Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Dziwne zachowanie przy przyspieszaniu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=89737)

Joker00 25-01-2010 06:37

Dziwne zachowanie przy przyspieszaniu
 
Witam mam nadzieje że jestem tylko przewrażliwiony, ale wolę się zapytać na zimnym silniku jak np. rano rozgrzeje z 5 min. potem jadę do pracy to podczas przyspieszania na jedynce i dwójce najbardziej dziwnie szarpie uczucie takie jak by koła się ślizgały a po sekundzie złapały nawierzchnie, jak już kawałek przejadę tak powiedzmy 3 km to już przestaje tak się dziać. Powiedzcie mi co to może być, czy to normalne?

mtm72 25-01-2010 07:37

Odp: Dziwne zachowanie przy przyspieszaniu
 
Też tak mam!
Myslę, że to kwestia zimnego silnika.
Potem jest OK

Pozdrawiam
Maciek

Joker00 25-01-2010 09:01

Odp: Dziwne zachowanie przy przyspieszaniu
 
Dobrze że chociaż nie jestem sam hehe. No u mnie też jak się rozgrzeje to jest dobrze, tak się trochę tego zachowania wystraszyłem, bo mam pierwszy raz do czynienia z TDCi wcześniej jeździłem tylko benzyną i tam żadnych takich rzeczy nie miałem. No nic czyli czekamy na poprawę pogody zobaczymy czy nadal tak będzie. Pozdro

rufik 25-01-2010 09:13

Odp: Dziwne zachowanie przy przyspieszaniu
 
U mnie nic nie szarpie, nawet przy -15 stopniach. Tylko klekocze niesamowicie, dopóki się nie rozgrzeje.
Nie rozgrzewajcie za długo aut na postoju, nie ma sensu to, bo ten silnik bardzo wolno się nagrzewa z powodu wysokiej sprawności.

Joker00 25-01-2010 10:43

Odp: Dziwne zachowanie przy przyspieszaniu
 
Hmm może jeszcze ktoś się wypowie, gdyby rzeczywiście było coś nie tak to by to zjawisko nie ustępowało po rozgrzaniu silnika, nie wiem o co chodzi miałem zrobiony samochód, przejrzany przez zaufanego mechanika, więc się dziwie, bo o wszystkim by mi powiedział.

Joker00 26-01-2010 12:17

Odp: Dziwne zachowanie przy przyspieszaniu
 
znajomy mi powiedział że w firmie mieli 4 focusu z tego roku i z 1.8 tdci i tez tak miały, naprawiali wymienili praktycznie wszystko co mogło to powodować, za kupe kasy w aso i co zimę to samo jak był mróz. A kolega skoro tego nie ma to niech się cieszy, ja poczekam aż będzie cieplej

Joker00 29-01-2010 13:22

Odp: Dziwne zachowanie przy przyspieszaniu
 
Dzisiaj i wczoraj przy zerowych temp. wszystko jest w porządku.

djblow 29-01-2010 14:16

Odp: Dziwne zachowanie przy przyspieszaniu
 
U mnie w focusie I też tak sie dzieje szarpie podczas gwatownego przyspieszania i podczas wyprzedzania. U mechanika by podpiety pod komputer ale wykazalo tylko ze sonda lambda do wymiany. Mechanik kazal zmienic filtr paliwa i powietrza. Wymienilem filtr powietrza, paliwa sonde lambda świece 1,5 miesiąca temu oraz dolalem xeramic do czyszczenia ukladu paliwowego i wtrysków. Mechanik też powiedzial ze moze byc wina zlej benzyny. Tankuje na BP, ale mi mówil ze lepsze paliwo ma schell. Niestety objawy po wymianie nadal takie same, jeszcze myśle jechac do innego mechanika żeby podpiąl laptopa podczas jazdy na obciązonym silniku.

mtm72 29-01-2010 14:23

Odp: Dziwne zachowanie przy przyspieszaniu
 
my tu o dieselku a kolega o benzynce... :) to trochę inne światy!
Pozdrawiam
Maciek

nuberus 03-02-2010 11:55

Odp: Dziwne zachowanie przy przyspieszaniu
 
Witam.
Nie chcę kolegów straszyć. Też tak miałem. Najpierw szarpanie na zimnym silniku w chłodniejsze dni, niedługo potem zaczęła zapalać się kontrolka grzania świec...
Po regeneracji wtrysków owe objawy zniknęły.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.