Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 2000-2006] cieknie chyba z pompy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=161807)

jaby 16-07-2012 06:15

cieknie chyba z pompy
 
witam jak w temacie silnik 2.0 85 KM cos zaczela sie saczyc ropa i leci po filtrze oleju a dzis juz niemoge odpalic czyli gdzies do rozrusznika sie dostala bo niechce krecic ktos mial taki przypadek i co bylo przyczyna czy rozbierac i robic pompe czy jest jakis myk pozdrawiam

ssaqulca 16-07-2012 06:40

Odp: cieknie chyba z pompy
 
moim zdaniem to wyciągnij rozrusznik niech elektryk go sprawdzi po tym zalaniu następnie jak będzie sprawny zamontuj to wsadź jakąś osłonę na rozrusznik i odpal silnik i zaobserwuj skąd się sączy ropa z jakiej części pompy a potem napisz to ci podpowiemy czy da rade na aucie czy trzeba pompę wyciągać

MIREKTERAZPOLSKA 16-07-2012 16:26

Odp: cieknie chyba z pompy
 
nad rozrusznikiem masz pompę wspomagania i wody

jaby 17-07-2012 13:45

Odp: cieknie chyba z pompy
 
okazalo sie ze rozrusznik sie skonczyl tzn.pekl szczotkotrzymacz ale jak wyciagnolem rozrusznik to widzialem ze sie saczy ropa na pompie

jaby 17-07-2012 13:53

Odp: cieknie chyba z pompy
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał jaby (Post 1853635)
okazalo sie ze rozrusznik sie skonczyl tzn.pekl szczotkotrzymacz ale jak wyciagnolem rozrusznik to widzialem ze sie saczy ropa na pompie

pokazane strzałką

jaby 23-07-2012 06:16

Odp: cieknie chyba z pompy
 
witam podpowie ktos skad to sie saczy? pozdr

wojtekjanus 23-07-2012 07:43

Odp: cieknie chyba z pompy
 
Tam są podłączone przewody do wtryskiwaczy, łączenie narażone jest na silne wibracje i skoki ciśnienia - może poluzował się nieco któryś z przewodów...

kissmy... 30-09-2012 21:10

Odp: cieknie chyba z pompy
 
ja mam również mała prośbę, czy ten motor opłaca się reanimować [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

niby ma nabite tylko 250tys. km, ale już po wymianie wtrysków i turbiny, cieknie co prawda głównie z uszczelek, ale troszeczkę już dmucha wlewem oleju, nie kopci, tylko trochę piszczy z pompy wspomagania kierownicy i z tejże pompy wypchnęło wąż a właściwie rurkę widoczną na poniższym zdjęciu tuż za kołem pasowym [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] i zabrudziło olejem prawie całą komorę silnika, rocznik 2004 w zdrowej budzie, tylko nie mam pewności czy aż nadto nie będzie znaczył terenu, proszę o komentarz

wojtekjanus 30-09-2012 21:34

Odp: cieknie chyba z pompy
 
Cytat:

Napisał kissmy... (Post 1883346)
proszę o komentarz

Te zdjęcia niewiele mówią. Jeżeli chcesz znać potencjalną wartość silnika diesla, to zrób mu pomiar sprężania w cylindrach. Jeżeli ma już słabą kompresję i nierówną na wszystkich cylindrach i w dodatku jest to silnik po przebiegu - to warto się zastanowić nad dobrą używką.
Jeżeli ma dobrą kompresję, to warto w niego zainwestować, uszczelnić, wymienić złe podzespoły - tym bardziej, że turbina i wtryski były zmieniane...

kissmy... 30-09-2012 21:49

Odp: cieknie chyba z pompy
 
a gdzie zmierzyć mu to ciśnienie sprężania i jakie powinno mieć wartości? na każdej stacji obsługi mi to zrobią? do góry silnika jest ciasny dostęp i nie wiem czy to będzie prosty zabieg


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.