Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Wspomaganie kierownicy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=77932)

mrozilla 03-09-2009 20:01

Wspomaganie kierownicy
 
Witam,
Kiedyś o tym wspominałem ale w temacie gdzie było kilka problemów i ten jeszcze nie został zdiagnozowany zanim został zamknięty temat z prośba o oddzielne tematy z każdą oddzielną usterką, tak więc:
co około 3 tygodnie muszę dolewać płyn do wspomagania gdy doleję na max to po upływie czasu jaki wymieniłem spada poniżej min i wtedy coraz ciężej się skręca (odczuwalne na parkingach szczególnie) oraz słychać silniczek od wspomagania jakby pracował "na sucho" na przewodzie który idzie od zbiorniczka gdzieś w silnik nie widać mokrych miejsc nawet na odpalonym silniku.

bargus 03-09-2009 21:33

Odp: Wspomaganie kierownicy
 
A pompa wspomagania jest sucha?

mrozilla 04-09-2009 07:16

Odp: Wspomaganie kierownicy
 
no właśnie z tego co udało mi się ujrzeć bez wjeżdżania na kanał to chyba nie do końca (to właśnie ten element do którego idzie przewód od zbiorniczka do pod silnika i to ten pod silnikiem tak?)

heon 04-09-2009 09:00

Odp: Wspomaganie kierownicy
 
Najczystsze wycieki są w miejscu gdzie drążek wchodzi do maglownicy pod gumową osłona trzeba się im dokładnie przyglądnąć.

nolan 07-09-2009 19:28

Odp: Wspomaganie kierownicy
 
Jak mówił poprzednik, najczęstszym problem jest rozszczelnienie maglownicy. Masz farta, że jeszcze płyn uchodzi co jakiś czas. Mnie, bez wcześniejszych objawów cały płyn wylał się z maglownicy w jednej chwili.
Wymiana oczywiście na regenerowaną. Cena nowej kosmiczna.

mrozilla 15-09-2009 19:48

Odp: Wspomaganie kierownicy
 
No i dodam, że się chyba problemy robić zaczynają, robię dziennie około 80-100km i zauważyłem, że teraz trzeba dolewać płyn po około 3-4 dniach gdzie wcześniej trzeba było wykonywać tę czynność mniej więcej raz na 3 tygodnie. Tak więc jeżeli to przyczyna o której mówicie to jaki koszt naprawy oraz wymiana czego (jakiej części?)?.

korek007 16-09-2009 17:30

Odp: Wspomaganie kierownicy
 
A wiesz dokładnie, co masz do wymiany? Popatrz dokładnie. Luknij np. na osłonę przegubu wewnętrznego po prawej stronie. Jest on mniej więcej pod pompą wspomagania. Jeżeli cieknie pompa, to osłona będzie ubabrana płynem do wspomagania (tak było u mnie). Po regeneracji pompy, półtora roku temu, nie ma zadnych wycieków.
Pozdrawiam.

Zac 16-09-2009 19:51

Odp: Wspomaganie kierownicy
 
u mnie cieklo z samej pompy co 3-4 dni musialem dolewac plynu, myslalem ze waz wysokiego cisnienia, bo plyn mialem nawet na grillu dolnym przy halogenach, tak nim bryzgalo. Okazalo sie ze pompa do wymiany, kupilem uzywke za 140zł, wymiana od 100-120zł, od tego czasu ( pol roku) nie dolalem nawet grama, pozdr.

2marekm 16-09-2009 21:16

Odp: Wspomaganie kierownicy
 
Jaki to Focus ?.Zobacz to:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

vxz80 30-07-2010 15:24

Odp: Wspomaganie kierownicy
 
Czesc a jaki plyn na dolewke do wspomagania czerwony? do focusa benzyna.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.