Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Drgania karoseri - koło dwumasowe czy poduszki? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=213570)

charzo 23-10-2014 09:06

Drgania karoseri - koło dwumasowe czy poduszki?
 
Problem jest taki że na luzie czasem czuje drgania które przechodzą na całą kabinę ale gdy wcisnę sprzęgło to drgania zanikają, czy to objawy kończonej się dwumasy czy raczej poduszki silnika i skrzyni ?

ExpressParts 23-10-2014 12:58

Odp: drgania karoseri
 
A przy rozpędzaniu z niskich obrotów na wyższych biegach nie telepie?

charzo 23-10-2014 13:52

Odp: drgania karoseri
 
przy bardzo niskich poniżej 1300rpm trochę czuć drgania ale to na 5 biegu jak się przyspiesza po kolei 3-4-5 to jest spokój i ładnie ciągnie, mam też wrażenie że głośniejszy stał się silnik.

Adik2002 23-10-2014 17:36

Odp: drgania karoseri
 
Mam taki problem żarzy się lub od czasu do czasu zapala(mruga) kontrolka silnika (check engine) z autem się nic nie dzieje jest wszystko w porządku.

charzo 24-10-2014 06:44

Odp: koło dwumasowe czy poduszki
 
mógł by ktoś napisać mniej więcej co mnie czeka przy demontażu skrzyni i wymiany dwumasy bo sam zamierzam ja wymienić a wszystkie wskazówki się przydadzą ? Po czym sprawdzić czy wysprzęglik też wymieniać czy jest ok, sprzęgła i tarczy nie będę wymieniał bo było niby wymieniane w serwisie 20tyś km temu. Może ma ktoś manuala krok po kroku jak to rozebrać i wymienić dwumase ? Z góry dziękuję za wszystkie pomocne odpowiedzi ale nie takie jak kolega z postu powyżej że kontrolka mu silnika świeci :)

Adik2002 26-10-2014 11:14

Odp: koło dwumasowe czy poduszki
 
Cytat:

Napisał charzo (Post 2288902)
mógł by ktoś napisać mniej więcej co mnie czeka przy demontażu skrzyni i wymiany dwumasy bo sam zamierzam ja wymienić a wszystkie wskazówki się przydadzą ? Po czym sprawdzić czy wysprzęglik też wymieniać czy jest ok, sprzęgła i tarczy nie będę wymieniał bo było niby wymieniane w serwisie 20tyś km temu. Może ma ktoś manuala krok po kroku jak to rozebrać i wymienić dwumase ? Z góry dziękuję za wszystkie pomocne odpowiedzi ale nie takie jak kolega z postu powyżej że kontrolka mu silnika świeci :)

:568: bo nowego postu nie mogę założyć to pisze tutaj

tomek19830519 26-10-2014 16:26

Odp: drgania karoseri
 
Cytat:

Napisał charzo (Post 2288558)
przy bardzo niskich poniżej 1300rpm trochę czuć drgania ale to na 5 biegu jak się przyspiesza po kolei 3-4-5 to jest spokój i ładnie ciągnie, mam też wrażenie że głośniejszy stał się silnik.

1300 obrotów na 5 biegu to jakieś 50-60 km/h nic dziwnego ze dwu masa się rozpada, tego typu awarie są jedynie spowodowane brakiem umiejętności jazdy.
Takie moje zadanie

charzo 27-10-2014 07:27

Odp: drgania karoseri
 
Cytat:

Napisał tomek19830519 (Post 2290065)
1300 obrotów na 5 biegu to jakieś 50-60 km/h nic dziwnego ze dwu masa się rozpada, tego typu awarie są jedynie spowodowane brakiem umiejętności jazdy.
Takie moje zadanie

Sami spece jeden od światełek drugi że jeździć nie potrafi a nikt konkretnie na temat napisać i pomóc nie potrafi, coraz gorzej na tym forum a jakiś czas temu naprawdę pomocni ludzie tu byli. Kolego jak byś się wczytał to byś wiedział że ta prędkość i obroty to po to żeby sprawdzić jak się zachowuje dwumasa a nie jeździć na co dzień.

tomek19830519 27-10-2014 20:00

Odp: Drgania karoseri - koło dwumasowe czy poduszki?
 
ale czego ty oczekujesz od innych ze napiszemy krok po kroku co i jak. czy ty wiesz ile to jest informacji do przekazania skoro czujesz sie na siłach i chcesz sie brać za wymianę nic nie stoi na przeszkodzie bież klucze odpowiednie nastawy i do roboty.

więcej info znajdziesz tutaj: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

sosu22 27-10-2014 21:43

Odp: drgania karoseri
 
Cytat:

Napisał charzo (Post 2290404)
Sami spece jeden od światełek drugi że jeździć nie potrafi a nikt konkretnie na temat napisać i pomóc nie potrafi, coraz gorzej na tym forum a jakiś czas temu naprawdę pomocni ludzie tu byli. Kolego jak byś się wczytał to byś wiedział że ta prędkość i obroty to po to żeby sprawdzić jak się zachowuje dwumasa a nie jeździć na co dzień.

Witam co do wysprzeglika, tarczy, docisku i dwumasy to jak wymontujesz to ocenisz złużycie tych elementow ja wymienialem komplet i powiem ze po wymianie jak nowe auto wszystko lekko chodzi. Napewno kolo jest do wymiany mialem tak samo, powodzenia z wymiana, nie jest trudna, ale czasochłonna w warunkach garazowych. za 300 zł nie oplaca sie tracic czasu. Napisz jaki masz przebieg ja wymieniałem przy 150k
pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.