Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] wycieraczki i spryskiwacz dziwnie działają, co może być przyczyną?? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=173046)

misiek8206 06-01-2013 15:50

wycieraczki i spryskiwacz dziwnie działają, co może być przyczyną??
 
Hej.Szczęśliwego Nowego 2013!!Jestem tutaj nowy,więc wybaczcie gafy.Szukałem szukajką,ale nic na ten temat nie znalazłem.Mam problem z moim Mondkiem.Otóż kiedy naciskam manetkę spryskiwaczy(ten przycisk na końcu)nie działa spryskiwacz,ani nie załączają się wycieraczki(ani przód ani tył)Muszę manetkę przyciągnąć do góry,dopiero wtedy załączają się spryskiwacze i do tego osobno muszę załączać wycieraczki(no i niestety przy tym załącza się wycieraczka tył,która trze na sucho szybę,bo z tyłu wcale nie leci płyn.Pomóżcie bo przy tej pogodzie to takie zagmatwanie podczas jazdy jest uciążliwe.Czy to wina bezpiecznika,czy manetki?Forda mam 3tygodnie i jestem jeszcze zielony.POzdrawiam

fundil 06-01-2013 15:56

Odp: wycieraczki i spryskiwacz o co kaman????
 
Jeżeli działało a nie działa,to możliwe że padła manetka,lub wyleciał program z GEM-a

leon 72 06-01-2013 16:01

Odp: wycieraczki i spryskiwacz o co kaman????
 
po nacisniecu gornego przycisku powinien zadzialac przedni spryskiwacz wraz z wycieraczkami, po przyciagnieciu manetki do siebie: tylni wraz z tylna wycieraczka . Byc moze przekaznik nawala, jest pod maska, lub bezpiecznik, druga skrzynka z bezpiecznikami znajduje sie po lewej stronie kierownicy w otwieranym malym schowku.

misiek8206 06-01-2013 17:01

Odp: wycieraczki i spryskiwacz o co kaman????
 
CZy działało?Pewnie tak.Jak go kupiłem to już nie działało.Sprawdzę jutro przekaznik i bezpiecznik.Mam nadzieję,że to tylko to.Napiszę co wyszło.Dzięki za pomoc.Pozdrawiam

Bump: A...Proszę o coś więcej na temat tego przekaznika.Gdzie dokładnie się znajduje i jak wyglada.Sorki za moja ciemnotę,muszę mieć łopatologicznie tłumaczone hehehe

Juzek 06-01-2013 19:49

Odp: wycieraczki i spryskiwacz o co kaman????
 
do sprawdzenia manetka, przekaźnik, GEM na podmiankę sobie załatw

lucasso 06-01-2013 20:17

Odp: wycieraczki i spryskiwacz o co kaman????
 
jakiś czas temu miałem problem z przyciskiem spryskiwacza, czytałem na forum ze w tym przycisku często zużywają się metalowe szyny i ten przestaje działać (nie załącza sie spryskiwacz i wycieraczki), u mnie tak było, podmiana manetki załatwiła sprawę.

fundil 07-01-2013 03:51

Odp: wycieraczki i spryskiwacz dziwnie działają, co może być przyczyną??
 
Miałem okazje naprawiać manetki z kompa i sprysków. Usterka była ta sama oberwany przewód o tej szyny.One są strasznie krótkie i dlatego się obrywają.

misiek8206 07-01-2013 14:45

Odp: wycieraczki i spryskiwacz dziwnie działają, co może być przyczyną??
 
Hej.Sprawdzałem bezpieczniki i są ok.a problem ten sam.Gdzie ten przekaznik pod maską i GEM??Pomozecie hehehehehehe

Juzek 07-01-2013 20:24

Odp: wycieraczki i spryskiwacz dziwnie działają, co może być przyczyną??
 
GEM masz przyczepiony do ECU silnika a znajdziesz go pod schowkiem pasażera

przekaźnik od wycieraków masz pod kierownicą, trzeci od góry po prawej

misiek8206 09-01-2013 16:27

Odp: wycieraczki i spryskiwacz dziwnie działają, co może być przyczyną??
 
Dzięki wielkie za pomoc jutro sprawdzę przekaznik.
Pzdr:D


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.