Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Nierówna praca silnika po remoncie kapitalnym (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=339255)

damien86 07-02-2024 10:28

Nierówna praca silnika po remoncie kapitalnym
 
1 załącznik(i)
Cześć i czołem! Jako szczęśliwego posiadacza Focusa dopadło i mnie - remont silnika (brał niebotyczne ilości oleju). Generalnie wymienione pierścienie i panewki (obyło sie bez szlifu wału korbowego), honowanie cylindrów, pełna regeneracja głowicy, wymiana rozrządu. Wszystko wyczyszczone, poskładane, sondy wykręciłem i czyściłem, rozrząd ustawilem na blokady oczywiście, auto odpaliło za trzecim razem. Ale jest ale - bardzo nierówno pracuje. Zostawilem je na 10 minut odpalone, ale niewiele sie zmieniło. Po dodaniu gazu, na obrotach ok 2500, pracuje jakby lepiej. Wyskoczyło mi 8 błędów - jak na zdjeciu. Z tego co widzę, to problemy z dolotem i egr - macie jakieś pomysły co konkretnie?
Ponizej link do filmiku

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Z góry dziękuję za podpowiedzi

Vultar 07-02-2024 17:27

Odp: Nierówna praca silnika
 
Sprawdź bezpieczniki.
Osatnio widziałem wypowiedź mechanika który ma do czynienia z remontowanymi silnikami i mówił że jest procedura na dotarcie silnika, mówił jaka ale nie pamiętam. Zalanie oleju i w droge może się skończyć kolejnym remontem.

Obejrzałem filmik, silnik zimny a tam się coś ładnie dymi.

damien86 07-02-2024 18:13

Odp: Nierówna praca silnika
 
To dymienie to wypalanie sie WD40 i innych śwaxów na kolektorze wydechowym :D
A to ciekawe z tą procedurą, nigdy o tym nie slyszalem. Poszperam w internetach, dzięki wielkie!

kln1920 08-02-2024 06:46

Odp: Nierówna praca silnika po remoncie kapitalnym
 
Ale jaka procedura? Jeździsz 1000km na spokojnie, wymiana oleju i hejo

konieczko5 08-02-2024 07:06

Odp: Nierówna praca silnika po remoncie kapitalnym
 
Z tym spokojnie to też nie przesadzać. Nie kręcić na czerwone pole. Waldek w jednym z filmów mówił, że auta które jako nowe były używane dynamicznie potem miały lepsze przyśpieszenie (bo lepiej się docierało).

klocolus 09-02-2024 15:02

Odp: Nierówna praca silnika po remoncie kapitalnym
 
Cytat:

Napisał kln1920 (Post 3484251)
Ale jaka procedura? Jeździsz 1000km na spokojnie, wymiana oleju i hejo

Na początku 100-200km spokojnie potem dodajesz z czasem coraz więcej obciążenia ale tylko na chwilę. Póżniej te odcinki czasu z większym obciążeniem na coraz dłużej oczywiście bez przesady.

Samą spokojną jazdą się tak sobie ułoży plus będzie to trwało dużo dłużej niż w taki sposób, ktoś da ognia po 1000km i równie dobrze może zatrzeć.

BTW osobiście bym silnika bez chociaż wstępnego dotarcia tych 200-300km nie wypuścił, nie wiadomo co ktoś potem będzie z nim robił.

Vultar 10-02-2024 08:36

Odp: Nierówna praca silnika po remoncie kapitalnym
 
Np. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] mówi jak to wygląda.

Rafał A.(antek) 10-02-2024 11:39

Odp: Nierówna praca silnika po remoncie kapitalnym
 
Sprawdź sondy. Dwa lewe powietrze chyba gdzieś łapie, trzy, kąt wyprzedzenia zapłonu dobrze ustawiłeś?

damien86 10-02-2024 16:59

Odp: Nierówna praca silnika po remoncie kapitalnym
 
1 załącznik(i)
Hej
Sprawa wyglada nastepujaco: MAP sensor nie domaga, z powodu takiego, że czyszcząc dolot nie wykręciłem go i byl csly zasyfiony (zdjęcie). Po wyczyszczeniu nadal nie domaga, ciągle pokazuje za małą wartość, wiec do wymiany (bosch140zl). Po tym zabiegu dam znac co dalej :D
W kwestii lewego powietrza - nie slysze nic, żeby ssało, uszczelki wszędzie nowe, poskręcane wszystko.
W kwestii docierania - o bezpiecznikach nic nie znalazlem, procedura bedzie "moja" standardowa - zaczynam od krecenia do max 2500-3000obr, sukcesywnie zwiększając obciazenie od 1000km. Wymiana pierwsza po 100-200km (przepłukanie silnika), nastepna po 1000k, nastepnie standard

Bump: Hej
Sprawa wyglada nastepujaco: MAP sensor nie domaga, z powodu takiego, że czyszcząc dolot nie wykręciłem go i byl csly zasyfiony (zdjęcie). Po wyczyszczeniu nadal nie domaga, ciągle pokazuje za małą wartość, wiec do wymiany (bosch140zl). Po tym zabiegu dam znac co dalej :D
Sondy zobaczę jak wymienię MAP'a, bo poki co to pewnie bzdury pokazuja.
W kwestii lewego powietrza - nie slysze nic, żeby ssało, uszczelki wszędzie nowe, poskręcane wszystko.
W kwestii docierania - o bezpiecznikach nic nie znalazlem, procedura bedzie "moja" standardowa - zaczynam od krecenia do max 2500-3000obr, sukcesywnie zwiększając obciazenie od 1000km. Wymiana pierwsza po 100-200km (przepłukanie silnika), nastepna po 1000k, nastepnie standard.

Tak czy siak - dziękuję za dotychczasowe podpowiedzi i pomoc!

Rafał A.(antek) 10-02-2024 18:13

Odp: Nierówna praca silnika po remoncie kapitalnym
 
Cytat:

Napisał damien86 (Post 3484516)
MAP sensor nie domaga,

to o czym mowa, bez tego ten silnik nie ma jak ustawić mieszanki.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.