Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Dodatkowa osłona silnika diesla. Głośny silnik (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=101755)

my_mondek 31-05-2010 21:08

Dodatkowa osłona silnika diesla. Głośny silnik
 
Witam!

Mam taki mankament moje TDDI nie posiada osłony górnej silnika, i jest dość głośny.
Czy ta górna pokrywa dużo daje? co do poziomu głośności w aucie? Miałem okazje jechać autem z tym samym silnikiem raz i wydawało mi się znacznie ciszej. Jednak nie wiem czy było to złudzenie. Taka pokrywę mogę kupić za 180zł. Warto ?

pozdrawiam

jendrekmak 31-05-2010 21:23

Odp: Dodatkowa osłona silnika diesla. Głośny silnik
 
jakoś szczególnie nie zauważyłem różnicy, na ucho trudno stwierdzić przydałby się mikrofon. z ciekawości spróbuję nagrać coś na laptopie w kabinie.

marctwain 31-05-2010 21:26

Odp: Dodatkowa osłona silnika diesla. Głośny silnik
 
Trochę daje. Zdejmowałem jak pracował i trochę tłumi jednak. ja bym kupił, jeśli finanse pozwalają.:wink:

Alfioso 01-06-2010 16:24

Odp: Dodatkowa osłona silnika diesla. Głośny silnik
 
Popieram! Zdarzyło mi się jechać bez osłony i silnik był wyraźnie głośniejszy.

pawel2910 01-06-2010 17:49

Odp: Dodatkowa osłona silnika diesla. Głośny silnik
 
Zdecydowanie więcej daje założenie dolnej oryginalnej osłony silnika z wygłuszeniem niż górnej. Ja u siebie w tdci założyłem górną i różnica jak jest to nie duża i planuje założyć dolną bo słyszałem jak pracuje diesel w mondku z dolną osłoną i na prawdę daje dużo.

SrebnaStrzała 01-06-2010 17:55

Odp: Dodatkowa osłona silnika diesla. Głośny silnik
 
Dolna osłona jest wykonana z plastiku przynajmniej u mnie wiec nie wiem jak to może coś dawać. Plastik nie pochłania/tłumi fali akustycznych. Natomiast osłona znajdująca się pod maską już tak. Można dołożyć trochę ubitej wełny mineralnej, ale tam nie ma za wiele miejsca. Myk z wełną można by również zrobić na dolnej osłonie ale to już trochę więcej zabawy bo trzeba by to również odpowiednio zabezpieczyć.

pawel2910 01-06-2010 19:11

Odp: Dodatkowa osłona silnika diesla. Głośny silnik
 
Oryginalna osłona pod silnik miała wyciszenie. A co daje dolna osłona ? Wjedź samochodem na kanał i odpal silnik zobaczysz, że pod spodem silnik najmocniej warkocze stojąc centralnie pod nim.

wojtbf1 01-06-2010 19:13

Odp: Dodatkowa osłona silnika diesla. Głośny silnik
 
Cytat:

Napisał pawel2910 (Post 1447893)
Oryginalna osłona pod silnik miała wyciszenie.

Dokładnie, moja ma.....

kris1980 01-06-2010 20:00

Odp: Dodatkowa osłona silnika diesla. Głośny silnik
 
U mnie mam obie obudowy(góra+dół)jest cicho.ale szczerze to nie ma aż tak diametralnej różnicy.Polecam dwie osłony + dodatkowo maty wygłuszające,ale po co?Czasami silniczka trzeba posłuchać,ja osobiście lubi jak sobie mondzio mruczy.TAKA CZRNA MRUCZĄCA PANTERKA:D

marctwain 01-06-2010 20:11

Odp: Dodatkowa osłona silnika diesla. Głośny silnik
 
Ja mam wszystkie mozliwe. i praktycznie powietrze i opony słychać. A dolna daje, poza zatrzymaniem syfu i dogrzaniem zimą, to, że szum powietrza podczas jazdy niweluje w jakimś stopniu.:wink:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.