Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Brak wspomagania kierownicy. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=247731)

lampa naftowa 29-06-2014 13:49

brak wspomagania
 
witam, czyściłem zbiornik z płynem do wspomagania, płyn odciągniety ze zbiornika strzykawką - po ponownym montażu i nalaniu płynu wspomaganie działało przez pewien okres czasu ( do 1 h ) po czym zupełnie przestało . Będę wdzięczny za wskazówki co może byc przyczyną /jak sobie z tym poradzic

pozdrawiam

Basra 29-06-2014 16:45

Odp: brak wspomagania
 
Witam

W zbiorniczku jest filtr.Wywal go.Mógł się zatkać.

pozdrawiam

lampa naftowa 29-06-2014 17:32

Odp: brak wspomagania
 
Cytat:

Napisał Basra (Post 2233492)
Witam

W zbiorniczku jest filtr.Wywal go.Mógł się zatkać.

pozdrawiam

czyściłem ten zbiornik - był czysty , płyn zresztą też. Nie wiem czy to ma znaczenie ale jak udawało mi się zakręcic parę razy kierownicą ( bez wspomagania to jednak wyzwanie :( to płyn w zbiorniku się pienił i czasami szły takie bąble powietrza - potem to się uspokajało - układ mógł się zapowietrzyc ? Przed czyszczeniem zbiorniczka wspomaganie działało bez żadnych problemów

Basra 29-06-2014 18:02

Odp: brak wspomagania
 
Witam

Jednak spróbuj usunąć ten filtr.

pozdrawiam

lampa naftowa 29-06-2014 19:14

Odp: brak wspomagania
 
[QUOTE=Basra;2233529]Witam

Jednak spróbuj usunąć ten filtr.

pozdrawiam[/QUOTE

szkoda mi to niszczyc , w końcu ten filtr po coś tam jest . Jutro postaram się wymienic płyn do wspomagania. Strasznie dziwna ta sprawa - brak wycieków, wydaje mi się, że płyn krąży w układzie bo jak by bulgotało w tym filtrze jak patrzę przez otwór korka . Przed "umyciem zbiorniczka " wszystko działało perfect a po montażu i krótkotrwałym działaniu wspomagania klapa . Nie wiem czy to już teraz złudzenie ale wydaje mi się , że przed zaprzestaniem działania był słyszalny taki jak by cichy metaliczny świst

Markoo 29-06-2014 19:25

Odp: brak wspomagania
 
A jak to się odpowietrza ? nie tak chwilę pracy na w pełni skręconych kołach w jedną i drugą stronę, nie wiem dokładnie.
Może zabieg prawidłowego odpowietrzenia pomoże.

lampa naftowa 30-06-2014 16:55

Odp: brak wspomagania
 
no i wyjaśnione -pompa wspomagania zupełnie nie daje ciśnienia - potwierdzone w 2 miejscach . Koszt wymiany ( regenerowana ) pompy, zbiorniczka + przepłukanie i napełnienie układu wspomagania w ASO = 1700 pln. Dają 2 lata gwarancji

Markoo 30-06-2014 19:10

Odp: brak wspomagania
 
Dziwna ta teoria... skoro wcześniej wszystko działało, tak na zawołanie się popsuło przy okazji czyszczenia..

ccLot 30-06-2014 19:28

Odp: brak wspomagania
 
Może jednak nie trzeba wymieniać pompy poczytaj [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

jaceks 30-06-2014 21:05

Od zawsze leje atf dexon II, czerwony, olej do skrzyń automatycznych i hydraulicznych układów wspomagania. Sprawdz najpierw czy plukanka i wymiana calego oleju na nowy nie pomoże.

Sent from my Nokia Lumia 925 using Tapatalk


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.