Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Przesiadka na nowszy model - jakie zmiany? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=297281)

Agamek12 15-06-2019 21:08

Przesiadka na nowszy model - jakie zmiany?
 
Koledzy, czy po przesiadce z auta z roku 2008 na dajmy na to rok 2012/2013 (w każdym razie sprzed-FL na po-FL) znajdę jakieś znaczące różnice w jakości wykonania? Wiem o innym przodzie i tyle, ale czy po-FL mogę spodziewać się lepszych plastików, tkanin, wygłuszenia, itp.?
Chodzi za mną zmiana 2.0TDCI na jakąś turbo-benzynę (1.6 lub 2.0) celem odmłodzenia auta i umożliwienia bardziej optymalnego użytkowania przy rocznym przebiegu ~20kkm (chciałbym mieć jedno auto w rodzinie a nie benzynę do miasta, a diesla w trasy). Tyle tylko że po takiej zmianie chciałbym widzieć wyraźny progres jakościowy (chciałbym uniknąć rozczarowania jak kilka lat temu po zmianie Octavii sprzed FL na po-FL)

weuek 15-06-2019 22:28

Odp: Przesiadka na nowszy model - jakie zmiany?
 
Raczej spodziewaj się klasyki, czyli ładniej, ale taniej. Postęp jakościowy to odczułbyś przesiadając się na volvo z okresu sprzed f.o.r.d.a.

A te turbobeznyny mają zrypane chłodzenie (z regresywnym brakiem czujnika poziomu płynu chłodzącego). Gdzie im tam do francuskiego diesla.

Zbyniu123 16-06-2019 00:31

Odp: Przesiadka na nowszy model - jakie zmiany?
 
W nowszym jest lepsza jakosc plastikow,ale tylko niektorych, lepsze fotele, wygluszenie raczej to samo.
2.0 hdi po 2010 roku zostal dosc znacznie zmodyfikowany, ma lepszy dpf z dopalaczem w wydechu przez co sprawia on mniejsze problemy i krocej sie wypala.
Po lifcie doszla opcja elektronicznego recznego i aktywnych amortyzatorow, do tego jest inne radio i znieniony convers plus.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

jerry73 16-06-2019 04:01

Odp: Przesiadka na nowszy model - jakie zmiany?
 
Nie wiem co rozumiesz pod pojęciem "lepsze fotele" ale oprócz zmiany tapicerki (jakość została raczej ta sama) i dodania ISOFIXa na środkowym fotelu drugiego rzędu to żadnych poważnych zmian nie było. Hamulec elektryczny postojowy też był w przedlifcie ( sam taki posiadam) aktywne zawieszenie chyba również. Największy plus to silniki diesla z mniej kłopotliwym DPF i możliwością zmiany mocy z 140 na 163 KM ( bez konieczności wizyty u w specjalistycznym warsztacie). Niestety w poliftach Ford zaoszczędził na ocynku w niektórych miejscach.

Agamek12 16-06-2019 11:08

Odp: Przesiadka na nowszy model - jakie zmiany?
 
Interesuje mnie zmiana jednie na benzynę. Mam w tej chwili krajowego 2.0TDCI (fabrycznie bez DPF) i nie używam go w mieście tylko dlatego, że nie jestem w stanie go nagrzać.

S-MaxL 16-06-2019 20:43

Odp: Przesiadka na nowszy model - jakie zmiany?
 
Mam z 2009 i z 2013 i środek dokładnie tej samej jakości więc w tym względzie nie ma zmian. Tylko wizualnie na zewnątrz lepiej jest po lifcie. To dalej ta sama generacja więc różnic chyba w II trzeba szukać.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.