Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2001-2008] Kable zapłonowe - różne wersje (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=290377)

Finarfin 02-01-2019 20:00

Kable zapłonowe - różne wersje
 
Dzień dobry,

Posiadam forda fiestę mk5 z silnikiem 1.3 i ostatnio doszło trochę wydatków na niego, w tym kable zapłonowe, które znajomy mechanik polecił mi kupić samemu i je wymienić. Udałem się do sklepu samochodowego, podałem wszystkie dane mojej prawie 70 konnej bestii i otrzymałem świece zapłonowe firmy borg bildeler, wróciłem szczęśliwy do domu i postanowiłem się za to za zabrać... niestety w niebiosach mnie pokarali i okazało się, że te kable mimo iż są dokładnie pod ten model samochodu to nie pasują.

Kable które chce podpiąć wyglądają mniej więcej tak:
Gumowe końcówki:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]



Natomiast kable które mam w samochodzie są z jakby metalowymi osłonkami (które ściągnąłem i próbowałem włożyć w te nowe kable... ale te gumowe końcówki są dużo krótsze od tych które mam w samochodzie.)

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Trochę pomieszałem... ale sęk w tym, że kable które powinny pasować jednak nie pasują i nie wiem czy wina leży w moich umiejętnościach manualnych (które prawie nie istnieją) czy jednak ten konkretny model fiesty ma różne wersje tych kabli? Nie próbowałem montować tych nowych kabli i je sprawdzać, zwyczajnie przymierzyłem je do tych które są aktualnie w aucie i stwierdziłem że są ciut za krótkie i tak to zostawiłem. (za krótki jest ten końcowy element który wkłada się w tą metalową osłonkę.)

Zwrócić te kable i spróbować kupić inne? w takim razie jakie?

Ze_ja 02-01-2019 20:40

Odp: Kable zapłonowe - różne wersje
 
Zgubiłem się w momencie, gdy zakupione świece stały się kablami...

Finarfin 02-01-2019 20:47

Odp: Kable zapłonowe - różne wersje
 
Kable zapłonowe * :one:

Rafał A.(antek) 02-01-2019 23:27

Odp: Kable zapłonowe - różne wersje
 
zwrócić, dobrać właściwe

arturek 03-01-2019 06:36

Odp: Kable zapłonowe - różne wersje
 
Witam

Moim zdaniem wszystko jest OK
Problemem jest to, że kolega przekombinował i próbuje na siłę przełożyć metalowe osłony
(czy jak to zwał)

Wyjmij kompletne stare kable = wszystkie elementy
Załóż nowe kable i nie kombinuj z łączeniem elementów starych i nowych

Takie jest moje zdanie po obejrzeniu zdjęć => nie mam Fiesty więc nie sprawdzę w realu

pozdrawiam
Arturek

Rafał A.(antek) 03-01-2019 07:32

Odp: Kable zapłonowe - różne wersje
 
Są 2 rodzaje przewodów, myślę że zamienne, o ile w silniku nie ma tulei osłaniających zamontowanych. Jeśli nie ma, to pewnie jedne za drugie powinny pasować.
Kolega miał przewody z osłonami termicznymi/usztywniającymi, często stosowane w układzie gdzie wsuwa się je w tuleje (albo ma tuleje) coś jak w oplach np 1.4 8v.

Indeks kabli które miał np BERU ZEF1634
Nr OE: 1214216
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Danielo_82 03-01-2019 08:02

Odp: Kable zapłonowe - różne wersje
 
No i nie pomieszaj ich kolejności (cewka - świeca) , bo czytając Twój post mam poważne wątpliwości czy zwróciłeś na to uwagę

marekpz 03-01-2019 08:06

Odp: Kable zapłonowe - różne wersje
 
Dostałeś kable do 1.3, ale nie twojego silnika (np "ka" miał te kable)
Zamów sobie Przewody NGK RC-FD1210

Finarfin 04-01-2019 11:49

Odp: Kable zapłonowe - różne wersje
 
Cytat:

Dostałeś kable do 1.3, ale nie twojego silnika (np "ka" miał te kable)
Zamów sobie Przewody NGK RC-FD1210
Tutaj jest odpowiedź. Kable oddałem już i będę zamawiał te. Dziękuje za pomoc :)

90tomash 05-01-2019 05:40

Odp: Kable zapłonowe - różne wersje
 
Cytat:

Napisał Danielo_82 (Post 3074953)
No i nie pomieszaj ich kolejności (cewka - świeca) , bo czytając Twój post mam poważne wątpliwości czy zwróciłeś na to uwagę

Możesz wytłumaczyć kolejność montowania ? Tzn ma znaczenie który kabel z danej świecy idzie do podłączenia do cewki ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.