Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Kuga 2013-2020] Brak dźwięku w głośnikach i zawieszone radio (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=301423)

malucki5 01-10-2019 21:34

Brak dźwięku w głośnikach i zawieszone radio
 
Witam

Mam w swoim Fordzie Kuga MK2 2014 problem z dźwiękiem w samochodzie.
Od pewnego czasu co jakiś czas następował trzask w głośnikach (taki głośny nieprzyjemny że człowiek aż się przestraszył), myślałem że to może wina radia. Działo się to dość sporadycznie. Dziś żona jeździła samochodem i mówi że radio wariuje i przy parkowaniu gdy czujniki pikały nastąpiły trzaski,a potem było ok. Gdy ja wsiadłem do samochodu zauważyłem że radio nie działa, przy wrzucaniu wstecznego (powinien się wtedy uruchomić dźwięk czujników parkowania) nastąpił lekki trzask z głośników i tyle.
Dźwięku w samochodzie nie ma teraz wcale (ani radia, ani cd, ani navi, ani czujników parkowania, ani dźwięku komunikatu). Wszystko w menu działa ok poza jedną rzeczą - gdy wchodzę w radio i próbuję zmieniać częstotliwość lub stacje to nic się nie dzieje - wyskakuje kółko ładowania i tyle (jakby było zawieszone).
Miał ktoś coś takiego lub podobnego w swoim fordzie?
CO to może być?

Danio's 02-10-2019 11:44

Odp: Brak dźwięku w głośnikach i zawieszone radio
 
Najprawdopodobniej padł ACM, najlepiej byloby zczytać błędy. Ale jak to w życiu bywa najpierw może spróbuj odłączyć akumulator na kilka minut i zobacz czy po podłączeniu coś się zmieni. Podaj na PW VIN to sprawdzę jaki ACM masz w autku.

Pawlo376 13-09-2022 18:04

Radio nie reaguje
 
Witam.
Radio nie reaguje i nie słychać żadnych dźwięków. Kuga 2014.
Manipulator i głośność reaguje ale nie da się nastroić stacji. Skala jest zawieszona.
Podczas jazdy pykło w głośnikach i i cisza.
Za dwa dni samo się włączyło na 5 min i jeszcze pograło. Potem znowu pykło i koniec.
Bezpieczniki sprawdzone, są OK. Klemy odpiąłem na 10 min i nie pomogło. Co jeszcze mogę sprawdzić. ?

tedi_k 13-09-2022 19:55

Odp: Radio nie reaguje
 
Cytat:

Napisał Pawlo376 (Post 3424676)
...Co jeszcze mogę sprawdzić. ?

Przychodzą mi do głowy tylko jeszcze 2 sprawy:
1) należy sprawdzić jaki typ ACM (radia) jest w tym aucie zamontowany;
2) następnie należy sprawdzić stan dostępnych własnych środków finansowych w stosunku do cen takich radyjek na allegro...

Jeśli powyższe zostanie poprawnie zrobione, to pozostanie już tylko wymontować ACM popsuty i na jego miejsce zamontować "pozyskany drogą zakupu z allegro"...

Pawlo376 14-09-2022 11:22

Odp: Radio nie reaguje
 
No jest pomysł😂
A tak na poważnie ,czy da się to jakoś sprawdzić oznaczenie bez rozbierania deski?

Antej 14-09-2022 11:29

Odp: Radio nie reaguje
 
VIN zwykle wystarcza

Pawlo376 14-09-2022 12:10

Odp: Radio nie reaguje
 
No ok, tylko czy samemu jestem to jakoś sprawdzić?
Chyba że znalazłby się ktoś kto by sprawdził?

tedi_k 14-09-2022 12:31

Odp: Radio nie reaguje
 
Cytat:

Napisał Pawlo376 (Post 3424756)
...
Chyba że znalazłby się ktoś kto by sprawdził?

Jak ten VIN w końcu będzie podany to na pewno się ktoś znajdzie...
A tak to tylko "puste" posty się generują...

Pawlo376 14-09-2022 13:29

Odp: Radio nie reaguje
 
Vin wf0axxwpmaes78205

tedi_k 14-09-2022 16:43

Odp: Radio nie reaguje
 
Cytat:

Napisał Pawlo376 (Post 3424766)
...wf0axxwpmaes78205

Najprostsze i najtańsze z możliwych radyjko do Kugi MK2 - CV4T-19C107-AF
Niestety aktualnie na allegro nie ma niczego tak prymitywnego...
Zamiana na coś lepszego może być problemem, bo w aucie nie ma zapewne "białej" anteny itp. itd.

Natomiast znalazłem u Rosjan dokładnie taki przypadek jak Kolega opisuje. Ponieważ znam dobrze rosyjski, to rozumiem co tu autor opowiada -
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Generalnie na filmie widać, jak pokazuje palcem tranzystor SMD na odwrotnej stronie płyty głównej (nie umiejąc zresztą go nazwać tranzystorem - "nie wiem jak się ten element elektroniczny nazywa bo nie jestem elektronikiem...":619::619:). Widać mocno przegrzany fragment druku, na którym ten tranzystor się znajduje. Widać radyjka te mają jakąś wadę konstrukcyjną, że coś tam tak ostro się "żarzy"...
Przegrzanie powoduje, że jedna nóżka (zapewne baza, choć nie analizowałem jaki tam jest tranzystor...) odlutowuje się. Po ponownym właściwym przelutowaniu tej nogi radyjko "ożyło".
Być może więc jest dla tego Kolegi radyjka "jakaś nadzieja"...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.