Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Zimny nawiew na szyby mimo 20 st na klimatron. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=215334)

C-MAX_Member 24-11-2014 09:46

Zimny nawiew na szyby mimo 20 st na klimatron.
 
Witam.
Nie wiem czy to jest problem czy "Ten typ tak ma" ale jest to drażniące.

U mnie po ustawieniu manualnym w klimatroniku nawiewu na samą szybę leci z kratek chłodne powietrze mimo że temperatura jest ustawiona na 20st. Dopiero przy temperaturze ustawionej na 22st i wyżej leci na szybe ciepłe powietrze. Gdy nawiew ustawię na same nogi lub na wprost mimo ustawionych 17st na klimatroniku temperatura wylatująca z kratek jest o wiele wyższa. Gdy do nawiewu na szyby "dołoże" nawiew na nogi lub na wprost wtedy z kratek na szyby leci ciepłe powietrze nawet przy ustawionych 16 czy 17 st.
Czy ten typ tak ma czy szukać przyczyn w klapach sterujących nawiewami??
Spotkał się ktoś z tym??
Pozdrawiam

Mieto-68 24-11-2014 10:34

Odp: Zimny nawiew na szyby mimo 20 st na klimatron.
 
U mnie jest podobnie jak opisałeś. Na szybę "leci" chłodne powietrze z nadmuchu do ustawienia 22 stopni. Dopiero powyżej jest wyraźnie cieplejsze.
Na nogi i środkowymi nawiewami czuć ciepło po ustawieniu już 18 - 19 stopni. TTTM chyba.

c-matix 24-11-2014 11:48

Odp: Zimny nawiew na szyby mimo 20 st na klimatron.
 
Wymieńcie sobie szybko filtr kabinowy , będziecie zaskoczeni różnicą...

Mieto-68 25-11-2014 07:40

Odp: Zimny nawiew na szyby mimo 20 st na klimatron.
 
Dzięki za cenne spostrzeżenie c-matix. Filtr kabinowy sobie leży nowy w garażu. Będę wymieniał, ponieważ już ponad rok jeżdżę na starym. Pzdr

lotek 25-11-2014 07:55

Czy filtr znajduje się z tylu tunela środkowego? Tam gdzie widać taką jakby klapkę po lewej stronie nóg pasażera?

Zduniol 25-11-2014 14:59

Odp: Zimny nawiew na szyby mimo 20 st na klimatron.
 
Filtr kabinowy znajduje się po stronie kierowcy. Trzeba się schylić i tuż obok pedału gazu po prawej jest taka podłużna pionowa zaślepka. Niestety wymiana nie jest taka prosta, trzeba odkręcić pedał gazu aby się do filtra dostać a i to niewiele usprawnia wymianę. Wymieniałem już trzy razy. Mimo że wiem jak się za to zabrać, to i tak przy każdej wymianie łacina się w głowie kłębi...

lotek 25-11-2014 16:12

Jak miałem audi a3 to wymiana była dziecinnie prosta a tu widzę, że trzeba się będzie namęczyć. Czyli wystarczy zdjęć pedał gazu? Czy może coś jeszcze?

Zdzich K. 25-11-2014 17:23

Odp: Zimny nawiew na szyby mimo 20 st na klimatron.
 
Cytat:

Napisał c-matix (Post 2305999)
Wymieńcie sobie szybko filtr kabinowy , będziecie zaskoczeni różnicą...

A do tego jeszcze radziłbym sprawdzić poziom/ilość płynu chłodniczego, bo dość często obie te "przyczyny" powodują opisane niedogrzanie nawiewu (uwaga o płynie wynika z własnego doświadczenia tegoż :wink:)

slyboots 26-11-2014 00:34

Odp: Zimny nawiew na szyby mimo 20 st na klimatron.
 
Cytat:

Napisał lotek (Post 2306697)
Czyli wystarczy zdjęć pedał gazu? Czy może coś jeszcze?

Wystarczy zdjąć pedał gazu i dużo spokoju przy tych operacjach a na pewno sie uda. Masakra że wymyślili to w ten sposób.

C-MAX_Member 26-11-2014 06:13

Odp: Zimny nawiew na szyby mimo 20 st na klimatron.
 
Cytat:

Napisał c-matix (Post 2305999)
Wymieńcie sobie szybko filtr kabinowy , będziecie zaskoczeni różnicą...

Filtr kabinowy był wymieniany a płyn utrzymuje się na stałym poziomie.
Ale jeśli filtr byłby winowajcą to raczej nie byłoby nadmuchu niż temperatury na jednym z kanałów....
C-matix opisz dokładniej swój przypadek jeśli też tak miałeś :)

Bump:
Cytat:

Napisał C-MAX_Member (Post 2305945)
Gdy do nawiewu na szyby "dołoże" nawiew na nogi lub na wprost wtedy z kratek na szyby leci ciepłe powietrze nawet przy ustawionych 16 czy 17 st.

Tylko czemu przy włączonych dwóch nawiewach jest tak jak powinno być??


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.