Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Wyciek z przewodu pompy wspomagania kierownicy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=84890)

grzesineck 28-11-2009 21:13

Wyciek z przewodu pompy wspomagania kierownicy
 
3 załącznik(i)
Witam-mam pytanie i prosbe o pomoc-jaki jest symbol indeksowy lub dokladna nazwa części / (chyba)przewodu cisnieniowego doprowadzającego (bądz odprowadzajacego) plyn wspomagania kierownicy. Nie wiem dokladnie czego szukac, a sam element pod nazwa przewod pompy ukladu... jest trudno osiagalny (ciezko dostac). Poza tym to co udalo mi sie znalezc to ma jakas kosmiczna cene - ok.400zl za ten kawalek aluminium. PORACHA. Prosze zorientowanych o pomoc. Zamieszczam zdjecie problemu.:568:
Na zdjeciu wskazalem element o ktory chodzi i w ktorym jest dziurka przez ktora ucieka plyn (widac na zdjeciu). FORD FOCUS 1.6 benzyna. PZDR

motorek26 28-11-2009 21:39

Odp: Wyciek z przewodu pompy wspomagania kierownicy
 
z tego co widze na zdjeciach to nie leci z samego przewodu tylko z jego uszczelnienia jedź do warsztatu gdzie zajmują sie układem kierowniczym i niech ci to obejżą

Tao 28-11-2009 21:53

Odp: Wyciek z przewodu pompy wspomagania kierownicy
 
Cytat:

Napisał grzesineck (Post 1300252)
Witam-mam pytanie i prosbe o pomoc-jaki jest symbol indeksowy lub dokladna nazwa części / (chyba)przewodu cisnieniowego doprowadzającego (bądz odprowadzajacego) plyn wspomagania kierownicy. Nie wiem dokladnie czego szukac, a sam element pod nazwa przewod pompy ukladu... jest trudno osiagalny (ciezko dostac). Poza tym to co udalo mi sie znalezc to ma jakas kosmiczna cene - ok.400zl za ten kawalek aluminium. PORACHA. Prosze zorientowanych o pomoc. Zamieszczam zdjecie problemu.:568:
Na zdjeciu wskazalem element o ktory chodzi i w ktorym jest dziurka przez ktora ucieka plyn (widac na zdjeciu). FORD FOCUS 1.6 benzyna. PZDR

myślę że ten przewód to [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] .ja za nową część płaciłem 600zł...mi ciekło w okolicach kolektora,niestety nie da sie kupić poszczególnych części ale są zakłady które to "łatają".o tym dowiedziałem się już po naprawieniu mojej usterki. pozdrawiam

mirbor 17-07-2012 15:52

Pękł przewód od pomy do maglownicy
 
Witam jak w temacie pękł mi przewód,focus MK1 2004 1,6 benz, nigdzie nie mogę go kupić obdzwoniłem wszystkie szroty w okolicy,allegro.Nowy kosztuje 730zł,możecie pomóc gdzie kupić jakiś zamiennik???

komar18 17-07-2012 19:28

Odp: Pękł przewód od pomy do maglownicy
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

mirbor 18-07-2012 15:26

Odp: Pękł przewód od pomy do maglownicy
 
ten przewód wygląda inaczej od ego co jest mi potrzebny

nabuchodonozor 19-07-2012 12:33

Odp: Pękł przewód od pomy do maglownicy
 
kolego u mnie pod Lublinem jest firma co zajmuje się profesjonalnie hamulcami i w związku z tym dorabia również wszelkie przewody ciśnieniowe, więc zdemontuj ten pęknięty i poszukaj takiej firmy wokół siebie, jak nie wyślij do tej u mnie w razie co służę namiarami

mirbor 19-07-2012 19:14

Odp: Pękł przewód od pomy do maglownicy
 
Dzięki kolego za cenne rady ,już dziś znalazłem tam gdzie naprawiają/dorabiają przewody cisnieniowe np do koparek i naprawili za 15zł.

Krzysmin 11-08-2014 16:41

Padło wspomaganie, wyciekł płyn, zerwany przewód
 
2 załącznik(i)
Witam!

Wczoraj podczas skręcania w lewo coś stuknęło pod maską i przestało działać wspomaganie. Okazało się, że wyciekł cały płyn ze zbiorniczka przez zerwany przewód. Niestety nie potrafię określić co to dokładnie za przewód, dlatego wstawię zdjęcia. I raczej nie najlepszej jakości, bo z kiepskim aparatem i bez kanału ciężko o lepsze :< Za tym grubym widocznym na zdjęciu, wisi jeszcze bezwładnie cieńszy koloru czarnego. Proszę o pomoc w ustaleniu co to za przewód i czy da się to naprawić czy tylko do wymiany.

Jeżeli taki temat już był proszę o link, bo pomimo poszukiwań nie udało mi się do tej pory trafić na rozwiązanie :(

Krzysmin 11-08-2014 19:52

Odp: Padło wspomaganie, wyciekł płyn, zerwany przewód
 
Mam nadzieję, że nie jest to przewód zasilający pompy wspomagania, bo patrząc na ceny takowej części robi mi się słabo :( Ta grubsza część na zdjęciu kończy się na przekładni kierowniczej od strony kierowcy. Natomiast ten cieńszy przewód prowadzi do pompy(?).


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.