Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Pierwsze wymiany - drążek i końcówka _ zbieżność (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=154552)

leszcz 27-03-2012 18:58

Pierwsze wymiany - drążek i końcówka _ zbieżność
 
Hej chłopaki
Dziś wymieniłem drążek lewy i końcówkę drązka prawą .Wszystko było od montażu fabrycznego . Wymiana trwała z zegarkiem w ręku 40 min.Zrobiona dokładnie oczywiście .
Potem zbierzność przy pomocy urządzeń laserwoych i tu lekkie schody . Nie dało się załozyc urządzenia na koło poniewaz mam za dużo szprych w feldze i zawsze jedno mocowanie odstawało .
No ale był na placu Ford Galaxy i szybka zmiana kół :0 pompowanie do wskazań i ustawienia zaczęły się . No i mam książkowo (wszystkie kąty i takie tam inne duperele) po ustawieniu zmiana kół na moje
No i tu na jeżdzie zonk kiera prosto auto jedzie w lewo .Kierownica lekko w prawo auto jedzie jak po szynach.
Zawróciłem do kolegi no i powiedział że się zdarza i jutro ustawi mi kiere. Ponoć mało skomplikowane kilka min roboty .Ale upierdliwe :P
Przynajmniej przekonałem się poraz kolejny że auto nie walone ,pomiary geometrii książkowe . Tylko ta kiera mnie deerwuje czy ja będe mógł spać tej nocy ??

leszcz

ps. a co chyba najmniej bołało to cena części 99 zł a założenie i geometria - gratis

franczesko 27-03-2012 19:17

Odp: Pierwsze wymiany w MK4 - drazek i końcówka _ zbierznośc
 
Możesz spać spokojnie.

To jest kwestia zablokowania kierownicy w odpowiedniej pozycji podczas ustawiania geometrii.
Czasami się to zdarza, nic strasznego :)

leszcz 27-03-2012 19:22

Odp: Pierwsze wymiany w MK4 - drazek i końcówka _ zbierznośc
 
Cytat:

Napisał franczesko (Post 1806548)
Możesz spać spokojnie.

To jest kwestia zablokowania kierownicy w odpowiedniej pozycji podczas ustawiania geometrii.
Czasami się to zdarza, nic strasznego :)

Kierownica była zablokowana :) na wprost oczywiście .
Koła nie były moje (były 215/60/16 ja mam 215/55/16) .
Jutro przestawi kolega na drążkach równomiernie :) bo to tak się robi ponoć .Zresztą w MK3 też tak miałem i tak samo zobiliśmy i ustawił tak samo.

misiekxyz 27-03-2012 20:35

Odp: Pierwsze wymiany w MK4 - drazek i końcówka _ zbierznośc
 
ps. a co chyba najmniej bołało to cena części 99 zł a założenie i geometria - gratis[/QUOTE]

Może dlatego że geometria gratis...;D

Odnośnie geometri....też jestem pedantyczny ;D miałem przypadek że na papierze było wszystko ok ale na ulicy nie dokońca dobrze. Za drugim razem ustawili idealnie ;D

mondeo2008kombi 27-03-2012 20:44

przepraszam - nie w temacie (opony 225/50 R17 na felgach 17/7.5'' ET 45)
 
witam serdecznie i bardzo przepraszam za zmianę tematu ale jestem tutaj całkiem świeżuteńki i pilnie potrzebuję informacji na temat opon do forda Mondeo kombi 2008 - mianowicie chodzi o rozmiar 225/50 R17 na felgach 17/7.5'' ET 45 czy w ogóle ktokolwiek jeździł na takim zestawie - z góry bardzo dziękuję za jakąkolwiek informację w tej sprawie i jeszcze raz przepraszam za "wcinanie " się w inny temat. sprawdzałem już wszystkie konfiguratory zamienniki i itp - zależy mi po prostu na opiniach użytkowników - czyli jak jest w praktyce...
Pozdrawiam

TomekM_1983 28-03-2012 07:47

Odp: Pierwsze wymiany - drazek i końcówka _ zbierznośc
 
Mało jest miejsc, które naprawdę dobrze ustawiają zbieżność. Ja za każdym razem jechałem na poprawkę. Tzn zbieżność jako taka była ok, ale zawsze miałem lekko skręconą kierownicę w lewo lub prawo. Po poprawce było ok. Zazwyczaj wynika to z tego, że ten co ustawia, to dla niego wszystko jest ok, ale tylko w teorii, bo nie odbywa jazdy testowej. Jakby się przejechał autem to by wiedział że kierownica jest lekko skręcona w trakcie jazdy na wprost.

danielr 29-03-2012 07:24

Odp: Pierwsze wymiany - drazek i końcówka _ zbierznośc
 
Porządny punkt jak ustawia kierownicę to ma poziomicę na kierownicy a nie tylko oko fachury ;) Poza tym z okiem klient może dyskutować a z poziomicą nie. Jesteś pewien, że Ci ustawili dobrze zbieżność jeżeli jakieś mocowanie odstawało za każdym razem ?

TomekM_1983 29-03-2012 09:07

Odp: Pierwsze wymiany - drazek i końcówka _ zbierznośc
 
To że ci przytrzymają kierownicę w pozycji poziomej, to nic nie daje. Mi za każdym razem ustawiali poprawnie kierownicę, a i tak w jeździe wychodziło że jest lekko skręcona. Dlatego tak jak mówię - zawsze trzeba się przejechać i sprawdzić.

TOMAS 19-05-2012 08:47

Odp: Pierwsze wymiany - drazek i końcówka _ zbierznośc
 
Cytat:

Napisał leszcz (Post 1806530)
Dziś wymieniłem drążek lewy i końcówkę drązka prawą

Przy jakim przebiegu to było??

leszcz 19-05-2012 13:22

Odp: Pierwsze wymiany - drazek i końcówka _ zbierznośc
 
Cytat:

Napisał TOMGOL (Post 1829913)
Przy jakim przebiegu to było??

151 tyś :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.