym z nich jest taki jak napisał wcześniej kolega
Cytat:

bo masz diesla nie benzynę
Zależy jak duży jest ten dym.
-wtryskiwacze
-dziura w którejś z rur dolotowych lub luźne opaskiTurbo-IC
-zapchane filtry
-paliwo (chociaż pewnie by wtryski padły wcześniej zanim by zdąrzył bąka puścić.)
-turbina mówi "senkju senkju baj"
-zapchany totalnie kolektor dolotowy lub EGR
-
Cytat:

może przepływomierz ?
-........
-........
-itd itp

Co do filtrów - olej, filtry wszystkie wraz z paliwem wymieniam co 10tyś. Przed zimą, przed latem ...Z reguły robię około 20tyś rocznie więc dwa razy do roku.

Mariusz S 12-08-2012 13:56

Odp: Czarny dymek z rury wydechowej przy mocnym wdepnięciu szczególnie na 2 biegu.
 
Mam ten sam problem Wyczyściłem EGR dolot również i nie wiele pomogło

sebuss187 12-08-2012 14:44

przy jakich obrotach puszcza ci ten dymek ? przyczyn moze byc wiele pompa wtryski złe paliwo,dziura w dolocie, badz ic,przy uszkodzonym przepływomierzu nie pufalby na czarno, lecz by mu mocy braklo,w jakim stanie jest turbo ? oleju pobiera? no chyba ze 6 dni jezdzisz spokojnie na ostro niskich obrotach a 7 dnia mu rure czyscisz :P no to jest rzecz normalna ze pufnie na czarno :D

a co do wymiany oleju mineralny i pol syntetyk 10 tys i wymiana pelen syntetyk od15 tys do 20tys w zaleznosci ile sie w misce oleju miesci.

noi sprawdz jeszcze egr :D

michalp 12-08-2012 21:04

Odp: Czarny dymek z rury wydechowej przy mocnym wdepnięciu szczególnie na 2 biegu.
 
[QUOTE=sebuss187;

hmmmm ... trudno powiedzieć :) W sumie czasami jest tak że przez tydzień z oszczędności jeżdże średnio do pracy utrzymując do 2k. obortów i w weekend jak mu depne to jest za mną czarno :) więc moźe to to co napisałeś chociaż troszkę w to wąpię. Nie wiem w jakim stanie jest turbo - jestem informatykiem a nie mechanikiem. Opowiem co zauważyłem - ponad 2k. obrotów, depne do spodu, turbo sie załącza i leci czarny dymek z rury i najbardziej na drugim biegu, na wyższych jest to już mniej widoczne.

Martinowo 12-08-2012 21:52

Odp: Czarny dymek z rury wydechowej przy mocnym wdepnięciu szczególnie na 2 biegu.
 
[QUOTE=michalp;1

mniej widac bo jedziesz i szybciej i tyle

michalp 12-08-2012 21:55

Odp: Czarny dymek z rury wydechowej przy mocnym wdepnięciu szczególnie na 2 biegu.
 
[QUOTE=Martinowo;
też mi się tak właśnie wydaje ...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.