Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit i Tourneo Connect (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=182)
-   -   [Transit Connect 2013-2022] Instalacja Sync 3 w nowym modelu 2022 po lifcie. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=328104)

rowermojezycie_pl 02-04-2022 09:32

Instalacja Sync 3 w nowym modelu 2022 po lifcie.
 
1 załącznik(i)
Dzień dobry! Niech będzie pokój temu forum i wszystkim jego użytkownikom!

Dotyczy zupełnie innego radia niż opisane w podbnym wątku - zdjęcie dowodem.

Tak się kończy nieprzemyślana konfiguracja auta. Kręcimy się po okolicznych rewirach w lewo i prawo, a gamoniowato przy zamówieniu przycebuliliśmy na radio Sync 3.2 z android auto, dla wygodnej nawigacji, i zamówilismy kolorowe które wystaje dokładnie tak samo jak Sync. I tak chwała, że dostalismy Transita bo to ostatnia chwila przed zablokowaniem sprzedaży w Polsce.

Próbowałem zlecić wymianę na Sync 3.2 (już nawet bez kamery) w Autoplaza w Wawie, ale usłyszalem tylko "nie mamy kodow do modułu" " to się nie da" "my nie możu tak" "vin upadnie". Jednocześnie też usłyszałem, że w VW nie byłoby najmniejszego problemu.

Stos pytań a propos.
1. Jest ktoś kto już tego dokonał z powodzeniem?
2. Jest tu ktoś kto tego dokona?
3. Czy nic się nie wykrzaczy?
4. A może jest jakaś ścieżka do cofnięcia na fabrykę, skoro i tak produkcja teraz jest w duzym stopniu przyhamowana?
5. Może ktoś ma cały szpej do sprzedania (moduł, ekran, ramka, klawiatura) ?
6. Może ktoś już szuka naszego radia do odkupienia?

lukaszooo 03-04-2022 07:53

Odp: Instalacja Sync 3 w nowym modelu Connect 2022 po lifcie.
 
Jakoś nie widzę chetnych, gdybyś zapytał kto ogra SYNC3 na podstawie info znalezionego w necie to nagle miał byś 20 fachowców...
Tak jak pisałem wczesniej, chętnie się podejme. Trzeba przyjechać, sprawdzić jak to wygląda na aucie, ściągnąć schematy z etisa i sprawdzić czy nie ma zmian w instalacji. Nastepnie sprawdzić jakie konkretnie części są potrzebne i dopiero zająć się kupnem części i montażem.
Jeśli zaczniesz to robić od dupy strony czyli od kupowania w ciemno na allegro na bank na bijesz zbędnych głupich kosztów.

arkmyl12 03-04-2022 14:10

Odp: Instalacja Sync 3 w nowym modelu Connect 2022 po lifcie.
 
Byłem w podobnej sytuacji jak kolega @rowermojezycie.pl ale udało mi się zmienić konfigurację auta po wpłaceniu zaliczki. Swoją drogą szybko udało się odebrać auto :) moje będzie dopiero jesienią.

tedi_k 04-04-2022 19:18

Odp: Instalacja Sync 3 w nowym modelu Connect 2022 po lifcie.
 
Cytat:

Napisał rowermojezycie_pl (Post 3404317)
...Dotyczy zupełnie innego radia niż opisane w podbnym wątku - zdjęcie dowodem.
...

To co widać na załączonym zdjęciu wygląda jak Sync3 z ekranem 4 cale niedotykowym...

Dla całkowitej pewności trzeba podać mi VIN.

Jeśli czegoś znów nie "wykombinowali" to wymiana na "pełen Sync3" (bez navi) to jedynie przeprogramowanie tego APIM co jest i wymiana ekranu "z przylegającymi plastikami".
Wymiana na Sync3 z navi to także wymiana tego APIM co jest na wersję z navi (przeprogramowanie nie wystarczy).

rowermojezycie_pl 05-04-2022 16:20

Odp: Instalacja Sync 3 w nowym modelu Connect 2022 po lifcie.
 
Cytat:

Napisał arkmyl12 (Post 3404511)
Byłem w podobnej sytuacji jak kolega @rowermojezycie.pl ale udało mi się zmienić konfigurację auta po wpłaceniu zaliczki. Swoją drogą szybko udało się odebrać auto :) moje będzie dopiero jesienią.

Niestety... my się przekonaliśmy o potrzebie android auto dopiero w praniu, przy rozwożeniu rowerów po serwisie.

arkmyl12 05-04-2022 20:07

Odp: Instalacja Sync 3 w nowym modelu 2022 po lifcie.
 
Różnica w/g cennika Forda między Sync 3 a tym małym kolorowym wyświetlaczem przedstawionym przez kolegę na zdjęciu w moim przypadku wynosiła 2200,- a dodatkowa dopłata do nawigacji 450,- więc jeśli udałoby się ogarnąć update do Synca tylko zmianą wyświetlacza i ustawień to w końcowym rozrachunku mogłoby wypaść nawet korzystniej niż zakup w fabrycznej konfiguracji:619::):)

tedi_k 05-04-2022 21:46

Odp: Instalacja Sync 3 w nowym modelu Connect 2022 po lifcie.
 
Cytat:

Napisał rowermojezycie_pl (Post 3404882)
Niestety...

Nie będzie VIN = nie będzie dalszych info "czy się da"... Jakoś tak "na siłę" to się nie pcham do sprawdzaniu konfiguracji cudzych aut...

SRS 05-04-2022 22:13

Odp: Instalacja Sync 3 w nowym modelu Connect 2022 po lifcie.
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3404956)
nie będzie dalszych info "czy się da

Tadziu może jednak siądziesz do "złotej kuli" ;) , i właśnie tak to jest , że każdy chce wrócić do czasów fiata 126P że tam szło na jedno kopyto i co się dało to było dobrze.

rowermojezycie_pl 06-04-2022 07:30

Odp: Instalacja Sync 3 w nowym modelu Connect 2022 po lifcie.
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3404956)
Nie będzie VIN = nie będzie dalszych info "czy się da"... Jakoś tak "na siłę" to się nie pcham do sprawdzaniu konfiguracji cudzych aut...

Wysłałem dwa maile przez forum. Może masz coś zablokowane.
Vin Connecta to: WF0SXXWPGSNL44294
Kody części które już kupiłem:
wyświetlacz 18B955 GJCMC
klawiatura GTSDA

tedi_k 06-04-2022 08:14

Odp: Instalacja Sync 3 w nowym modelu Connect 2022 po lifcie.
 
Cytat:

Napisał rowermojezycie_pl (Post 3404986)
... WF0SXXWPGSNL44294
...

Niestety zamontowana jest 4calowa wersja CTRa - czyli Sync2.5 inaczej...
Moim zdaniem przeróbka na Sync3 to tylko u Kolegi @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ... Nie znam nikogo, komu by się chciało "pół auta" wymieniać by zainstalować Sync3 w miejsce CTR...

Alternatywnie, można wymienić na "pełen" (8-calowy) CTR i wtedy będzie Android Auto... Z tym nie powinno być dużo roboty:
- sam CTR do wymiany (na wersję pod ekran 8 cali),
- plastiki kokpitu
- klawisze
- ekran/tablet


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.