Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] "uciekajacy" płyn z układu chłodzenia (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=99211)

mczubek 01-05-2010 21:48

"uciekajacy" płyn z układu chłodzenia
 
witam ponownie,od dluzszego czasu ma problem z ubywajacym plynem,musze dolewac srednio ok. 1-1,5 /200km jak jezdze bez ogrzewania.jak sie wlaczy grzanie to trzeba czesciej stawac zeby uzupelnic.nie wiem bardzo jak sie dostac do "nagrzewnicy" jak ktos mial jakies podobne problemy prosze o sugestie.mechanik dzisiaj stwierdzil ze przwdopodobnie jest to pompa wody poniewaz jak pogonie auto przez pare minut powyzej 170km/h to zaraz jest wielki czerwony napis STOP"CHECK COOLANT"a temperatura pow.120 st.podczas normalnej miejskiej jazdy temp. jest ok.nie wykluczam tez termostatu (jesli chodzi o lapanie temperatury)ale plyn trzeba dolewac czy to sie jedzie spokojnie po miescie czy tez szybciej poza...

Arpgor 02-05-2010 11:13

Odp: "uciekajacy" plyn z ukladu chlodzenia.
 
uszczelka pod głowicą

mczubek 02-05-2010 12:02

Odp: "uciekajacy" plyn z ukladu chlodzenia.
 
Cytat:

Napisał Arpgor (Post 1427358)
uszczelka pod głowicą

plyn byl sprawdzany na zawartosc spalin i nic nie wyszlo,a stan oleju jest ok.

czachagsm 02-05-2010 13:27

Odp: "uciekajacy" plyn z ukladu chlodzenia.
 
Odkręć termostat i spróbuj poruszać łopatką pompy jak się kręci to pompa do wymiany. U mnie powyżej 140km/h temperatura rosła gwałtownie i to była pompa przy okazji wymieniłem szczotki w drugiej pompie. I jak na razie spokój.

mczubek 02-05-2010 20:08

Odp: "uciekajacy" plyn z ukladu chlodzenia.
 
Cytat:

Napisał czachagsm (Post 1427427)
Odkręć termostat i spróbuj poruszać łopatką pompy jak się kręci to pompa do wymiany. U mnie powyżej 140km/h temperatura rosła gwałtownie i to była pompa przy okazji wymieniłem szczotki w drugiej pompie. I jak na razie spokój.

nie bardzo wiem co to jest druga pompa?

lysyG 02-05-2010 20:49

Odp: "uciekajacy" plyn z ukladu chlodzenia.
 
Mówi o dodatkowej pompie obiegu płynu.
A szyby Ci parują?

mczubek 02-05-2010 22:04

Odp: "uciekajacy" plyn z ukladu chlodzenia.
 
[QUOTE=lysyG;1427711]Mówi o dodatkowej pompie obiegu płynu.
A szyby Ci parują?[/QUOTE

nie mam problemu z parowaniem szyb.

m_mati 03-05-2010 15:31

Odp: "uciekajacy" plyn z ukladu chlodzenia.
 
Przyjrzyj się dokładnie, czy w okolicy kół pasowych jest mokro. U mnie gdy padła pompa, zaczęła wywalać płyn na zewnątrz. Przy okazji nowej pompy rozważ temat wymiany rozrządu, bo to i tak jedna robota. No ale ważne, czy fura zjada znikający płyn, czy też on gdzieś cieknie na zewnątrz. Zostaw samochód włączony przed domem kilkanaście minut, czasem pogazuj i obserwuj. Zaobserwowałeś jakieś zmiany w mocy, dymieniu itp? Bo jeżeli nie, to uszczelka p/głowicą jest cała. U mnie padła pompa i chłodniczka oleju, w efekcie do układu chłodzenia dostawał się olej, co sugerowało uszczelkę p/głowicą. Poza tym najprostszym sposobem sprawdzenia czy pompa dmucha, jest odkręcenie korka od zbiorniczka wyrównawczego i zobacz czy z wężyka wchodzącego od góry intensywnie -ciurkiem leci płyn chłodzący - powinien oczywiście. Jak nie leci, to pompa. Może być zablokowany termostat i dlatego przegrzewa silnik - typowe.
Zacznij myślę od termostatu, mały wydatek a szybkie wyeliminowanie potencjalnej usterki.

taxidriver 03-05-2010 15:45

Odp: "uciekajacy" plyn z ukladu chlodzenia.
 
Uszczelka było wielokrotnie na forum szukaj, zacznij sie z tą myślą oswajać. Mamy tu doczynienia z uszczelką metalową a nie papierową i nie ma klasycznych objawów. Za to jest o tyle ok że da sie jeździć nawet dość długo.

mike_111 03-05-2010 18:34

Odp: "uciekajacy" plyn z ukladu chlodzenia.
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.