Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=13111)

ronaldron 29-08-2009 16:22

Odp: [Mk3] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
Ja też wymieniłem te żarówki. Musiałem wymienić jedną większą jedną mniejszą. Nie mogłem nigdzie na szyko dostać oryginałów więc kupiłem takie 12v. I jak wymieniłem tę 3 watową to poszła mi 14voltowa -to ja znowu na 12 voltową to znowu trzecia 14 voltowa się przepaliła. I tak musiałem wsadzić 3 żarówki 12 voltowe i teraz mam jedna oryginalna i 3 12 voltowe. Chyba w poniedziałek kupie wszystkie oryginały.Pozdrawiam i uważam, że wpis jest bardzo dobry. Troche problemu z górną osłoną, ale da radę zrobić.

michal111 29-08-2009 16:48

Odp: [Mk3] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
Bardzo dobra instrukcja. Jak będzie jakiś ciepły week to zabieram się za wymianę bo przepaliła mi się jedna już :wink: Pozdrawiam.

michal111 29-08-2009 17:09

Odp: [Mk3] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
Bardzo dobra instrukcja. Jak będzie jakiś ciepły week to zabieram się za wymianę bo przepaliła mi się jedna już :wink: Pozdrawiam.

paul29b 03-09-2009 21:46

Odp: Re: [Mk3] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
Cytat:

Napisał bluebob (Post 1233963)
Najlepiej jest ściągnąć najpierw górną osłonę. A jak to zrobić? Najlepiej jest użyć płaskiego srubokręta. Wkładamy go między koło kierownicy a górną pokrywę i podważamy. Kiedy wyskoczy możemy odkręcić dolną osłonę i ściąga się ona bez problemu. Jak coś to zamieszczę foty.

mówimy oczywiście o dolnej osłonie przy zegarach - jak patrzyłem to jest na zatrzaski, których nie mogę wyciągnąć a nie na śrubki - no chyba że masz na myśli osłonę pod kierownicą - ale dla pewności to proszę o fotki, ponieważ póki co jeżdżę ze spaloną żarówką - lepsze to niż połamać jakieś plastiki podczas wymiany.

bluebob 04-09-2009 11:09

Odp: [Mk3] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
1 załącznik(i)
Wszystkie osłony są na śrubki. Sprawdziłem jak wgrywałem kompa i jest ich łącznie 14. Wyjątek stanowi część przy samej kierownicy. Ta osłona, o którą Ci zapewne chodzi to ta, która znajduje się zaraz przy zegarach i jakby lekko pod nie wchodzi. Ta osłona jest na zatrzaski, ale śrubki również ma i to dwie z lewej strony, a dwie z prawej (masz na rysunku zaznaczone miejsca śrubek [2,3] i zatrzasku [1]). Na stronie pierwszej masz bardzo ładne i dokładne pozostałe zdjęcia. Ja tą osłonę wyciągam używając troszkę siły.

Dawid849 04-09-2009 12:49

Odp: [Mk3] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
Cytat:

Napisał Jesionki (Post 845579)
Witam!
Panowie żaróweczki w kokpicie MK III to W3W można je zastapić po uprzednim wyjęciu starych z plastikowych cokołów
Pozdrawiam

Ja tak właśnie zrobiłem a te zaróweczki mozna kupić wszędzie w kazdym motoryzacyjnym:) Opis super mi pomógł przy wyciąganiu zegarów :)

hanasek 29-12-2009 22:26

Odp: [Mk3] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
Witam Serdecznie! Mam olbrzymi problem. :( Do momentu odczepienia wtyczki od zegarów wszystko szło jak po maśle. Jednakże, gdy wyjąłem zegary, wymieniłem żarówki, podpiąłem i wsadziłem z powrotem stał się KOSZMAR!:( Nie działała mi tylko jedna żarówka mała, która podświetlała licznik dzienny. Po ponownym montażu nie działa mi żarówka od lewego ekranu odpowiedzialnego za temperaturę, spalanie i tak dalej, licznik dzienny, środkowe części obrotomierza i prędkościomierza oraz sam obrotomierz i prędkościomierz, ponieważ wskazówki opadły prostopadle do licznika, a po przekręceniu zapłonu nieco się podnoszą, ale nie działają. Wtyczki nie uszkodziłem na pewno. Proszę o pomoc :(:(:(

cosmo80 29-12-2009 22:32

Odp: [Mk3] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
A próbowałeś to jeszcze raz rozłączyc i jeszcze raz starannie połączyc i zabezpieczyc wtyczke (tzn zaciągnąc tą wajche aby wtyczka dobrze weszła w gniazdo) :?:
Gdy wszystko jest ok to po ponownym podłączeniu wszystkie wskazówki idą na maxa na chwilkę i zapalają sie kontrolki (tak samo jak w teście zegarów). Swoją drogą jeśli wszystko masz podłączone jak należy to spróbuj uruchomic test zegarów.

bluebob 30-12-2009 10:20

Odp: [Mk3] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
hanasek spróbuj zrobić tak jak kolega wyżej pisze. A czy przypadkiem nie trzymałeś zegarów do góry nogami dłuższy czas? Być może wypłynął płynny silikon, albo może uderzyłeś nimi gdzieś przypadkiem o coś? Być może uszkodziłeś je mechanicznie i jak żaden sposób nie pomoże to tylko wymiana...

hanasek 30-12-2009 11:39

Odp: [Mk3] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
Problem rozwiązany. Wymieniając żarówki obróciłem zegary o kąt 180 stopni i wskazówki 'z nad' kreski, która je trzyma opadły 'pod' kreskę. Obróciłem tak, aby było poprawnie, kupiłem w ASO 4 żarówki ( 7.98 za sztukę w GERMAZ WROCŁAW ) i wszystko działa. Dziękuję za pomoc : )


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.