Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] 1,6 benzyna wysokie obroty po odpaleniu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=90698)

lukasz1981 03-02-2010 20:00

1,6 benzyna wysokie obroty po odpaleniu
 
jak w temacie po odpaleniu autka na benzynie obrotyskaćżna 3-3.5 tysiaca a za chwile spadaja na 1800 i tak zostają po odłaczeniu przepływomierza cięzko zapalić na benzynie a obroty skacza od 1000 i wdol az zgasnie- co może być przyczyna czy silnik krokowy czy przepływomierz a moze cos innego dodam iz na gazie jest ok

kunte 04-02-2010 06:56

Odp: focus 1,6 benzyna wysokie obroty
 
Zacząłbym od najprostszej rzeczy, czyli przeczyścilbym silniczek krokowy, a jak to nie pomoże to przepływka. Można jeszcze spróbować w trybie serwisowym zczytać czy są jakieś błędy.

lukasz1981 04-02-2010 09:44

Odp: focus 1,6 benzyna wysokie obroty
 
oki a może ktoś ma jakąś instrukcje lub linka gdzie znaleśż na forum - czyszczenie silnika krokowego - będe wdzięczny za informacje

slawekslk 04-02-2010 16:57

Odp: focus 1,6 benzyna wysokie obroty
 
witam, spróbuj odłączyć gumowy przewód odpowietrzenia skrzyni korbowej i zaślepić w kierunku przepustnicy, gdyż może ciągnąć z tamtąd ,,lewe,, powietrze, u mnie była to jedna z głównych przyczyn wariowania obrotów.

lukasz1981 04-02-2010 19:31

Odp: focus 1,6 benzyna wysokie obroty
 
Cytat:

Napisał slawekslk (Post 1353497)
witam, spróbuj odłączyć gumowy przewód odpowietrzenia skrzyni korbowej i zaślepić w kierunku przepustnicy, gdyż może ciągnąć z tamtąd ,,lewe,, powietrze, u mnie była to jedna z głównych przyczyn wariowania obrotów.

oki tak zrobie tylko wielka prośba jestem laikiem w tym temacie wiec proszę gdzie go zlokalizowac moze jaka fotka - instrukcja
bede wdzieczny

mihal 04-02-2010 20:11

Odp: focus 1,6 benzyna wysokie obroty
 
moze to tez byc czujnik temperatury plynu chlodniczego.

tomiscorpio 04-02-2010 21:26

Odp: focus 1,6 benzyna wysokie obroty
 
Cytat:

Napisał mihal (Post 1353746)
moze to tez byc czujnik temperatury plynu chlodniczego.

watpliwa sprawa , moze wtedy miec podwyzszone obroty jak na ssaniu , ale gdy warjuje ze na 3 skacze potem trzyma tak wysoko to napewno nie wina czujnika.

lukasz1981 05-02-2010 05:47

Odp: focus 1,6 benzyna wysokie obroty
 
witajcie chyba wiem gdzie jsst cała przyczyna problemy , wczoraj przyjrzałme sie dokładnie i co się okazało obudowa filtra powietrza jest pęknieta u dołu przez co ciągnie powietrze czy to może być przyczyna podwyższonych obrtów dodam iż po zapaleniu ba benzynie auto trzyam obroty miedzy 1200 a 1500

slawekslk 05-02-2010 16:17

Odp: focus 1,6 benzyna wysokie obroty
 
witam, nie wiem czy pomogę gdyż mój sinik jest podobno inaczej zamontowany /odwrotnie/ ale szukaj gumowej rurki o srednicy ok 1.5 cm idącej od odmy pod kolektorem wydechowym do przepustnicy /kolktora ssącego/.powinna ona przechodzić pod cewką zapłonową.

lukasz1981 06-02-2010 16:57

Odp: focus 1,6 benzyna wysokie obroty
 
posprawdzałem wszystkie przewody - połączenia i jest oki - na benzynie dalej szał wysokich obrotów- gdy odłączyłem silnik krokowy tj, wtyczke od niego samochod zapalil na benzynie i trzymal non stop 3 tys. obrotow ,gdy podłączyłem spowrotem obroty najpierw wzrosły na 3 tys a pozniej spadly na 1800 i tak non stop jak zimny jak sie nagrzeje bez różnicy - jak odłącze przepływomierz obroty spadaja i wahają sie od 900 do 500 az całkiem zgaśnie

czy oby silnik krokowy był całym winowajcą tego problemu - macie gdzies manuala jak go wyczyścic


pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.