Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [mk1] pęknięta przednia szyba (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=58280)

woj441 31-12-2008 15:34

[mk1] pęknięta przednia szyba
 
Witam, jakiś czas temu podczas jazdy w nocy ( nikt przede mną nie jechał) usłyszałem dziwny trzask w kabinie. Parę dni później myjąc samochód zauważyłem kilkunastocentymetrowe pęknięcie w dolnej prawej części szyby, które z czasem się wydłuża. Oczywiście wiem- szyba jest do wymiany ale w związku z tym, że mam go dopiero ok. pół roku (samochód ściągnięty z Włoch pojawia się kilka pytań:
-czy jest to częste zjawisko w Focusach?
-przednia szyba była już wymieniana we Włoszech (niby uderzenie kamienia),czy może też to być opóźniony skutek źle wykonanej naprawy powypadkowej?
-czy przy wymianie fachowiec potrafi ocenić czy otwór okienny jest odkształcony?
Pozdrawiam

mtoczynski 31-12-2008 15:43

Re: [mk1] pęknięta przednia szyba
 
pekanie szyby w tym miejscu to norma... winne sa podobno (wg. specow ktorzy wymieniaja) metalowe "lapy" podtrzymujace szybe od dolu - na dobrej dziurze potrafi sie szyba nadkruszyc a pozniej wiadomo...

bargus 01-01-2009 23:14

Re: [mk1] pęknięta przednia szyba
 
Cytat:

Napisał mtoczynski
pekanie szyby w tym miejscu to norma... winne sa podobno (wg. specow ktorzy wymieniaja) metalowe "lapy" podtrzymujace szybe od dolu - na dobrej dziurze potrafi sie szyba nadkruszyc a pozniej wiadomo...

Takie pękanie to rzeczywiście norma (w szybach wstawianych-nie w oryginalnych). Piszesz,że była zmieniana-to wszystko jasne. Jeżeli pęknięcie nie poszło jeszcze daleko to jedź do "macherów od szyb" to Ci zrobią, żeby nie szło dalej :fcp1 Powodzenia

mtoczynski 02-01-2009 04:26

Re: [mk1] pęknięta przednia szyba
 
oryginalne tez pekaja w tym samym miejscu... nie ma znaczenia czy orgyginal czy zamiennik...

Daro26 02-01-2009 14:11

Re: [mk1] pęknięta przednia szyba
 
Pęknięcie o brzegu szyby jest nie do naprawienia, jesli ktoś twierdzi że to potrafi naprawić to chce nas nabrac na kasę. Jednye uszkodzenia szyby jakie mozna naprawić to pajączki, ktore powstaja najczęsciej od udzrzenia kamienia.

tomaszgluch 02-01-2009 14:50

Re: [mk1] pęknięta przednia szyba
 
Minimalna odległość od kraju szyby aby ją naprawić to nie mniej jak 7-10 cm w innym przypadku szyba do wymiany nie da się naprawić szyby pękniętej od samej krawędzi :fcp5

adam1985 03-01-2009 09:11

Re: [mk1] pęknięta przednia szyba
 
ja mam pajaczka okolo 5-7 cm od obu krawedzi szyby(lewy dolny rog) i na srodku niewielkie pekniecie.Focus mial to juz jak go w maju kupilem.Pojechalem do specow od szyb i powiedzieli mi zebym jezdzil dopoki nie zacznie strzelac dalej, wiec poki co smigam.

polaris 03-01-2009 21:43

Re: [mk1] pęknięta przednia szyba
 
Miałem dwa pajączki na środku/dole szyby. Jeździłem z tym z 6 lat i nic aż tu zachciało mi się przyssać do szyby uchwyt na GPS :)

No i pewnego ranka od różnicy temperatur (mrozik na zewnątrz, ciepły nawiew na szybę) pajączki rozlały się w obie strony w dwie piękne rysy na moich oczach w czasie jazdy. Naprężenie na przyssawce zrobiło swoje... Taka przestroga :fcp29


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.