Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Gaśnie na wolnych obrotach (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=232150)

Chicco 15-10-2015 18:39

Gaśnie na wolnych obrotach
 
Witam, mam problem ze swoim autem. Jechałem autostradą jakieś dwie godziny utrzymując średnią prędkość w okolicy 140km/h. Zjechałem na MOP ostudziłem turbinkę zgasiłem auto. Przy próbie odpalenia rozrusznik bardzo dziwnie kręci tak jakby przeskakiwał a jego obroty są niższe niż normalnie co najmniej o połowę, gdy auto już odpali na jakieś 30 sekund po czym zapala się kontrolka świec żarowych puka jakiś przekaźnik od strony pasażera i auto gaśnie. gdzie szukać przyczyny takiej usterki? wszystkie bezpieczniki przejrzałem świece żarowe wymieniane były w styczniu wszystkie 4. Bardzo proszę o pomoc, pozdrawiam. Mondeo MKIV 1,8 TDCI 125KM

Chicco 16-10-2015 15:46

Odp: Gaśnie na wolnych obrotach
 
Panowie proszę o jakieś sugestie.

Gori 16-10-2015 18:02

Odp: Gaśnie na wolnych obrotach
 
błędy na kompie są ??

Chicco 16-10-2015 20:39

Odp: Gaśnie na wolnych obrotach
 
Tak, obwód świec żarowych świece nie grzeją a są sprawne sprawdzane były na krótko bezpośrednio z akumulatora. gdzie szukać przyczyny? po odpaleniu kontrolka świec gaśnie.

sagittarius82 17-10-2015 19:38

Odp: Gaśnie na wolnych obrotach
 
Nie jestem znawcą diesla, ale jest to elektryka i o tym troche pojęcia mam - obwód świec żarowych (podobnie jak i zapłonowych w PB) to nie tylko same świece, jest jeszcze cały układ, który je zasila i tu trzeba szukać.

Slawek01 08-08-2016 17:46

Odp: Gaśnie na wolnych obrotach
 
Witam mam podobny problem jak założyciel tego tematu.
Jechałem autostradą ok godziny z prędkością 130-140. Po dojechaniu do bramek i zejściu z obrotów po kilku sekundach silnik zgasł. Po ok 20-30 sekundach odpalania zaskoczył i pojechałem dalej. Na następnych bramkach podobnie. Byłem u mechanika i na komputerze stwierdził że prawdopodobnie czujnik ciśnienia paliwa lub regulator ciśnienia paliwa, z tym że koszt to ok 1000 i nie jest to pewne.
Czy któryś z kolegów miał podobny problem lub wie co może mu dolegać,
dodam, że przy jeździe po mieści lub na odcinkach do 50 km beż prędkości nie przekraczającej 120-130 żadnych objawów.
Ford mondeo mk4 1,8 125 koni

Chicco 20-12-2016 10:50

Odp: Gaśnie na wolnych obrotach
 
Sorki że dopiero teraz u mnie problem był z przekaźnikiem prądu głównego na rozrusznik i nie dostawał pełnego napięcia przez to dziwnie kręcił.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.