Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2008-2012] Dziwne odgłosy z pod maski, buczenie brzęczenie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=226982)

wgz90 29-06-2015 11:49

Dziwne odgłosy z pod maski, buczenie brzęczenie
 
Witam, od kilku dni borykam sie z problemem który jest bardzo wkurzający . Coś bzyczy bucy gwiżdże czy nie wiem jak to nazwać podczas dodawania gazu , konkretnie miedzy 1tys a 2,5 tys obrotów. Dodam że turbina pracuje i nie ma spadku mocy. Dziwne dzwieki dochodzą z okolic rozrządu ale ciezko okreslic dokladnie. Moze ktos mial podobny problem??

MIREKTERAZPOLSKA 30-06-2015 11:51

Odp: Dziwne odgłosy z pod maski, buczenie brzęczenie
 
Zdemontuj pasek micro i sprawdż

sekcja11 08-11-2015 12:28

Odp: Dziwne odgłosy z pod maski, buczenie brzęczenie
 
I co sie okazało?? nie turbina , bo mi buczy tak samo i nie wiem co ?

moralezz 09-11-2015 13:21

Odp: Dziwne odgłosy z pod maski, buczenie brzęczenie
 
Objawy miałem takie same, po kilku dniach brak ładowania i alternator do wymiany (bądź regeneracji)

jekr62 16-12-2015 19:35

Odp: Dziwne odgłosy z pod maski, buczenie brzęczenie
 
Czy wymiana (lub regeneracja) alternatora pomogła? U mnie od kilku tygodni podobne objawy, przy dodawaniu gazu cichutkie terkotanie , tak jakby ktoś szył na maszynie z tłumikiem lub zegar tikał na przyspieszonych obrotach :?

Gostek_ 29-12-2015 21:19

Odp: Dziwne odgłosy z pod maski, buczenie brzęczenie
 
Ja mam znowu gwizdanie, typuję turbinę, auto pracuje normalnie. Widzę tylko 1 główny problem - umiejscowienie turbiny w Kudze, to jest masakra z demontażem...

Remus1 19-01-2016 07:00

Odp: Dziwne odgłosy z pod maski, buczenie brzęczenie
 
Gwizdanie, buczenie - począwszy od wolnych obrotów do około 1200-1400obr/min. Taki objaw zwiastował rychły koniec altka, a konkretnie mostka prostowniczego. Odgłos dobiega z okolicy przedniej, prawej części auta.
Koszt naprawy przy własnym demontażu i montażu wyniósł około 200zł.
Problem typowy i znany dla Denso.

Umiejscowienie altka w Kudze to jakaś porażka.
:diabelek:. Aby się do niego dostać należy wymontować filtr paliwa (na końcu czeka nas odpowietrzenie układu zasilania).

bva 30-03-2016 09:54

Odp: Dziwne odgłosy z pod maski, buczenie brzęczenie
 
Koledzy, mnie dopadło tez buczenie i przez wyszukiwarkę trafilem na ten temat.
C-Max z 2009, 1.8 TDCi, przebieg ok. 80 tysiecy - mam go od wrzesnia 2014 i do tej pory zadnego brzeczenia nie bylo.

Zaczelo się jakies 3 tygodnie temu i wyglada to tak, ze:
- brzęczenie slychac po wcisnieciu gazu podczas jazdy;
- brzeczenia NIE slychac na biegu jałowym podczas jazdy, ani na biegu jałowym podczas postoju;
- pojawia się zanim odezwie się turbina;
- jest nagłośniejsze, gdy jadę około 60-70 i wrzucę 4 bieg.

Żadne niepokojące kontrolki nie sa wyswietlane, auto przyspiesza prawidłowo.

Biorać pod uwagę to, ze brzęczenia nie slychac na biegu jałowym, to moze byc alternator?

MarioP-999 02-03-2021 11:04

Odp: Dziwne odgłosy z pod maski, buczenie brzęczenie
 
Witam zawsze miałeś brzęczenie podczas jazdy po dodaniu gazu,u mnie jest nie zawsze brzęczenie tyrkotanie, nie wiem jak to nazwać , już sam nie wiem czy to alternator czy wtryski

Bump:

MONDU 02-03-2021 21:15

Odp: Dziwne odgłosy z pod maski, buczenie brzęczenie
 
Co do gwizdów spod maski to uspokajam,że nie koniecznie turbina.Miłem tak samo w mondeo 1,8 tdci,gwizdy podczas przyspieszania.Była 2 razy wizyta w serw. od turbo,i nic nie zauważyli , odpuściłem temat i tak jeżdziłem do momentu wymiany układu wydechowego/rura +tłumik./Mała nie szczelnośc w układzie wydechowym i tyle kłopotu.Gwizdy ustały po wymianie.Pozdrawiam.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.