Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Wymiana amortyzatorów tył Sedan/hatchback (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=244549)

rafal_sz 10-12-2009 12:32

Wymiana amortyzatorów tył Sedan/hatchback
 
Witam

Musiałem wymienić amortyzatory z tyłu - mam założone Kayaba gazowe i jestem rozczarowany - auto straciło na komforcie, na równej nawierzchni jest ok, ale na dziurawej podskakuje (ping-pong), słabo amortyzuje, autem buja na strony, zdecydowanie gorzej niż na oryginałach.
Może ktoś polecić jakieś amorki - czy Motorcrafty będą komfortowe tak jak oryginały, widzę w opisach że też są gazowe? A może jakieś inne - zależy mi przede wszystkim na skutecznym tłumieniem nierówności (tak jak oryginały) gdyż częściej zdarza mi się poruszać po drogach dziurawych, połatanych.
Proszę również o sugestie co na przód - gdyż pewnie też niedługo będzie się szykowała wymiana (przebieg 172.000, focus 1.8 TDDI 90KM, hatchback) oraz jakie powinno być ciśnienie w oponach zimowych ?

pzdr

mkaminski100 10-12-2009 12:41

Odp: Amortyzatory tył
 
A moze poza amortyzatorami masz zawieszenie wybite i po wymianie wychodzi?

rafal_sz 10-12-2009 12:46

Odp: Amortyzatory tył
 
Hmm - może masz rację, bo słyszę różne stuknięcia z tyłu, ale różnicę już zauważyłem momentalnie po zmianie więc wydawać by się mogło że to jednak amortyzatory są winne.
Co najlepiej sprawdzić w zawieszeniu ?

mkaminski100 10-12-2009 12:54

Odp: Amortyzatory tył
 
Z tylu wszelkie elementy ruchome, a ze jest to wielowahaczowe zawieszenie to jest kilka miejsc do sprawdzenia.

Dinar 10-12-2009 19:38

Odp: Amortyzatory tył
 
Cytat:

Napisał rafal_sz (Post 1307459)
może jakieś inne

Też miałem już do czynienia z gazowo olejowymi i opinia jest podobna,więc teraz wymieniłem na olejowe ''Magnum'' z Allegro [95zł] i jak na razie sprawują się dobrze[orginały miały 260tyś i jeden padł] ale żebym był pewny używek że mają mały przebieg to wolał bym kupić takie jest dużo z rozbitków i Anglików,na pewno by 100tyś nastepne wytrzymały.

so258 11-12-2009 19:27

Odp: Amortyzatory tył
 
Ja zmieniłem wszystkie na Kayaby gazowe i po nierównej drodze to jeździ się jak wozem drabiniastym. Ale za to auto jest sztywniejsze w zakrętach i nim tak nie buja.

twardy3100 20-02-2013 11:01

wymiana spręzyn i amortyzatorów tył, czy można zrobic samemu?
 
Witam, zmieniał ktos juz spręzyny i amortyzatory w foce hb z tyłu? Chciałbym sie dowiedziec czy jest to w miare do ogarnięcia czy to jakas trudniejsza robota bo nigdy sie za to nie zabierałem, a chciałbym wymienic sam. A może ktoś juz opisywał taką wymiane? (szukałem lecz nie znalazłem). Z góry dzięki.

RS AUTO-RAF 20-02-2013 11:42

Odp: wymiana spręzyn i amortyzatorów tył, czy można zrobic samemu?
 
Kolego nie jest to specjalnie skomplikowane pod warunkiem że śruby w zawieszeniu odkręcą się bez problemu. gorzej jak urwie ci się śruba to wtedy masz problem.
wymiana amorków raczej bez problemowa. kwestia garażu i narzędzi.

korek007 20-02-2013 17:42

Odp: wymiana spręzyn i amortyzatorów tył, czy można zrobic samemu?
 
Trzeba też chyba uważać, aby sprężyna nie walnęła np. w twarz.

moons 20-02-2013 18:01

Odp: wymiana spręzyn i amortyzatorów tył, czy można zrobic samemu?
 
Robota można powiedzieć bardzo prosta, ale pod jednym warunkiem że dasz radę odkręcić śrubę na połączeniu wahacza poprzecznego i wzdłużnego. Amortyzatory wyjmiesz bez tego, ale przy sprężynach bez rozkręcenia tego połączenia namęczysz się okrutnie chyba że masz naprawdę jakiś sprytny ściskacz do sprężyn.
Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.