Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Chłodnica zimna a wentylator pracuje (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=146122)

luckmar 14-12-2011 21:08

Chłodnica zimna a wentylator pracuje
 
Witam wszystkich.
Sprawa dotyczy silnika TDDI. A mianowicie. Po zmianie małego termostatu (wskażnik temp. nie wędrowal na godz 12, a gorącym w samochodzie dmuchało) przy próbie nagrzania silnika i zobaczenia jak to wszystko dziala, samochód pochodził trochę, wskazowka na wskaźniku ledwo się ruszyła, węże od chłodnicy zimne a tu włącza się wentylator i po chwili przestaje. Na jakim biegu się włącza to trudno powiedzieć ale dość go słychać.
Swoim rozumowaniem to obstawiam może czujnik temperatury tylko teraz który ten czujnik, czy ten w chłodnicy? Z tego co wiem to termostat "duży" jest sprawny bo węże dość długo były zimne.
Czekam na jakieś podpowiedzi choć wiem że wątków na temat małego termostatu jest sporo ale żaden nie pasował do mojego problemu ...
Dzięki za wszelkie wskazowki ...

Max* 16-12-2011 16:15

Odp: Chłodnica zimna a wentylator pracuje
 
Kolego z tego co piszesz to chyba nie otwiera ci sie termostat węże masz zimne bo nie ma obiegu i dlatego tez włacza sie wentylator. Tak mi sie wydaje moze sie myle

luckmar 17-12-2011 21:16

Odp: Chłodnica zimna a wentylator pracuje
 
Cytat:

Napisał Max* (Post 1752991)
Kolego z tego co piszesz to chyba nie otwiera ci sie termostat węże masz zimne bo nie ma obiegu i dlatego tez włacza sie wentylator. Tak mi sie wydaje moze sie myle

Termostat (ten duży) otwiera się jak samochód troszkę dłużej pochodz (tak powinno być), węże od chłodnicy zimne ,co za tym idzie chłodnica też zimna więc skad ten wiatrak skoro czujnik od "wiatraka" znajduje sie w chłodnicy ...???
Mi to wygłąda na coś innego
Może to razystor wiatraka ...??? Powiem szczerze jeszcze nie sprawdzałem ...

motorek26 17-12-2011 22:11

Odp: Chłodnica zimna a wentylator pracuje
 
Cytat:

Napisał luckmar (Post 1753541)
więc skad ten wiatrak skoro czujnik od "wiatraka" znajduje sie w chłodnicy ...???

napewno mnie sie wydaje żę czujnik jest na głowicy i on daje sygnał i włącza wentylator

HPL 18-12-2011 09:10

Odp: Chłodnica zimna a wentylator pracuje
 
Jeżeli już to jest czujnik wkręcony w głowicę i podaje wartości temperatury silnika (po przez PCM) a nie płynu chłodniczego. To PCM steruje załączaniem wentylatorów na chłodnicy.

luckmar 18-12-2011 11:22

Odp: Chłodnica zimna a wentylator pracuje
 
To sugerujesz że to własnie ten czujnik w glowicy może być walnięty i podaje złe wartości i przez to ten wentylator na zimnym silniku ??

HPL 18-12-2011 11:43

Odp: Chłodnica zimna a wentylator pracuje
 
Cytat:

Napisał luckmar (Post 1753743)
To sugerujesz że to własnie ten czujnik w glowicy może być walnięty i podaje złe wartości i przez to ten wentylator na zimnym silniku ??

Ja nic nie sugeruję napisałem Ci jak to wygląda. Załączanie wentylatora może powodować wiele innych czynników.

Rafał A.(antek) 18-12-2011 11:45

Odp: Chłodnica zimna a wentylator pracuje
 
A klimatyzacja ci sie nie właczyła? klima tez załącza wentylator.

wojtekjanus 18-12-2011 16:45

Odp: Chłodnica zimna a wentylator pracuje
 
Cytat:

Napisał HPL (Post 1753671)
To PCM steruje załączaniem wentylatorów na chłodnicy.

Tak właśnie jest. Czujnik jest w głowicy za kołem pasowym napędzającym pompę wodną i pompę serwa. Samodzielna wymiana jest możliwa, ale trzeba przygotować sobie specjalną nasadkę: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Walnięty czujnik to najczęściej szybkie dojście wskaźnika do prawidłowej temperatury, a potem spadek do zera - mimo, że silnik jest gorący... Znam kilka takich przypadków, ale bywały inne wskazania...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.