Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Wariujące ogrzewanie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=147181)

radekg32 01-01-2012 20:28

Wariujące ogrzewanie
 
Witam,ostatnio mam taki problem z ogrzewaniem auta,że bez wzgledu na jaka temp. ustawie
to temp. powietrza jest taka sama.Caly czas dmucha gorace powietrze.
Pare dni temu przy wlaczonym ogrzewaniu i ustawianiu sily nawiewu powietrze lecialo calkiem zimne.......temp. na wskazniku pionowo.Odpialem aku na kilka godzin i odziwo zaczelo grzac normalnie.Jednak problem regulacji temp. nadal pozostaje.
Powiedzcie mi czy to moze byc wina jakiegos czujnika ? [ tak slyszalem od znajomego ]
Mysle,ze raczej znaczenia nie bedzie mial panel do regulacji temp. skoro po odpieciu aku niby zaczelo grzac jak wczesniej.

radekg32 17-01-2012 20:19

Odp: Wariujące ogrzewanie
 
Czy nikt nie ma pomysłu na taki stan jaki sie u mnie dzieje ? Auto po prostu czały czas grzeje,nawet jak przelacze na "LO" z nawiewem na nogi badz tułow z klima czy bez.Ciagle grzeje bez mozliwosci zmiany temp.

Maniack___1211 17-01-2012 20:30

Odp: Wariujące ogrzewanie
 
Witam, mi ostatnio tez grzało cały czas ciepłym powietrzem, niezależnie czy było ustawione na LOW czy na max, po resecie climatronica leciało zimne powietrze ale tylko przez kilka sekund, a później powtórka z rozrywki, wiec wymieniłem panel climatronica na ten z pomarańczową iknką MAX, i wszsytko bangla jak należy.

radekg32 17-01-2012 20:36

Odp: Wariujące ogrzewanie
 
Ja mysle,ze to moze wina jakiegos sterownika,bo jesli zmieniam temp. to ona na panelu sie zmienia jednak grzeje ciagle tak samo.

Maniack___1211 17-01-2012 20:39

Odp: Wariujące ogrzewanie
 
Tak, wina softu climatronica, ustawienia climatronica ( temperatury) działają ale wieje cały czas ciepłym powietrzem, u mnie to samo było.
Poczytaj ten TEMAT [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

radekg32 17-01-2012 20:41

Odp: Wariujące ogrzewanie
 
Cytat:

Napisał Maniack___1211 (Post 1768055)
Tak, wina softu climatronica, ustawienia climatronica ( temperatury) działają ale wieje cały czas ciepłym powietrzem, u mnie to samo było.

A czy jest jakis sposob zeby samemu np zresetowac soft albo cos w tym rodzaju ?
Kiedys mialem gdzies zapisane wszystkie testy min. do climatronica.

ocznik 17-01-2012 20:44

Odp: Wariujące ogrzewanie
 
testy znajdziesz bez problemu na forum.wpisz w szukajkę selftest climatronic lub coś podobnego.

Maniack___1211 17-01-2012 20:47

Odp: Wariujące ogrzewanie
 
A tu masz jak wykonać test: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

radekg32 17-01-2012 20:52

Odp: Wariujące ogrzewanie
 
Cytat:

Napisał Maniack___1211 (Post 1768060)
A tu masz jak wykonać test: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Dzieki za porady i linka,test wykonam jak odbiore mondka od elektryka [ padło ładowanie -opis gdzie indziej].
Jesli wykonam jakis test i pokarze mi blad czy jestem w stanie go sam zresetowac ?Czy wtedy juz np ogrzewanie bedzie dzialalo normalnie czy taki test daje nam tylko informacje o jakis bledach ?

Deryll 17-01-2012 21:08

Odp: Wariujące ogrzewanie
 
Cytat:

Napisał Maniack___1211 (Post 1768051)
wiec wymieniłem panel climatronica na ten z pomarańczową iknką MAX, i wszsytko bangla jak należy.

masz odpowiedź co zrobić.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.