Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Padające łożysko oporowe ? Skrzynia ? A może jeszcze coś innego ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=305216)

CO_TO 19-01-2020 12:57

Padające łożysko oporowe ? Skrzynia ? A może jeszcze coś innego ?
 
Witam.

Jakoś od kilku miesięcy odnoszę wrażenie że autko jest coraz głośniejsze na wysokich obrotach. Od około miesiąca doszedł dziwny nierówny dźwięk. Dodatkowo czuć wibrację przez podłogę.

Chodzi o wąski zakres obrotów, pomiędzy 3000 a 3250. Podczas przyspieszania jest słyszalny mniej, bardziej przy odpuszczeniu. Po wciśnięciu sprzęgła ustaje. Z tond moje podejrzenie że jest to kończące się łożysko oporowe.

Zdaję sobie sprawę że z kiepskiej jakości filmiku nie wiele można. Może jednak trafi się ktoś kto to przerabiał i rozpozna objawy. Na filmie jest dość dużo innych szumów. W rzeczywistości dźwięk jest bardziej wyraźny.

Generalnie najprościej jest pojeździć i poczekać co się rozsypie. Znając jednak szczęście stanie się to w najmniej dogodnym momencie.

FILM:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Dzięki.

Mooomin 19-01-2020 13:06

Odp: Padające łożysko oporowe ? Skrzynia ? A może jeszcze coś innego ?
 
Tydzień temu wymieniłem właśnie łożysko, ale objawy miałem całkiem inne. Było słychać lekki gwizd po wysprzęgleniu przed zmianą biegu. Mechanik przy diagnozowaniu prosił abym na luzie wcisnął do połowy sprzęgło i dodawał lekko gazu - pojawiał się cichy gwizd/szum.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

technik08 19-01-2020 15:01

Odp: Padające łożysko oporowe ? Skrzynia ? A może jeszcze coś innego ?
 
Cytat:

Napisał CO_TO (Post 3214644)
Po wciśnięciu sprzęgła ustaje. Z tond moje podejrzenie że jest to kończące się łożysko oporowe.
Dzięki.

Cisza po wciśnięciu sprzęgła świadczy o sprawnym łożysku .Może to półoś .

Bump:

CO_TO 19-01-2020 17:05

Odp: Padające łożysko oporowe ? Skrzynia ? A może jeszcze coś innego ?
 
No nie wiem czy półoś. Długą wymieniałem w tym roku, czuć było to na kierownicy, głównie przy przyspieszaniu.

Zastanawia mnie to że po wciśnięciu sprzęgła nastaje cisza.

Jadę mam obroty powyżej 3000 puszczam gaz - wyje.
Wciskam sprzęgło - cisza.
Puszczam sprzęgło znowu wyje.

A i problem nie występuje na luzie. Tylko podczas jazdy. Podczas dodawania i odpuszczania gazu na postoju, na biegu jałowym, nie występują dziwne dźwięki i drgania.

Teoretycznie mogę zaprowadzić do mechanika. Ale obawiam się strzelania na chybił trafił. Może od razu zakupię skrzynie, komplet sprzęgała i silnika na wszelki wypadek :)

Fulara 19-01-2020 17:17

Re: Odp: Padające łożysko oporowe ? Skrzynia ? A może jeszcze coś innego ?
 
Cytat:

Napisał CO_TO (Post 3214742)
No nie wiem czy półoś. Długą wymieniałem w tym roku, czuć było to na kierownicy, głównie przy przyspieszaniu.

Zastanawia mnie to że po wciśnięciu sprzęgła nastaje cisza.

Jadę mam obroty powyżej 3000 puszczam gaz - wyje.
Wciskam sprzęgło - cisza.
Puszczam sprzęgło znowu wyje.

A i problem nie występuje na luzie. Tylko podczas jazdy. Podczas dodawania i odpuszczania gazu na postoju, na biegu jałowym, nie występują dziwne dźwięki i drgania.

Teoretycznie mogę zaprowadzić do mechanika. Ale obawiam się strzelania na chybił trafił. Może od razu zakupię skrzynie, komplet sprzęgała i silnika na wszelki wypadek :)

łożysko wałka atakującego
do rozebrania skrzynia

CO_TO 07-04-2020 15:52

Odp: Padające łożysko oporowe ? Skrzynia ? A może jeszcze coś innego ?
 
Trochę to trwało ale w końcu zrobione. Faktycznie winna była skrzynia. Wymiana rozwiązała problem.

Pozdrawiam.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.