Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Ulter - końcówka wydechu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=139766)

Slartibartfast 19-09-2011 13:31

Ulter - końcówka wydechu
 
Skontaktowałem się w sprawie ozdobnej końcówki wydechu z firmą Ulter Sport. Ja mam na oku [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] (patrz też [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...])
Chętnie dokonają pomiarów eSia w celu dopasowania odpowiedniej końcówki.
Stąd mój apel w tym wątku i celowo w dziale S-Max(!) by zgłosił się ktoś, kto wraz ze swoim eSiem (np. z Bielska-Białej czy woj.śląskiego) podjechałby do nich na przymiarkę.
Najlepiej diesel, najlepiej 2.2 (z większym otworem w zderzaku i blendą)

P.S. Przeciwników modów zewnętrznych proszę o wstrzemięźliwość w tym temacie ;)

Agnesqa 19-09-2011 13:33

Odp: Ulter - końcówka wydechu do S-Max
 
Cytat:

Napisał Slartibartfast (Post 1710873)
Przeciwników modów zewnętrznych proszę o wstrzemięźliwość w tym temacie

a możesz jaśniej ??

Slartibartfast 19-09-2011 13:35

Odp: Ulter - końcówka wydechu do S-Max
 
Chodzi o to, by nie ładować w wątek wpisów OT typu: a po co, mi się nie podoba, wiejski tuning itd itp

Atlis 19-09-2011 14:02

Odp: Ulter - końcówka wydechu do S-Max
 
Ja mialem N1-01 na KAII, bardzo fajnie brzmiala... :)

http://img.auto.cz/moje.auto.cz/img/...0906b3274e.jpg

Agnesqa 19-09-2011 14:20

Odp: Ulter - końcówka wydechu do S-Max
 
Cytat:

Napisał Slartibartfast (Post 1710877)
by nie ładować w wątek wpisów OT typu: a po co, mi się nie podoba, wiejski tuning itd itp

spoko, już myślałam, że o moderatorów Ci chodzi g;)

PS Jeżeli będzie OT to bedzie kasowane i nagradzane.

pxl 19-09-2011 21:14

Odp: Ulter - końcówka wydechu
 
1 załącznik(i)
Witam,
ja zdecydowałem się na trochę mniejsze końcówki ulter:
N1-57L oraz N1-57P ze średnicą kielicha 60mm
w cenie 80,49 zł za sztukę
efekt -możecie zobaczyc na fotkach z mojej galerii
pozdrawiam
XPrzemo

Slartibartfast 19-09-2011 23:19

Odp: Ulter - końcówka wydechu
 
2 załącznik(i)
Hmmmm, na początku zastanawiałem się właśnie nad tymi - a dokładnie lewą N1-57L - wydawało mi się jednak, że mają za małą średnicę w stosunku do dziury w zderzaku po założeniu blendy.
Ale jak teraz zobaczyłem pxl Twoje zdjęcie, to uznaję to za efekt całkowicie satysfakcjonujący :D
Zrobiłem mały teścik - wyciąłem z papieru dwa owale 120x80 i 95x65 mm i przyłożyłem do blendy. 120 jest stanowczo za duża, rura wyglądałaby pewnie trochę karykaturalnie.
Mam prośbę pxl, czy mógłbyś zmierzyć szerokość wcięcia w Twoim zderzaku, nawet po skosie (czyli większy promień/przekątna owalu)? Wydaje mi się, że powinno być tyle samo co przy kupionej przeze mnie blendzie - 16cm.
W jaki sposób montowałeś końcówki do tłumików, spawałeś? Oprócz 12cm ozdobnej końcówki zostało coś jeszcze z 8cm kielicha montażowego? Możesz w wolnej chwili pstryknąć fotki ze zbliżeniem na miejsce zamontowania do tłumika?

pxl 20-09-2011 09:54

Odp: Ulter - końcówka wydechu
 
Cytat:

Napisał Slartibartfast (Post 1711227)
Mam prośbę pxl, czy mógłbyś zmierzyć szerokość wcięcia w Twoim zderzaku, nawet po skosie (czyli większy promień/przekątna owalu)? Wydaje mi się, że powinno być tyle samo co przy kupionej przeze mnie blendzie - 16cm.
W jaki sposób montowałeś końcówki do tłumików, spawałeś? Oprócz 12cm ozdobnej końcówki zostało coś jeszcze z 8cm kielicha montażowego? Możesz w wolnej chwili pstryknąć fotki ze zbliżeniem na miejsce zamontowania do tłumika?

-zmierzę wieczorem, natomiast końcówki zostały wspawane.
-jest tylko jeden mały mankament - ich skos jest troszkę inny niż skos blendy zderzaka, nie jest to jakaś wielka różnica oczywiście.
Sam zastanawiałem się czy nie podstawic auta do producenta ULTER - oni mając oryginalny układ wydechowy i oczywiście auto do dyspozycji są w stanie wyprodukowac nową końcówkę z odpowiednimi skosami pod dany model - lecz w moim przypadku jest trochę daleko i nie po drodze (do nikąd..:( )
pozdrawiam XPrzemo

Slartibartfast 20-09-2011 10:30

Odp: Ulter - końcówka wydechu
 
A zderzak z dyfuzorem i drugi tłumik dokładałeś sam, czy taki już kupiłeś?

pawel2m 20-09-2011 18:30

Odp: Ulter - końcówka wydechu
 
S-Max na "dwururce" wygląda bosko...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.